Ухвала
від 24.10.2016 по справі 817/1713/16
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

Справа № 817/1713/16

24 жовтня 2016 року м. Рівне

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Сало А.Б., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою

Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області доТовариства з обмеженою відповідальністю "Євро Сервіс Груп" про зупинення видаткових операцій на рахунках платника, заборону відчуження майна та зобов'язання допустити податкового керуючого до опису В С Т А Н О В И В:

До Рівненського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у м. Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРО СЕРВІС ГРУП» про зупинення видаткових операцій на рахунках платника, заборону відчуження майна відповідача та зобов'язання відповідача допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08.07.2011 року №3674-VI "Про судовий збір".

За правилами частини першої статті 4 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Так, станом на 1 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн. згідно із Законом України від 25.12.2015 року №928-VІІI (стаття 8).

Розміри ставок судового збору визначені частиною другою статті 4 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI "Про судовий збір".

Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, зокрема, суб'єктом владних повноважень, розмір судового збору складає 1 розмір мінімальної заробітної плати, що наразі дорівнює 1378,00 грн.

За змістом позовної заяви позивач позивається про зупинення видаткових операцій на рахунках платника, заборону відчуження майна та зобов'язання допустити податкового керуючого до опису, що носить немайновий характер, оскільки не має грошового виразу та економічного розрахунку.

За правилами частини третьої статті 6 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, за об'єднані в одній позовній заяві три позовні вимоги немайнового характеру, як то зупинення видаткових операцій на рахунках платника (1), заборону відчуження майна (2) та зобов'язання відповідача допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу (3), позивач наразі зобов'язаний сплатити судовий збір за кожну таку вимогу.

Отже, позовна заява містить три вимоги немайнового характеру, за які позивачу слід сплатити судовий збір у загальній сумі 4134,00 грн.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Однак, всупереч частині 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позивач не додав до позовної заяви документа про сплату судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, сплаченого у відповідності до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" , чи доказів звільнення від його сплати.

За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду оригіналу документа про сплату судового збору виходячи із заявлених позовних вимог (з урахуванням їх немайнового характеру) у розмірі, визначеному частиною другою статті 4 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI "Про судовий збір", що наразі відповідає 4134,00 грн.

Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 07 листопада 2016 року.

Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Сервіс Груп" про зупинення видаткових операцій на рахунках платника, заборону відчуження майна та зобов'язання допустити податкового керуючого до опису - залишити без руху.

Встановити Державній податковій інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області строк для усунення недоліків позовної заяви - до 07 листопада 2016 року.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Сало А.Б.

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.10.2016
Оприлюднено01.11.2016
Номер документу62298356
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —817/1713/16

Постанова від 20.01.2017

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Сало А.Б.

Ухвала від 23.11.2016

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Сало А.Б.

Ухвала від 08.11.2016

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Сало А.Б.

Ухвала від 24.10.2016

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Сало А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні