Справа №731/426/16-ц
Провадження №2/731/206/16
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 жовтня 2016 року Варвинський районний суд Чернігівської області в складі
головуючого судді МОЦЬОРА О.В.,
за участю секретаря Трохименко Т.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.м.т. Варва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Журавської сільської ради Варвинського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно,-
В С Т А Н О В И В:
05 жовтня 2016 року до суду звернулась ОСОБА_1 з позовом, яким просить визнати за нею право власності за законом на спадкове майно, а саме: земельну ділянку, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,2540 га, яка розташована на території Журавської сільської ради Варвинського району Чернігівської області, після смерті ОСОБА_2.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 03 грудня 2015 року помер її рідний брат - ОСОБА_2. Після його смерті залишилося спадкове майно, яке складається з земельної ділянки площею 2,2540 га, розташованої на території Журавської сільської ради Варвинського району Чернігівської області. 16 вересня 2016 року вона звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але в видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку нотаріусом відмовлено по тій причині, що відсутній правовстановлюючий документ на земельну ділянку - державний акт. Оскільки державний акт про право власності втрачено ОСОБА_2, а дублікат отримати неможливо, просить визнати за нею право власності на земельну ділянку у судовому порядку.
Позивач до початку судового засідання подала письмову заяву про розгляд справи без її участі, згідно якої позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити (а.с. 52).
Представник відповідача - голова Журавської сільської ради ОСОБА_3, в судове засідання не з'явилась, надіслала до суду заяву, в якій просить розглянути справу за її відсутності та не заперечує проти задоволення позову (а.с. 24).
На підставі ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задовольнити з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 за життя набув право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,2540 га, розташовану на території Журавської сільської ради Варвинського району Чернігівської області, що підтверджується витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (а.с. 6-8).
03 грудня 2015 року ОСОБА_2 помер (а.с. 4).
Після його смерті відкрилася спадщина за законом на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,2540 га, розташовану на території Журавської сільської ради Варвинського району Чернігівської області. Проте, у видачі позивачу ОСОБА_1 свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку Краснокутською державною нотаріальною конторою Харківської області було відмовлено через відсутність правовстановлюючих документів на земельну ділянку (а.с. 10).
У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ч. 1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Згідно п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України В«Про судову практику у справах про спадкуванняВ» відповідно до статті 1225 ЦК право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.
З матеріалів справи вбачається, що земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,2540 га, розташована на території Журавської сільської ради Варвинського району Чернігівської області , належала ОСОБА_2.
Правовстановлюючий документ - державний акт на право власності на земельну ділянку втрачений, а видача дублікатів державних актів з 1 січня 2013 року не передбачена законом.
Статтями 15, 16, 20 ЦК України передбачено право особи на судовий захист свого цивільного права у разі його порушення.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не приймати її.
Позивач ОСОБА_1 виявила свою волю на прийняття спадщини шляхом визнання за нею права власності на спадкове майно.
Відповідач проти задоволення позову не заперечує.
Згідно зі ст. 174 ЦПК України відповідач може визнати позов протягом усього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання позову відповідачем викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача слід задовольнити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 15-16, 20, 1216, 1225, 1254, 1268 ЦК України, ст.ст. 174, 212-215, 294 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Журавської сільської ради Варвинського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, право власності на земельну ділянку площею 2,2540 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Журавської сільської ради Варвинського району Чернігівської області, кадастровий номер 7421182000:03:000:0147, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, який помер 03 грудня 2015 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Чернігівської області через Варвинський районний суд Чернігівської області.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Судове рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.В. Моцьор
Суд | Варвинський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2016 |
Оприлюднено | 02.11.2016 |
Номер документу | 62322097 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Варвинський районний суд Чернігівської області
Моцьор О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні