Справа № 761/38073/16-к
Провадження № 1-кс/761/23246/2016
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2016 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го ВРКП слідчого управління фінансових юзслідувань Офісу великих платників податків ДФС старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_2 про арешт майна,-
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий з ОВС 1-го ВРКП слідчого управління фінансових юзслідувань Офісу великих платників податків ДФС старший лейтенант податкової міліції ОСОБА_3 , 31.10.2016 року звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016100110000170від 22.07.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 205 КК України, згідно якого просив накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку № НОМЕР_1 , який належить TOB «Вест Голд Бізнес» (код ЄДРПОУ 40413489), відкритому в Акціонерному банку «Південний» (МФО 328209); заборонити видаткові операції з грошовими коштами, що знаходяться на банківському рахунку № НОМЕР_1 , який належить TOB «Вест Голд Бізнес» код ЄДРПОУ 40413489), відкритому в Акціонерному банку «Південний» (МФО 328209) за винятком сплати до бюджетів податків, зборів та інших обов`язкових платежів, виплату заробітної плати, аліментів; зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на адресу ТОВ «Вест Голд Бізнес» (код ЄДРПОУ 40413489) в банківській установі Акціонерний банк «Південний» (МФО 328209) на внутрішньобанківські рахунки та зупинити видаткові операції з коштами, які надійшли на вказані рахунки та вже знаходяться на них, окрім сплати до бюджетів податків, зборів та інших обов`язкових платежів, виплату заробітної плати, аліментів; зобов`язати службових осіб Акціонерний банк «Південний» (МФО 328209) надати уповноваженим особам Офісу великих платників податків ДФС виписку руху грошових коштів по вказаному рахунку TOB «Вест Голд Бізнес» (код ЄДРПОУ 40413489) на день накладення арешту та у подальшому надавати інформацію про залишок коштів по вказаним рахункам на запити слідчих групи слідчих.
Кримінальне провадження №32016100110000170, зареєстроване за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України, а тому виникла необхідність у накладенні арешту на майно, оскільки, арешт накладається виключно на підставі рішення суду.
Клопотання мотивовано тим, щоСлідчим управлінням фінансових розслідувань Офісу великих платників юдатків ДФС здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32016100110000170 від 22.07.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 205 КК України, за фактом створення (перереєстрації) у період 2015-2016 років суб`єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягає у створенні умов для ухилення від сплати податків суб`єктами підприємницької діяльності реального сектору економіки.
Клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання (ч. 1 ст. 172 КПК України).
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до висновку, що воно підлягає поверненню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із таких заходів є арешт майна.
Згідно з ч. 1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу (ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна (ч. 10 ст. 170 КПК України).
У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання. (ч. 2 ст. 171 КПК України).
Як вбачається зі змісту клопотання, слідчим не зазначено розмір грошових коштів, на які він просить накласти арешт, що знаходяться на банківському рахунку № НОМЕР_1 , який належить TOB «Вест Голд Бізнес» (код ЄДРПОУ 40413489), відкритому в Акціонерному банку «Південний» (МФО 328209), та обґрунтування необхідності накладення арешту саме на таку суму коштів, а також не надано доказів на підтвердження цього, а тому подане клопотання про арешт майна не відповідає вимогам п. 2 ч. 2 ст. 171 КПК України.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Крім того, слідчий просив заборонити видаткові операції з грошовими коштами, що знаходяться на банківському рахунку № НОМЕР_1 , який належить TOB «Вест Голд Бізнес» код ЄДРПОУ 40413489), відкритому в Акціонерному банку «Південний» (МФО 328209) за винятком сплати до бюджетів податків, зборів та інших обов`язкових платежів, виплату заробітної плати, аліментів; зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на адресу ТОВ «Вест Голд Бізнес» (код ЄДРПОУ 40413489) в банківській установі Акціонерний банк «Південний» (МФО 328209) на внутрішньобанківські рахунки та зупинити видаткові операції з коштами, які надійшли на вказані рахунки та вже знаходяться на них, окрім сплати до бюджетів податків, зборів та інших обов`язкових платежів, виплату заробітної плати, аліментів, проте слідчим не зазначено обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Також слідчий у клопотанні просив зобов`язати службових осіб Акціонерний банк «Південний» (МФО 328209) надати уповноваженим особам Офісу великих платників податків ДФС виписку руху грошових коштів по вказаному рахунку TOB «Вест Голд Бізнес» (код ЄДРПОУ 40413489) на день накладення арешту та у подальшому надавати інформацію про залишок коштів по вказаним рахункам на запити слідчих групи слідчих, проте вчинення таких дій не передбачено глави 17 «Арешт майна» КПК України.
При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 172 КПК України, слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу. У такому разі тимчасово вилучене в особи майно підлягає негайному поверненню після спливу встановленого суддею строку, а у разі звернення в межах встановленого суддею строку з клопотанням після усунення недоліків - після розгляду клопотання та відмови в його задоволенні.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність повернення клопотання про арешт майна для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 131, 132, 163, 167, 170-173 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го ВРКП слідчого управління фінансових юзслідувань Офісу великих платників податків ДФС старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_2 про арешт майна повернути прокурору та встановити строк в сімдесят дві години для усунення недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 62356561 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Піхур О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні