Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 жовтня 2016 р. Справа № 805/3785/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смагар С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «НК ПОРТО ТРАНС»
про стягнення коштів з рахунків у банках платника податку на суму податкового боргу у розмірі 180139 грн. 81 коп.
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «НК ПОРТО ТРАНС» стягнення коштів відповідача з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків в рахунок погашення наявного податкового боргу по акцизному податку у сумі 178387 грн. 99 коп. та по податку на додану вартість у сумі 1751 грн. 82 коп.
Позивач в обґрунтування позову посилається на те, що відповідач є платником податку, проте обов'язок щодо сплати суми податкового зобов'язання не виконується. Зазначає, що на теперішній час загальна сума податкового боргу складає 18139 грн. 81 коп. 31 жовтня 2016 року представник позивача суду надіслав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, жодних заяв, клопотань, заперечень, тощо до суду не надав.
Відповідно до частини 6 статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Таким чином, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду даної справи у письмовому провадженні на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «НК ПОРТО ТРАНС» є юридичною особою, зареєстроване за номером 38176916, що підтверджено витягом з Єдиного держаного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до підпунктів 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Пунктом 36.5 статті 36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Згідно пункту 49.1 статті 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Заборгованість по акцизному податку у сумі 178387 грн. 99 коп., яка заявлена позивачем до стягнення, виникла на підставі податкового повідомлення-рішення від 16 травня 2016 року № 0002694000/4741, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання у розмірі 7473 грн., з яких за податковим зобов'язанням у сумі 4982 грн. та а штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 2491 грн., від 16 травня 2016 року № 0000774000/4740, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання у розмірі 24955 грн., з яких за податковим зобов'язанням у сумі 14597 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 10358 грн. 50 коп., від 1 грудня № 0000342202/7553, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 7140 грн., № 0000352202/7552, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання у розмірі 144195 грн., з яких за основним платежем у сумі 115356 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 28839 грн., а також пені у сумі 14193 грн. 34 коп. Як зазначає позивач у позовній заяві, за відповідачем рахувалась переплата у сумі 4971 грн. 85 коп., тому з урахуванням переплати сума податкового боргу по акцизному податку складає 180139 грн. 81 коп. Дані податкові повідомлення-рішення були отримані відповідачем та у судовому чи адміністративному порядку не оскаржувались. Сума заборгованості підтверджується наявним в матеріалах справи розрахунком суми податкового боргу, зворотнім боком облікової картки платника податків.
Заборгованість з податку на додану вартість у сумі 1751 грн. 82 коп., яка заявлена позивачем до стягнення виникла на підставі податкового повідомлення-рішення від 4 липня 2016 року № 0004921201/8083/10/05-15-12-01, яким відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 1751 грн. 82 коп. Дане рішення було отримане відповідачем 6 липня 2016 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення та у судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалось.
Згідно з пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податковим органом з метою стягнення до бюджету суми податкового боргу була направлена відповідачу податкова вимога від 5 лютого 2016 року № 190-23 на суму 150931 грн. 34 коп., яка була отримана відповідачем 20 лютого 2016 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, та у судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалась.
Судом також встановлено, що відповідно до довідки позивача, відповідач має відкриті розрахункові рахунки в установах банку.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з підпунктом 20.1.33 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Суд зазначає, що з урахуванням того, що відповідач має заборгованість з акцизного податку та з податку на додану вартість на загальну суму 180139 грн. 81 коп., та має відкриті рахунки в установах банку, у позивача виникли підстави для звернення до суду з позовом щодо стягнення коштів з рахунків у банках платника податку на суму податкового боргу.
Відповідно до пункту 87.1 статті 87 Податкового кодексу України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Та відповідно до пункту 87.2 статті 87 Податкового кодексу України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Доказів сплати податкового боргу відповідач не надав суду. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом шляхом надання суду розрахунку суми заборгованості та зворотнім боком облікової картки платника податків.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «НК ПОРТО ТРАНС» про стягнення коштів з рахунків у банках платника податку на суму податкового боргу у розмірі 180139 грн. 81 коп. задовольнити повністю.
Стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «НК ПОРТО ТРАНС» (84333, Донецька область, м. Краматорськ, вул.. Соціалістична, 1А, код ЄДРПОУ 38176916) на користь місцевого бюджету м. Краматорська кошти на погашення податкового боргу з акцизного податку у сумі 2501 грн. (дві тисячі п'ятсот одна гривня) 15 коп. на р/р № 31412531700485, код платежу 50140400000506, банк одержувача ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, з акцизного податку у сумі 175886 грн. (сто сімдесят п'ять тисяч вісімсот вісімдесят шість гривень) 84 коп. на користь місцевого бюджету м. Краматорська на р/р № 31417531700059, код платежу 50140400000006, банк одержувача ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, з податку на додану вартість у сумі 1751 грн. (одна тисяча сімсот п'ятдесят одна гривня) 82 коп. на користь місцевого бюджету м. Краматорська на р/р № 31112029700059, код платежу 3014010100, банк одержувача ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті 31 жовтня 2016 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Смагар С.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2016 |
Оприлюднено | 03.11.2016 |
Номер документу | 62360599 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Смагар С.В.