Ухвала
від 25.10.2016 по справі 911/2445/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81

У Х В А Л А

"25" жовтня 2016 р. Справа № 911/2445/16

за позовом ОСОБА_1

до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ»

Комунального підприємства В«Бюро державної реєстраціїВ» Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області

про визнання недійсним рішення загальних зборів та зобов'язання вчинити дії

Суддя Т.П. Карпечкін

В засіданні приймали участь:

від позивача: ОСОБА_2 (довіреність б/н від 11.07.2016 року), ОСОБА_3 (довіреність б/н від 11.07.2016 року);

від відповідача-1: ОСОБА_4 (довіреність б/н від 20.09.2016 року), ОСОБА_5 (протокол № 1/16 від 21.06.2016 року);

від відповідача-2: не з'явився.

обставини справи:

В провадженні Господарського суду Київської області знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» та Комунального підприємства В«Бюро державної реєстраціїВ» Софіївсько - Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання недійсним рішення загальних зборів та зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги позивачем обґрунтовані порушенням учасником відповідача - ОСОБА_5 вимог закону та установчих документів під час проведення загальних зборів 06.07.2016 року і, як наслідок, незаконної реєстрації змін, прийнятих на вказаних зборах, у зв'язку з чим, позивач просить суд: 1) визнати недійсним рішення загальних зборів учасників відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» , яке оформлене Протокол № 2/16 загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» про виключення із складу учасників відповідача ОСОБА_1 та про затвердження нової редакції Статуту відповідача, які оформлені Протоколом № 2/16 загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» від 06.07.2016 року та на підставі яких, державним реєстратором Комунального підприємства В«Бюро державної реєстраціїВ» Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області ОСОБА_6, 08.07.2016 року було проведено державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за № 13391050013003248; 2) зобов'язати Комунальне підприємство В«Бюро державної реєстраціїВ» Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області скасувати реєстраційні дії, проведені по Товариству з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» щодо державної реєстрації змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» за № 13391050013003248.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 04.08.2016 року порушено провадження у справі № 911/2445/16 та призначено справу до розгляду.

В ході розгляду спору, позивачем - ОСОБА_1 було подано заяву про вжиття заходів до забезпечення позову у справі шляхом заборони відповідачу 1 - Товариству з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» приймати рішення щодо внесення змін про відомості щодо складу засновників (учасників) Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» та розміру його статутного капіталу до розгляду справи № 911/2445/16 та набрання судовим рішенням законної сили.

Дана заява обґрунтована тим, що згідно з наданими відповідачем 2 матеріалами реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» (далі - Товариство), склад учасників Товариства неодноразово змінювався. Як вбачається з поданого позивачем ОСОБА_7 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № НОМЕР_1 станом на 11.07.2016 року (після незаконного, як стверджує позивач, виключення його зі складу учасників Товариства), засновником і єдиним учасником Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» є ОСОБА_5. Однак, згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № НОМЕР_2 станом на 24.10.2016 року, засновниками (учасниками) Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» є ОСОБА_8 та ОСОБА_9, керівником Товариства є ОСОБА_5.

Таким чином, позивач вважає, що існує небезпека і висока ймовірність того, що відповідач 1 (інші його учасники) буде і на даний час намагатись приймати незаконні рішення загальними зборами щодо зміни складу засновників (учасників) (за відсутності на них позивача), з подальшими внесенням про це відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а відтак, невжиття заходів до забезпечення позову шляхом заборони відповідачу 1 - Товариству з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» приймати рішення щодо внесення змін про відомості щодо складу засновників (учасників) Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» та розміру його статутного капіталу до розгляду справи № 911/2445/16 та набрання судовим рішенням законної сили, може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду, у разі задоволення позовних вимог, які є предметом спору у даній справі, оскільки у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань будуть міститися відомості про реєстраційні дії, проведені після реєстраційної дії, стосовно якої буде прийнято рішення у справі № 911/2445/16, що потягне за собою звернення до господарського суду із позовом про скасування інших реєстраційних дій.

Суд, розглянувши заяву позивача, вважає, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.

Господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду (стаття 66 Господарського процесуального кодексу України).

Як визначено п. п. 2, 3 постанови Пленуму Вищого господарського суду від 26.12.2011 року № 16 В«Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позовуВ» , питання про забезпечення позову може вирішуватися господарським судом як без проведення окремого судового засідання, так і в засіданні з викликом представників сторін. Найдоцільніше вирішувати питання забезпечення позову на стадії попередньої підготовки справи до розгляду (стаття 65 ГПК).

Забезпечення позову є засобом, що гарантує виконання майбутнього рішення господарського суду. Забезпечення позову полягає у вжитті заходів, за допомогою яких у подальшому гарантується виконання судових актів.

Забезпечення позову як засіб запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи може застосовуватись як за основним, так і за зустрічним позовом на будь-якій стадії процесу, включаючи перегляд рішення, ухвали, постанови (далі - рішення) в апеляційному або у касаційному порядку (Постанова Пленуму Вищого господарського суду України № 16 від 26.12.2011 року).

Також, суд враховує, що заходи забезпечення позову є тимчасовими на період вирішення спору по суті з метою зупинення вчинення під час розгляду справи дій, які матимуть відповідні юридичні наслідки всупереч висновкам суду в разі задоволення позову.

Відповідно до п. 44 та ч. 1 п. 45 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2008 року № 13 "Про практику розгляду судами корпоративних спорів" забезпечуючи позов шляхом заборони відповідачеві вчиняти певні дії, господарські суди лише за наявності підстав, передбачених статтею 66 ГПК, вправі заборонити товариству приймати на загальних зборах рішення з конкретних питань, включених до порядку денного, і лише за умови, що ці питання безпосередньо пов'язані з предметом спору. Заходи до забезпечення позову не повинні призводити до фактичної неможливості господарського товариства здійснювати діяльність, а також порушення товариством чинного законодавства.

Відповідно до абз.2 п.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України у п. 2 Постанови № 16 від 26.12.2011 року В«Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позовуВ» особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 Господарського процесуального кодексу України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

При вирішенні питання про забезпечення позову господарські суди повинні оцінювати обґрунтованість доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням таких умов: наявність зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; імовірність ускладнення виконання або невиконання судового рішення у разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, які не є учасниками вказаного судового розгляду.

Доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів; поясненнями представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі. В необхідних випадках на вимогу судді пояснення представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі, мають бути викладені письмово (стаття 32 Господарського процесуального кодексу України).

Позов забезпечується: накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві; забороною відповідачеві вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту. Про забезпечення позову виноситься ухвала (частина перша та частина друга статті 67 Господарського процесуального кодексу України).

Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, та з заходами, які просить застосувати заявник.

Крім того, адекватність обраного заходу забезпечення позову полягає у наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги.

Розглянувши заяву позивача про вжиття заходів до забезпечення позову у вигляді заборони відповідачу 1 вчиняти певні дії та враховуючи, що невжиття судом заходів по забезпеченню позову може в подальшому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, оскільки відповідачем 1 вчиняються дії, направлені на зміну учасників Товариства ще до вирішення даної справи по суті, а також наявний прямий зв`язок між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовних вимог, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню.

Заходи по забезпеченню позову діють до скасування їх судом в порядку, передбаченому ст. 68 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст. 66, 67, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ухвалив:

1. Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.

2. Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» (08130, Київська обл., Києво - Святошинський район, село Петропалівська Борщагівка, вул. Леніна, буд. 7-Б, код 19406236) приймати рішення щодо внесення змін про відомості щодо складу засновників (учасників) Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» та розміру його статутного капіталу.

3. Дана ухвала набирає чинності з дня її винесення судом і виконується в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

4. Копію ухвали Господарського суду Київської області надіслати сторонам по справі.

Реквізити стягувача: ОСОБА_1 (04112, м. Київ, вул. Т. Шамрила, б. 12-Г, кв. 61, , код НОМЕР_3);

Реквізити боржника: Товариство з обмеженою відповідальністю В«ВП ОБЕЛІСКВ» (08130, Київська обл., Києво - Святошинський район, село Петропалівська Борщагівка, вул. Леніна, буд. 7-Б, код 19406236).

Суддя Т.П. Карпечкін

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення25.10.2016
Оприлюднено03.11.2016
Номер документу62366512
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/2445/16

Рішення від 28.11.2016

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Ухвала від 25.10.2016

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Ухвала від 04.08.2016

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні