ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
04 серпня 2011 року № 2а-10524/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б. розглянувши адміністративну справу та додані до неї матеріали в письмовому провадженні
за позовом Державної податкової інспекції у Подільському районі м.Києва
до
третя особа Товариства з обмеженою відповідальністю спільного українсько-германського підприємства "Тесіс-Мікроприлад" Подільська районної у м. Києві державна адміністрація Фонд державного майна України
про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця
На підставі ч. 6 ст. 128 КАС України, Суд розглядає справу у письмовому провадженні.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Подільському районі міста Києва звернулась до суду з позовом про припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю спільного українсько-германського підприємства «Тесіс-Мікроприлад».
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.07.2011 р. залучено до участі у справі Фонд державного майна України.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач встановленої звітності про фінансово-господарську діяльність не подавав з першого кварталу 2010 року.
В якості підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, позивач зазначив неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідач до суду не з'являвся, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти позову до суду не надавав.
Представник Подільської районної у м. Києві державної адміністрації до суду не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України.
Представник Фонду державного майна України не заперечував проти даного позову.
У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю спільного українсько-германського підприємства «Тесіс-Мікроприлад»(код ЄДРПОУ 19360511) зареєстроване подільською районною у місті Києві державною адміністрацією 26.05.1993р. Остання звітність подана була до ДПІ у Подільському районі м. Києва за перший квартал 2010 р.
У відповідності до Довідки Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва від 19.07.2011 р. №4799/9/10-202 засновниками підприємства є Фірма «ТЕСІС»та Фонд державного майна України.
Відповідно до статті п.49.2 ст. Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Пунктом 20.1.12 статті 20 Податкового кодексу України, встановлене право органів державної податкової служби звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Згідно із статтею 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Відповідно до статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться, зокрема, у разі постановлення судового рішення про припинення такої діяльності з підстав неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відтак, датою вчинення правопорушення, за яке може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації, слід вважати наступний день після спливу річного терміну з моменту неподання відповідних податкових декларацій та іншої фінансової звітності.
Як свідчать матеріали справи, згідно довідки позивача відповідач подано документи податкової та фінансової звітності з ПДВ за І квартал 2010 року, з ПДВ за березень 2007 р. заборгованості перед бюджетом не має.
Відповідно до частин 1 та 6 статті 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.
Враховуючи, що відповідачем більше року не подаються органам державної податкової служби документи фінансової звітності, а також право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Крім того, в матеріалах справи міститься пояснення ФДМ України з яких вбачається, що Фонд державного майна України не заперечує проти припинення підприємницької діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю спільного українсько-германського підприємства «Тесіс-Мікроприлад»та підтримує позовні вимоги позивача.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Припинити (скасувати) юридичну особу Товариства з обмеженою відповідальністю спільного українсько-германського підприємства «Тесіс-Мікроприлад» (04136, м. Київ, вул. Північно-Сирецька 3, іден. код –19360511).
3. Постанову надіслати до Державного реєстратора Подільському району міста Києва для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення та для здійснення заходів з припинення юридичної особи у встановленому законом порядку.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.Б. Федорчук
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2011 |
Оприлюднено | 03.11.2016 |
Номер документу | 62368851 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Федорчук А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні