Постанова
від 01.11.2016 по справі 824/786/16-а
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2016 р. м. Чернівці Справа № 824/786/16-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лелюка О.П., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Новоселицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області до фермерського господарства "Шиндрян-Сад" про стягнення податкового боргу,

В С Т А Н О В И В :

Новоселицька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Чернівецькій області звернулась до суду з позовом до фермерського господарства "Шиндрян-Сад" про стягнення податкового боргу.

Позивач просить суд стягнути кошти з банківських рахунків фермерського господарства "Шиндрян-Сад", 60356, Чернівецька область, Новоселицький район, село Драниця, ідентифікаційний код юридичної особи - 34584522, в рахунок погашення податкового боргу з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників в сумі 7970,73 грн на розрахунковий рахунок №31415533700315, МФО 856135, код отримувача 38038355, одержувач місцевий бюджет Драницької сільської ради.

В обґрунтування позовних вимог Новоселицька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Чернівецькій області зазначає, що станом на день звернення до суду за фермерським господарством "Шиндрян-Сад" рахується заборгованість з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка товаровиробництва за попередній (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% в сумі 7970,73 грн.

Вказана сума заборгованості виникла в результаті порушення термінів сплати узгоджених сум грошових зобов'язань, нарахованих підприємством самостійно згідно поданої податкової декларації та є узгодженою.

У зв'язку з несплатою відповідачем податкового боргу позивачем була направлена податкова вимога від 15 січня 2016 року №15-23. Однак вжитті заходи не призвели до погашення наявного боргу у добровільному порядку, у зв'язку з чим позивач, посилаючись на норми Податкового кодексу України, просить суд стягнути податковий борг з банківських рахунків на загальну суму 7970,73 грн.

Позивач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання не з'явився. Разом з цим подав клопотання про розгляд справи у його відсутності в порядку письмового провадження. Вказував, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач про дату, час та місце проведення розгляду справи також був належним чином повідомлений. Однак в судове засідання не з'явився. Заперечень проти позову чи заяв про визнання позову не подавав.

Враховуючи викладене та на підставі частин четвертої, шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд визнає за можливим розглянути справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши наявні у справі матеріали, всебічно та повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що фермерське господарство "Шиндрян-Сад" є юридичною особою, що зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1; код ЄДРПОУ 3458522. Види діяльності - код КВЕД 01.11- вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; код КВЕД 01.24 - вирощування зерняткових і кісточкових фруктів (основний); код КВЕД - 01.25- вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників; код КВЕД - 01.30 відтворення рослин; код КВЕД - 46.90 - неспеціалізована оптова торгівля.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідач є платником єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка товаровиробництва за попередній (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Згідно матеріалів справи за відповідачем рахується податковий борг з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка товаровиробництва за попередній (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% в розмірі 7970,73 грн.

Даний податковий борг з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка товаровиробництва за попередній (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% в розмірі 7970,73 грн, виник в результаті порушення термінів сплати узгоджених сум грошових зобов'язань, нарахованих підприємством самостійно згідно поданої податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку №1500004796 від 20 лютого 2015 року.

Зазначений податковий борг також підтверджується розрахунком податкового боргу №4561/9/17-007 від 23 вересня 2016 року та обліковими картками з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка товаровиробництва за попередній (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% за 2015-2016 роки.

У зв'язку з несплатою відповідачем в добровільному порядку вказаної суми податкового боргу, позивач звернувся до суду з цим позовом.

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.

Відповідно до статті 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Пунктом 49.1 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до пункту 56.11 статті 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Підпункт 16.1.4. пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачає, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку, зокрема, четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Пунктом 294.1 статті 294 Податкового кодексу України передбачено, що податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У зв'язку із сформованою заборгованістю відповідачу було надіслано корінець податкової вимоги форми "Ю" №15-23 від 15 січня 2016 року.

На момент утворення досліджуваного боргу з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка товаровиробництва за попередній (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% зазначена податкова вимога не була відкликана.

Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.1. статті 95 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункт 95.3. статті 95 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 95.4 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно із пунктом 3 частини другої статті 129 Конституції України однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми заборгованості на день розгляду справи або ж спростовували доводи позивача відповідачем суду не подано.

Таким чином, зважаючи на наведені вище норми законодавства та встановлені судом обставини справи, а також виходячи з конституційного принципу обов'язковості сплати податків і зборів, суд вважає, що позовні вимоги Новоселицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області щодо стягнення коштів з рахунків фермерського господарства "Шиндрян-Сад" в сумі 7970,73 грн є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Керуючись статтями 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути кошти з банківських рахунків фермерського господарства "Шиндрян-Сад" (60356, Чернівецька область, Новоселицький район, село Драниця, ідентифікаційний код юридичної особи - 34584522) в рахунок погашення податкового боргу з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників в сумі 7970,73 грн на розрахунковий рахунок №31415533700315, МФО 856135, код отримувача 38038355, одержувач місцевий бюджет Драницької сільської ради Новоселицького району Чернівецької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.П. Лелюк

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.11.2016
Оприлюднено03.11.2016
Номер документу62369106
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —824/786/16-а

Постанова від 01.11.2016

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 29.09.2016

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні