Справа№751/8915/16-к
Провадження №1-кс/751/2447/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Чернігів 01 листопада 2016 року
Слідчий суддя Новозаводського районного суду м.Чернігова ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2 ,
з участю слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання старшого слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області капітан податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене процесуальним керівником у кримінальному провадженні прокурором відділу прокуратури Чернігівської області радником юстиції ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів та проведення їх виїмки,
Встановив:
Старший слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області капітан податкової міліції ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів та проведення їх виїмки.
В обґрунтування клопотання зазначено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » протягом 2014-2016 років здійснювало поставку харчових добавок на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ ВТП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ПП « ОСОБА_5 », ПП « ОСОБА_6 », ПП « ОСОБА_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ПП « ОСОБА_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ПП « ОСОБА_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 », що мають ознаки фіктивності.
Проведеним дослідженням Єдиного реєстру податкових накладних встановлено, що у подальшому зазначеними підприємствами отриманий від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » товар не реалізується, а відбувається зміна товарної номенклатури на відповідну суму поставки.
Вказане свідчить про проведення безтоварних операцій, що призвело до втрат бюджету у період 2014 2015 років на загальну суму 3 832,2 тис. грн. (у т.ч. ПДВ в сумі 3 196,3 тис. грн., податку на прибуток підприємств в сумі 635,9 тис. грн.), що є особливо великими розмірами.
22.09.2016 проведено обшук в офісному та складському приміщенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у ході якого виявлено і вилучено документи, що свідчать про передачу харчових добавок в адресу ПП ПК « ІНФОРМАЦІЯ_19 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 . У той же час, згідно відомостей Єдиного реєстру податкових накладних та Додатку 5 до декларації з ПДВ, зазначені відносини ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у власній податковій звітності не відобразило.
Ураховуючи викладене, необхідно отримати право тимчасового доступу та провести вилучення документів ПП ПК « ІНФОРМАЦІЯ_19 », що підтверджують отримання та використання у господарській діяльності товарів, отриманих від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Зазначені документи мають доказове значення у кримінальному провадженні, оскільки містять інформацію про кількість, вартість, номенклатуру поставленої продукції, нададуть можливість підтвердити чи спростувати факт поставки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » товарів в адресу ПП ПК « ІНФОРМАЦІЯ_19 », що не відображена у податковій звітності, і, як наслідок, підтвердити чи спростувати факт проведення безтоварних операцій із суб`єктами господарювання, що мають ознаки фіктивності, зазначеними вище.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала та просила його задовольнити.
Представник особи, у володінні якої знаходяться документи, в судове засідання не викликався згідно ч. 2 ст. 163 КПК України. Фіксування судового розгляду клопотання за допомогою технічних засобів, згідно ст. 107 КПК України, не здійснювалось.
Вислухавши пояснення слідчого, вивчивши матеріали справи, слідчий суддя вважає, що викладені в клопотанні доводи про необхідність тимчасового доступу до копії документів та можливість їх вилучення (проведення виїмки), які перебувають у володінні ПП ПК « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), є обґрунтованими та підлягають задоволенню, оскільки слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що ці документи перебувають у володінні відповідної юридичної особи, у сукупності з іншими документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і не становлять собою або не включають документів, які містять охоронювану законом таємницю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40, 41, 159-164, 166, 309 КПК України,
Ухвалив:
Клопотання старшого слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області капітан податкової міліції ОСОБА_3 - задовольнити.
Надати старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області ОСОБА_3 , старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області ОСОБА_10 , старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області ОСОБА_11 , старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області ОСОБА_12 , слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області ОСОБА_13 та співробітникам СУ ФР ГУ ДФС у Рівненській області, згідно постанови про проведення процесуальних дій на іншій території, право на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПП ПК « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) та можливість вилучення (проведення виїмки) їх оригіналів, а саме:
- документів ПП ПК « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) щодо фінансово-господарських відносин із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ) за період з 01.01.2014 року по 12.10.2016 року (договорів, додатків до договорів, податкових накладних, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, рахунків-фактур, платіжних доручень; відомостей складського обліку товарів (товарних запасів));
- завірених належним чином копій журналів-ордерів по рахункам (субрахункам): 281 (товари на складі), 282 (товари в торгівлі), 301 (готівка в національній валюті), 311 (поточні рахунки в національній валюті), 631 (розрахунки з вітчизняними постачальниками) та оборотно-сальдових відомостей за період: з 01.01.2014 року по 12.10.2016 року
За відсутності оригіналів документів надати їх завірені копії та документи, що обґрунтовують їх відсутність.
На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Ухвала підлягає виконанню не пізніше одного місяця з дня постановлення ухвали.
Згідно вимог ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий cуддя ОСОБА_1
Суд | Новозаводський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 62414671 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні