ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2016 року справа № 823/1392/16
10 год. 20 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Рідзеля О.А.,
при секретарі судового засідання - Мельниковій О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Черкаської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Зоря 2» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
26.09.2016 до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулась Черкаська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області (далі - позивач), в якій просить стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Зоря 2» (далі - відповідач) до Державного бюджету через Черкаську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області податковий борг у сумі 6 796 грн 45 коп.
В обґрунтування вимог зазначено, що в порушення вимог Податкового кодексу України відповідач невчасно та не в повному обсязі сплачує податки та збори, внаслідок чого виник податковий борг на загальну суму 6 796 грн 45 коп. Вказана сума заборгованості добровільно сплачена не була, що зумовило необхідність звернення з відповідним позовом до суду.
Представник позивача до зали судового засідання не прибув, клопотанням від 26.10.2016 позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив провести розгляд справи за його відсутності, на підставі наявних матеріалів справи.
Представник відповідача повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності та заперечення на позов не подавав.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи.
Частиною 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Нова Зоря 2» зареєстроване як юридична особа 16.11.2006, за ідентифікаційним кодом - 34749984.
Станом на час звернення з відповідним позовом до суду за відповідачем рахується податковий борг з орендної плати за землю та з податку на прибуток підприємств на загальну суму 6 796 грн 45 коп., який виник за наступних обставин.
01.07.2015 прийнято податкове-повідомлення-рішення № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1020 грн, у зв'язку з не поданням декларації з податку на прибуток підприємств.
Також 08.12.2015 відповідачем до Черкаської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області подано декларацію з орендної плати за землю на 2015 рік, в якій самостійно нараховано орендну плату землю в розмірі 2589 грн 86 коп., з щомісячною сплатою рівними частками по 215 грн 82 коп. за січень-листопад та 215 грн 84 коп. за грудень.
Проте, відповідачем у період з червня по грудень не здійснювалась плата з орендної плати за землю.
У зв'язку з несплатою визначеного грошового зобов'язання прийнято податкове-повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 05.01.2016, яким відповідачу нараховано суму основного платежу в розмірі 2589 грн 66 коп. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 647 грн 42 коп. Вказане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 14.01.2016, що підтверджується копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Крім того, прийнято податкове-повідомлення-рішення № НОМЕР_3 від 31.05.2016 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1020 грн, у зв'язку з не поданням звітності з орендної плати за землю. Податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 04.06.2016, що підтверджується копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню в розмірі 28 грн 66 коп.
Як свідчить розрахунок суми боргу та зворотній бік облікової картки платника податків, сума податкового боргу відповідача становить 6 796 грн 45 коп.
На підставі пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України Черкаською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області відповідачу було направлено вимогу № 436-25 від 15.06.2015 на суму 1007 грн 36 коп., що отримана відповідачем 18.06.2015 (а.с.21).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (надалі - ПК України).
У відповідності до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п.14.1.175 п. 14.1 ст. 4 ПК України податковим боргом визнається сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п.49.2 ст.49 ПК України).
Пунктом 46.1 ст.46 ПК України визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків(п.49.1. ст.49 ПК України).
Згідно п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 57.1 ст. 57 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Як передбачено п.п.1 ч.1 ст. 129 ПК України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України,у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно п.59.3 ст.59 ПК України вказаної статті податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п.59.4 ст.59 ПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Беручи до уваги, що сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Нова Зоря 2» у встановлені законом строки податкову вимогу не оскаржило, суму податкового боргу в розмірі 6 796 грн 45 коп. не погасило, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Суд також взяв до уваги діючу на час вирішення спору ч.4 ст.94 КАС України, якою передбачено, що у справах за позовами суб'єкта владних повноважень до фізичної чи юридичної особи судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому відсутні підставі для повернення позивачу сплаченого судового збору за подання цього позову.
Керуючись статтями 86, 94, 158-163, 254 - 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Зоря 2» (19614, Черкаська область, Черкаський район, с. Кумейки, вул. Леніна, 1, ідентифікаційний код 34749984) на користь бюджету через Черкаську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області (18003, Черкаська область, м. Черкаси, вул. В'ячеслава Чорновола, 157, ідентифікаційний код 39494893) податковий борг на загальну суму 6 796 (шість тисяч сімсот дев'яносто шість) грн 45 коп.
Копію рішення направити особам, що беруть участь у справі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.А. Рідзель
Постанова складена в повному обсязі 31.10.2016.
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2016 |
Оприлюднено | 08.11.2016 |
Номер документу | 62433248 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
О.А. Рідзель
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні