242/3899/16-ц
2/242/1278/16
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2016 року м. Селидове
Селидівський міський суд Донецької області в складі головуючого судді Моцного О.С., при секретарі Нарижній О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидове цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Транссервіс» про стягнення заборгованості з орендної плати та повернення транспортного засобу,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідача про стягнення заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що вона 15.02.2011 року уклала з відповідачем договір оренди транспортного засобу на строк з 15.02.2011 року по 15.08.2013 року з виплатою орендною плати у розмірі 4 600 грн. щомісяця. В порушення вимог укладеного договору відповідач в період з 15.01.2012 року по 15.08.2013 року не сплачував орендну плату за договором, а після закінчення договору оренди не повернув транспортний засіб. На підставі викладеного просить зобов’язати відповідача повернути орендований транспортний засіб та стягнути заборгованість з орендної плати у розмірі 87 400 грн. та судові витрати.
Позивач та її представник в судове засідання не з’явилися, надали суду заяву про розгляд справи у їх відсутності, позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити. Проти ухвалення заочного рішення не заперечували.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи у встановленому законом порядку повідомлений через оголошення у пресі, про причини неявки суд не повідомив. За таких обставин в порядку, передбаченому ч. 1 ст. 224 ЦПК України, за згодою позивача, суд вважає за можливе вирішити справу у відсутності відповідача, на підставі наявних в ній даних і доказів, з постановленням заочного рішення.
Вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази (ст. 11 ЦПК України), суд установив наступне.
Згідно договору оренди автомобіля від 15 лютого 2011 року, посвідченого приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу, ОСОБА_1 передала Товариству з обмеженою відповідальністю «Транссервіс» у тимчасове володіння та користування автомобіль марки КрАЗ 65055, 2008 року випуску, червоного кольору, шасі (кузов) № Y7А65055080808669, номерний знак НОМЕР_1, строком на один рік шість місяців з 15.02.2011 року по 15.08.2013 року з правом використання його в межах та за межами України.
Відповідно до п. 4 укладеного договору оренди сторонами встановлена щомісячна плата у розмірі 4 600 грн., яка перераховується на банківський рахунок не пізніше 20 числа поточного місяця.
З акту прийому-передачі транспортного засобу від 15.02.2011 року, який є додатком № 1 до договору оренди, встановлено, що ОСОБА_1 передала, а Товариство з обмеженою відповідальністю «Транссервіс» прийняло автомобіль марки КрАЗ 65055, 2008 року випуску, червоного кольору, шасі (кузов) № Y7А65055080808669, номерний знак НОМЕР_1.
Відповідно до вимог ст. 60 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Як визначено в статті 57 Цивільного процесуального кодексу України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 61 ЦПК України обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справі, у яких беруть участь ті самі особа або особа, щодо якої встановлені ці обставини.
Відповідно до частини першої статті 11 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 798 ЦК України предметом договору найму транспортного засобу можуть бути повітряні, морські, річкові судна, а також наземні самохідні транспортні засоби тощо.
За змістом ст. 762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 763 ЦК України договір найму укладається на строк, встановлений договором.
За змістом ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства.
Згідно ч. 1 ст. 527 ЦК України боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлено строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
Згідно ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не виконав зобов'язання у встановлений договором строк.
Статтею 611 ЦК України встановлено правові наслідки порушення зобов'язання, за змістом якої у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема неустойка.
Статтею 625 Цивільного Кодексу України встановлено відповідальність за порушення грошового зобов'язання. Відповідно до ч.1 цієї статті боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Згідно ч. 2 боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Таким чином, в судовому засіданні було встановлено, що позивачем було надано в оренду відповідачу транспортний засіб, встановлено договором відповідний розмір оплати за оренду, а відповідач в однобічному порядку не виконує умови договору, тому повно і всебічно з’ясувавши обставини по справі, надані суду докази, які були досліджені в судовому засіданні і які відповідають вимогам закону про їх належність та допустимість, відповідно до ст. 212 ЦПК України, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
У відповідності зі ст.79 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи.
Згідно зі ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
В судовому засіданні документально підтверджені витрати позивача на сплату судового збору у розмірі 1425,20 грн., які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 625, 1046, 1047, 1048, 1050 ЦК України, ст.ст. 60, 84, 88, 212-215, 218, 224-225 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позову заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Транссервіс» про стягнення заборгованості з орендної плати та повернення транспортного засобу задовольнити.
Зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Транссервіс» (код ЄДРПОУ 31621550) повернути ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_2, автомобіль марки КрАЗ 65055, 2008 року випуску, червоного кольору, шасі (кузов) № Y7А65055080808669, номерний знак НОМЕР_1.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Транссервіс» (код ЄДРПОУ 31621550) на користь ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_2, оренду плату за користування транспортним засобом у розмірі 87 400 (вісімдесят чотири тисячі чотириста) грн. 00 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Транссервіс» (код ЄДРПОУ 31621550) на користь ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_2, повернення судового збору у розмірі 1 425 (одна тисяча чотириста двадцять п’ять) грн. 20 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданої протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя
Суд | Селидівський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2016 |
Оприлюднено | 08.11.2016 |
Номер документу | 62436799 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Селидівський міський суд Донецької області
Моцний О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні