МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОСОБА_1
Справа №521/9408/16-ц
Номер провадження №2/521/3845/16
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2016 року м. Одеса
Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого - судді Жуган Л.В.,
при секретарі - Іськовій В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті ОСОБА_1 цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Авада» до ОСОБА_2 про стягнення збитків та пені,-
ВСТАНОВИВ:
До Малиновського районного суду м. Одеси 26.05.2016 року звернувся позивач ТОВ «Авада» із позовом до ОСОБА_2 про стягнення збитків та пені.
В обґрунтування позовних вимог ТОВ «Авада» послалось на те, що 01.10.2015 року між позивачем та відповідачем був укладений договір оренди нерухомого майна №01/10-15, об'єктом якого є оренда приміщення на другому поверсі складського приміщення, загальною площею 50 кв.м., розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Середня, буд. 10-Б, строком на 11 місяців.
Позивач вказує, що з жовтня по грудень 2015 року відповідачем належним чином виконувались умови Договору, вчасно вносилась орендна плата, однак у січні 2016 року відповідач не вніс орендну плату, звільнив вказане орендоване приміщення та віддав ключі охороні, без пояснення причин, письмового повідомлення про намір розірвати договір не надсилав, на письмове звернення позивача відповіді не надав.
Крім того, відповідачем самовільно, без повідомлення позивача було здійснено перефарбування стін у приміщенні оренди у яскраві кольори, а також зіпсовано підлогу та стелю фарбою, у зв'язку з чим позивачу довелось звернутись до організації, яка проводить ремонтні роботи ООО «Торісон», за розрахунком вартості ремонту орендованого приміщення, підрядною організацією була визначена тверда ціна - 21397,5 грн.
Враховуючи наведене, позивач просить суд стягнути з ОСОБА_2 на його користь: заборгованість по орендній платі за січень, лютий, березень, квітень, травень 2016 року в розмірі 4000 грн; пеню за прострочення орендної плати за січень 2016 року в розмірі 6124,59 грн; пеню за прострочення орендної плати за лютий 2016 року в розмірі 4633,88 грн; пеню за прострочення орендної плати за березень 2016 року в розмірі 3239,34 грн; пеню за прострочення орендної плати за квітень 2016 року в розмірі 1846,99 грн; пеню за прострочення орендної плати за травень 2016 року в розмірі 456,83 грн; кошти на ремонт об'єкта оренди, для приведення його у первісний стан у розмірі 21397,5 грн; суму сплаченого судового збору в розмірі 1450 грн.
Представником позивача ТОВ «Авада» за довіреністю - ОСОБА_3, було подано до суду заяву, згідно якої він підтримав заявлені позовні вимоги, просив їх задовольнити у повному обсязі, справу розглянути за його відсутності, не заперечував проти ухвалення заочного рішення.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, повідомлявся судом про дату, час та місце розгляду справи належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив.
У зв'язку з неявкою відповідача та неповідомлення про поважні причини такої неявки в судове засідання, суд, зі згоди представника позивача, ухвалив провести розгляд справи в заочному порядку та постановити заочне рішення, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
В судовому засіданні встановлено, що складське приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Середня, буд. 10-Б, загальною площею 455,5 кв. м. належить на праві власності ТОВ «Авада», що підтверджується Свідоцтвом про право власності на нерухоме майно, індексний №8605575 від 19.08.2013 року та Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень від 29.08.2013 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Частиною 1 ст. 760 ЦК України визначено, що предметом договору найму може бути річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ).
За положеннями ч. 1, ч. 2, ч. 3, ч. 6ст. 283 ГК України, за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. У користування за договором оренди передається індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення (або цілісний майновий комплекс), що не втрачає у процесі використання своєї споживчої якості (неспоживна річ). Об'єктом оренди може бути, зокрема, нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення). До відносин оренди застосовуються відповідні положення ЦК Україниз урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
01.10.2015 року між ТОВ «Авада», та ОСОБА_2 був укладений договір оренди нерухомого майна №01-10/15 ПР, відповідно до п. 1.2 якого позивач, орендодавець за договором передає, а відповідач, орендар за договором приймає нерухоме майно, згідно п. 2.1 Договору оренди за адресою: м. Одеса, вул. Середня, буд. 10-Б., строк дії договору передбачений п. 10.1 Договору - 11 місяців з дня його підписання.
На виконання вказаного договору, 01.10.2015 року було складено акт прийому-передачі об'єкта оренди, за яким орендодавець передав, а орендар прийняв у користування на умовах, передбачених договором, приміщення площею 50 кв.м., на другому поверсі складського приміщення. Зазначений об'єкт є частиною об'єкту нерухомості, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Середня, 10-Б.
Згідно п. 2.1 Договору, об'єктом оренди є приміщення площею 50 кв. м. на другому поверсі складського приміщення.
За користування майном, як передбачено ч. 1 ст. 762 ЦК України, з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Згідно п. 5 ст. 762 ЦК України плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до п. п. 4.1., 4.4., 4.5. Договору, загальна вартість оренди 50 кв. м. становить 800 грн. за місяць, у тому числі ПДВ. Щомісячно, до 5 числа поточного місяця орендодавець виставляє орендарю рахунки на повний обсяг обумовлених договором платежів за поточний місяць, акт виконаних робіт за попередній місяць та податкову накладну, оформлену згідно чинного законодавства. Сплата орендної плати проводиться на підставі наданого рахунку протягом 10 календарних днів з моменту отримання такого рахунку, шляхом безготівкового банківського перерахування відповідних сум.
Згідно п.п. 5.2., 5.3. Договору, орендар зобов'язується своєчасно та в повному обсязі сплачувати орендодавцю передбачену Договором орендну плату, утримувати об'єкт оренди в належному стані (включаючи здійснення необхідного поточного ремонту), не завдавати шкоди об'єкту оренди, а також повністю відшкодувати, або ліквідувати заподіяну шкоду, якщо вона завдана з вини орендаря.
Пунктами 8.1., 8.2. Договору передбачено, що орендодавець має право контролювати виконання орендарем вимог Договору оренди відносно порядку та цільового використання приміщень, вимагати від орендаря своєчасної сплати орендної плати за договором оренди.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Доказів на підтвердження сплати орендної плати за період з січня 2016 року по травень 2016 року суду не надано, та не надано доказів про розірвання договору оренди.
Згідно п. 9.1. Договору, передбачено, що в разі невиконання або неналежного виконання обов'язків за договором оренди сторони несуть відповідальність, передбачену законодавством України і Договором оренди.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу.
Згідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
За ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: 1) припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; 2) зміна умов зобов'язання; 3) сплата неустойки; 4) відшкодування збитків та моральної шкоди.
Статтею 623 ЦК України встановлено, що боржник, який порушив зобов'язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки. Розмір збитків, завданих порушенням зобов'язання, доказується кредитором.
З дослідженого судом встановлено, що у зв'язку із порушенням ОСОБА_2 зобов'язання по оплаті за договором оренди нерухомого майна №01-10/15 ПР від 01.10.2015 року, укладеного між ТОВ «Авада» та ОСОБА_2, умови цього договору не виконані, та існує заборгованість по орендній платі за січень, лютий, березень, квітень, травень 2016 року в розмірі 4000 грн.
Згідно ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Враховуючи, що згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання має бути виконане відповідачем належним чином відповідно до умов договору та актів цивільного законодавства, сума боргу по оплаті заборгованості за договором оренди у розмірі 4000 (чотири тисячі) гривень підлягає стягненню з відповідача ОСОБА_2 на користь позивача ТОВ «Авада»
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
За приписами ч.ч. 1, 3 ст. 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Пунктами 9.3., 9.4. Договору, передбачено, що за порушення строків оплати, передбачених п. 4.4. Договору, орендар сплачує на користь орендодавця пеню в розмірі однієї облікової ставки НБУ (діючої в період, за який сплачується пеня) від простроченої суми за кожний день прострочення. Сплата неустойки (пені) не звільняє сторони від виконання покладених на них зобов'язань або усунень порушень.
З розрахунків, наведених в позовній заяві, вбачається, що пеня за несвоєчасну сплату орендної плати за січень 2016 року становить 6124,59 грн., за лютий 2016 становить 4633,88 грн., за березень 2016 року становить 3239,34 грн., за квітень 2016 року становить 1846,99 грн., за травень 2016 року становить 456,83 грн.
З підстав чого суд стягує з відповідача на користь позивача пеню, нараховану за несвоєчасну оплату орендної плати за період з січня 2016 року по 26 травня 2016 року в загальному розмірі 16301,63 грн.
Відповідно до п. 6.3. Договору, орендар має право проводити за рахунок своїх коштів дообладнання, поліпшення об'єкта оренди для потреб своєї господарської діяльності, згідно з затвердженою проектною документацією та за попереднім письмовим погодженням з Орендодавцем.
Досліджуючи вимоги позивача про стягнення з відповідача на його користь коштів на ремонт об'єкта оренди, для приведення його у первісний стан у розмірі 21397,5 грн., суд вважає, що такі вимоги не підлягають задоволенню.
Будь-які докази щодо технічного опису та стану об'єкта оренди до передачі в оренду відповідачу та після, позивачем суду не надано, тому вважати доведеною необхідність проведення ремонтних робіт в орендованому приміщенні з вини відповідача підстав немає.
Відповідно до норм чинного законодавства України, в порядку цивільного судочинства захисту підлягають тільки порушені права, а не ті, які можуть бути порушені в майбутньому.
Тобто, резолютивна частина рішення не повинна містити приписів, що прогнозують можливі порушення з боку відповідача та зобов'язання його до вчинення чи утримання від вчинення дій на майбутнє.
Як вказує ст. 79 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Судом встановлено, що при подачі позову, позивач сплатив судовий збір у розмірі 1450 грн., що підтверджується меморіальним ордером №364 від 11.05.2016 року, наявним в матеріалах справи.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
За таких обставин, суд стягує з відповідача витрати, понесені позивачем на оплату судового збору в розмірі 1450 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Авада» до ОСОБА_2 про стягнення збитків та пені - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Авада», код ЄДРПОУ 32933541, суму заборгованості по орендній платі за договором оренди нерухомого майна № 01-10/15 ПР від 01.10.2015 року за період з січня по травень 2016 року у загальному розмірі 4000 (чотири тисячі) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Авада», код ЄДРПОУ 32933541, пеню за прострочення сплати заборгованості по орендній платі за період з січня по травень 2016 року у загальному розмірі 16301 (шістнадцять тисяч триста одна) гривня 63 копійки та витрати по оплаті судового збору в розмірі 1450 (одна тисяча чотириста п'ятдесят) гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області через Малиновський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня проголошення рішення.
Суддя Л.В. Жуган
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2016 |
Оприлюднено | 08.11.2016 |
Номер документу | 62448612 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Жуган Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні