ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" листопада 2016 р. Справа № 926/1687-б/16
За заявою товариства з обмеженою відповідальністю В«Готельний комплекс В«РусьВ» , м. Київ
до товариства з обмеженою відповідальністю В«Русь ІнтернешнлВ» , м. Сторожинець Чернівецької області
про порушення справи про банкрутство
Суддя Т.І. Ковальчук
За участю представників:
Кредиторів:
ТОВ В«Готельний комплекс В«РусьВ» - ОСОБА_1, дов. від 01.02.2016 р.
ФОП ОСОБА_2 - ОСОБА_3, дов. від 14.09.2016 р.
Боржника - не з'явився
Розпорядник майна - ОСОБА_4
СУТЬ СПРАВИ:
Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 28.07.2016 р. за заявою товариства з обмеженою відповідальністю В«Готельний комплекс В«РусьВ» (м. Київ) порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» (м. Сторожинець Чернівецької області, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів і процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено визначеного в автоматизованому порядку арбітражного керуючого ОСОБА_4.
Оголошення про порушення справи про банкрутство ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» опубліковано на офіційному сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 28.07.2016 р., № публікації 33962 (а.с. 171).
Ухвалою попереднього засідання від 29.09.2016 р. визнано кредиторські вимоги ТОВ В«Готельний комплекс В«РусьВ» на суму 490965,59 грн. і ФОП ОСОБА_2 на суму 7100000,00 грн., відхилено кредиторські вимоги ТОВ В«Венчурні інвестиційні проектиВ» на суму 800000,00 грн., затверджено реєстр вимог кредиторів боржника на загальну суму 8050564,59 грн., перші збори кредиторів та засідання комітету кредиторів призначено на 24.10.2016 року, розгляд справи в підсумковому засіданні - на 03.11.2016 року за участю представників кредиторів боржника і розпорядника майна ОСОБА_4
До початку судового засідання 03.11.2016 р. від розпорядника майна ОСОБА_4 надійшли звіти про здійснення процедури розпорядження майном боржника та про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури розпорядження майном з клопотанням про його затвердження.
Комітет кредиторів надіслав до суду клопотання від 28.10.2016 р. про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення розпорядника майна ОСОБА_4 ліквідатором банкрута (а.с. 248).
Представник ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» у судове засідання 03.11.2016 р. не з'явився без повідомлення причин неявки, надіслана боржнику ухвала від 29.09.2016 р. повернулася без вручення з відміткою підприємства зв'язку, що адресат за вказаною адресою не проживає, однак це не перешкоджає розгляду справи в підсумковому судовому засіданні.
Розпорядник майна ОСОБА_4 у судовому засіданні 03.11.2016 р. пояснив, що в призначену судом дату відбулися перші збори кредиторів, на яких сформовано комітет кредиторів та проведено засідання комітету кредиторів, на якому головою комітету кредиторів обрано ТОВ В«Готельний комплекс В«РусьВ» , за результатами заслуховування звіту розпорядника майна про фінансово-майновий стан ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» зборами кредиторів прийнято протокольне рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення його, ОСОБА_4, ліквідатором банкрута. Розпорядник майна зазначив, що ним не виявлено будь-яких належних боржнику активів та документації про його господарську діяльність, за своїм місцезнаходженням ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» відсутнє, пропозицій щодо відновлення платоспроможності боржника не надходило, тому підтримує рішення комітету кредиторів, просить визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити його ліквідатором ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» , подав суду письмову заяву про згоду на призначення його ліквідатором банкрута. Також просить затвердити поданий ним звіт про нарахування і виплату грошової винагороди та здійснення і відшкодування витрат.
Присутні в судовому засіданні 03.11.2016 р. представники кредиторів клопотання про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, призначення розпорядника ОСОБА_4 ліквідатором ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» підтримали, також не заперечували проти затвердження звіту розпорядника про нарахування і виплату грошової винагороди і відшкодування витрат.
Заслухавши пояснення розпорядника майна ОСОБА_4, представників кредиторів, розглянувши подані розпорядником майна звіти, додані до них документи, клопотання розпорядника майна і комітету кредиторів, матеріали справи, суд встановив, що 24.10.2016 р. відбулися оформлені протоколом № 1 від 24.10.2016 р. перші збори кредиторів ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» , на яких одноголосно обрано комітет кредиторів у складі двох визнаних у справі кредиторів боржника - ТОВ В«Готельний комплекс В«РусьВ» та ФОП ОСОБА_2, за результатами заслуховування інформації розпорядника майна ОСОБА_4 зборами прийнято рішення доручити голові комітету кредиторів звернутися з клопотанням до господарського суду про визнання ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та запропонувати призначити ліквідатором банкрута ОСОБА_4 (а.с. 240-245). На засіданні комітету кредиторів 24.10.2016 р. обрано головою комітету ТОВ В«Готельний комплекс В«РусьВ» та прийнято рішення про звернення до господарського суду про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатором розпорядника майна ОСОБА_4 (а.с. 247).
Порушень вимог Закону України В«Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутомВ» у ході скликання і проведення перших зборів кредиторів і засідання комітету кредиторів, порядку голосування під час прийняття рішень суд не вбачає.
Частиною 4 статті 205 Господарського кодексу України встановлено, що в разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.
Згідно з положеннями ч.ч. 1, 2 ст. 27 Закону України В«Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутомВ» (далі - Закон) у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з передбачених цією статтею таких рішень, зокрема, подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 8 ст. 26 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом, звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).
Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно зі ст. 37 Закону у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Банкрут - це боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.
Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Розглянувши поданий розпорядником майна ОСОБА_4 звіт про здійснення процедури розпорядження майном, суд встановив, що за даними реєструючих органів, до яких розпорядник звернувся з відповідними запитами, за боржником не зареєстровано рухомого і нерухомого майна, транспортних засобів, сільгоспмашин та механізмів, за місцезнаходженням боржник відсутній, не подає протягом останніх трьох років статистичну звітність, в ході проведеної інвентаризації також не виявлено належному боржнику майна, про що суду подано документальні докази (а.с. 213, 236-239). Інформації про можливі належні боржнику кошти на рахунках в банківських установах також немає.
Таким чином, враховуючи відсутність у боржника будь-яких активів та наявність кредиторських вимог до нього на загальну суму 8050564,59 грн. згідно із затвердженим судом реєстром вимог кредиторів, суд встановив, що фінансовий стан ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» характеризується ознаками неплатоспроможності, коли задоволення вимог кредиторів можливе не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Пропозицій щодо введення процедури санації боржника чи укладення мирової угоди у справі не надходило, отже, за відсутності належних боржнику активів для задоволення вимог кредиторів та відновлення платоспроможності суд за результатами розгляду справи в підсумковому засіданні доходить висновку про нездатність ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури, що за визначенням абз. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» та ч. 2 ст. 209 Господарського кодексу України вважається станом банкрутства.
За таких обставин суд констатує про наявність підстав для визнання ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону в постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Підстав для відхилення запропонованої комітетом кредиторів кандидатури розпорядника майна ОСОБА_4 на призначення ліквідатором банкрута суд не вбачає, свою згоду на таке призначення розпорядник висловив у судовому засіданні 03.11.2016 р. та подав відповідну заяву (а.с. 251), відтак, суд дійшов висновку, що ОСОБА_4 слід призначити ліквідатором ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» .
Розглянувши поданий розпорядником майна ОСОБА_4 звіт про нарахування і виплату грошової винагороди і витрат в процедурі розпорядження майна, додані на його підтвердження документи, суд встановив, що в процедурі розпорядження майном розпорядник майна ОСОБА_4 нарахував собі основну грошову винагороду на загальну суму 9364,00 грн. за період виконання обов'язків розпорядника майна починаючи з дня призначення ухвалою суду від 28.07.2016 р. по 03.11.2016 р. - до дня винесення постанови про визнання боржника банкрутом (а.с. 227).
Розрахунок основної грошової винагороди здійснено виходячи з двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень розпорядника майна, що відповідає розміру грошової винагороди, встановленої судом в пункті 7 резолютивної частини ухвали господарського суду від 28.07.2016 р. про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» .
Відповідно до частин 1-3 статті 115 Закону арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.
Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника.
Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.
Частиною 7 статті 115 Закону, зокрема, встановлено, що розпорядник майна звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на першому засіданні комітету кредиторів, а також за результатами процедури розпорядження майном боржника.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Матеріалами справи підтверджується належне виконання арбітражним керуючим ОСОБА_4 обов'язків розпорядника майна ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» , нарахована ним основна грошова винагорода в розмірі 9364,00 грн. затверджена комітетом кредиторів на засіданні, оформленому протоколом № 1 від 24.10.2016 р. (а.с. 246).
Обгрунтованими та документально підтвердженими є також витрати розпорядника майна ОСОБА_4 на загальну суму 3236,00 грн., у тому числі 980,00 грн. витрат на відрядження, 2055,80 грн. транспортних витрат та 199,40 грн. поштових і канцелярських витрат (а.с. 227-232). Дані витрати також затверджені комітетом кредиторів, оплата розпоряднику майна винагороди і витрат проведена ініціюючим кредитором ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» у повному обсязі (а.с. 249), тому в частині здійснення і відшкодування витрат звіт розпорядника підлягає затвердженню судом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 26, 27, 37, 38, 40, 114, 115 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Затвердити звіт про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат розпорядника майна ОСОБА_4 на суму 12600,00 грн., у тому числі 9364,00 грн. основної винагороди та 3236,00 грн. витрат за рахунок коштів ініціюючого кредитора ТОВ В«Готельний комплекс В«РусьВ» .
2. Припинити процедуру розпорядження майном ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» та повноваження розпорядника майна ОСОБА_4
3. Визнати товариство з обмеженою відповідальністю В«Русь ІнтернешнлВ» (59000, Чернівецька область, Сторожинецький район, м. Сторожинець, вул. Миру, буд. 4, ідентифікаційний код 32380281) банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців - до 03 листопада 2017 року .
4. Ліквідатором ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» призначити арбітражного керуючого ОСОБА_4 (82434, с. Дуліби Стрийського району Львівської області, вул. Робітнича, 11-а, тел. (095)-626-79-89, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1145 від 12.06.2013 р.).
5 . З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
- господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
- у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
- продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому Законом України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» ;
- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених розділом III В«Ліквідаційна процедураВ» Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» ,
- припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет оголошення про визнання банкрутом ТОВ В«Русь ІнтернешнлВ» та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
7. Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_4 щомісячно подавати до господарського суду Чернівецької області письмову інформацію про хід ліквідаційної процедури.
8. Постанову надіслати кредиторам, боржнику, ліквідатору ОСОБА_4, державному реєстратору, Сторожинецькому районному суду Чернівецької області, Сторожинецькому районному ВДВС Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, державному органу з питань банкрутства.
Суддя Т.І.Ковальчук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2016 |
Оприлюднено | 08.11.2016 |
Номер документу | 62455106 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні