Справа № 302/387/15-ц
Номер рядка звіту 18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.11.2015 р.
Міжгірського районний суд Закарпатської області
в особі: головуючого судді Гайдур А.Ю.,
безз участі сторін та їх представників,
розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до ПАТ «ЕнергоБанк» про визнання договору іпотеки недійсним, -
В С Т А Н О В И В:
У квітні 2015 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вищезазначеним позовом в якому просила визнати недійсним договір іпотеки укладений 21 червня 2007 року між ПАТ «ЕнергоБанк» та ОСОБА_2 та ОСОБА_1 тобто нею.
В обґрунтування позову посилалась на те, що змінено в сторону збільшення площу іпотеки - комплексу будинку відпочинку на 309, 98 м. кВ., що в свою чергу збільшило ціну самого об’єкта іпотеки.
Посилаючись на ці обставини та на норми ЗУ «Про іпотеку», що вона є власником збільшеного майна іпотеки і що порушуються щодо неї норми цивільного законодавства, то просила позов задоволити.
В ході судового розгляду 25 вересня 2015 року представник позивачки подав суду заяву про призначення будівельно-технічної (оціночно-будівельної) експертизи щодо технічної можливості виділення часток об’єкту порушеного заставного майна, зокрема виділення частки 309,98 м. кв., що є на праві власності і зареєстрована за позивачкою ОСОБА_1
Дана заява була надіслана ПАТ «ЕнергоБанку» для відому та для дачі згоди або заперечення на таку і можливість надання своїх запитань, що потребують вирішення експертами.
Станом на сьогоднішній день ніякої відповіді від відповідача суд не отримав.
У зв’язку з викладеним суд вважає, що відповідно до поданої заяви позивачем та відповідності до ч. 1 ст. 143 ЦПК України для з’ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва , техніки , ремесла тощо суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Отже в даному випадку заяву позивачки слід задоволити, оскільки без спеціальних знань в галузі будівництва визначити можливість виділення частини об’єкта іпотеки, що приєднана до предмета іпотеки на підставі свідоцтва про право власності від 20.11.13 р., а саме 309, 98 кв.м. є неможливим і тому по справі слід призначити будівельно-технічну експертизу.
Керуючись, ст. 143 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Призначити в даній справі судову будівельно-технічну (оціночно-будівельну) експертизу, проведення якої доручити Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центру за адресою : 03680 м. Київ вул. В.Окружна, 4; юридична адреса : 01601, м. Київ, вул. Богомольця, 10.
На вирішення експертизи поставити запитання:
- Чи є технічна можливість відповідно до вимог нормативно-правових актів у галузі будівництва виділити частку об’єкта нерухомого майна, що знаходиться за адресою : Закарпатська область, Міжгірський р-н, смт. Міжгір’я, ур. Синевирський перевал», буд. 1, відповідно до часток співвласників ?
- Які варіанти виділення частки - 309, 98 м. кв. об’єкта нерухомо майна, що знаходиться за адресою : Закарпатська область, Міжгірський район, смт. Міжгір’я, ур. Синевирський перевал», буд. 1 можливо визначити відповідно до часток співвласників та вимог нормативно-правових актів?
В разі необхідності на вимогу експертів надати правовстановлюючі документи на об’єкт нерухомого заставного майна та матеріали цивільної справи № 302/387/15-ц.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за відмову без поважних причин від проведення експертизи та за завідомо неправдивий висновок.
На час проведення експертизи провадження в справі зупинити до отримання висновку експертизи.
Ухвала може бути оскаржена в Апеляційний суд Закарпатської області в порядку строки , передбачені ст. 294 ЦПК України.
Суддя: ОСОБА_3
Суд | Міжгірський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2015 |
Оприлюднено | 08.11.2016 |
Номер документу | 62474788 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Міжгірський районний суд Закарпатської області
Гайдур А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні