Ухвала
іменем україни
08 листопада 2016 року м. Київ
Вищий спеціалізований суд України
з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі колегії:
головуючої ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши в судовому засіданні подання Апеляційного суду Київської області про направлення кримінального провадження № 32015100070000082 щодо ОСОБА_4 , обвинуваченої за ч. 1 ст. 205-1 КК, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,
у с т а н о в и в:
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних ікримінальних справ (далі - ВССУ) у порядку ст. 34 КПК надійшло подання Апеляційного суду Київської області про направлення зазначеного кримінального провадження № 32015100070000082 з Києво-Святошинського районного суду Київської області до Святошинського районного суду м.Києва.
Подання мотивовано тим, що ОСОБА_4 вчиняла інкримінованій їй дії в різних місцях у м. Києві, проте подала внесені завідомо неправдиві відомості до відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб підприємців реєстраційної служби Києво-Святошинського РУЮ у Київській області (м. Київ, проспект Перемоги, 126), який знаходиться на території Святошинського району м. Києва.
Учасникам судового провадження вчасно повідомлено про час та місце розгляду подання, однак у судове засідання вони не з`явилися, щонеперешкоджає його розгляду. Заперечень та клопотань про відкладення дати розгляду подання ненадійшло.
Заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали кримінального провадження та перевіривши доводи, наведені у поданні, колегія суддів дійшла висновку, що воно задоволенню не підлягає на таких підставах.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 КПК кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення.
Згідно зі ст. 34 цього Кодексу колегія суддів ВССУ вирішує питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого вмежах юрисдикції різних апеляційних судів, за поданням суду апеляційної інстанції. Частиною першою указаної статті визначено вичерпний перелік підстав для передачі кримінального провадження на розгляд іншого суду.
Як убачається з наданих суду матеріалів кримінального провадження, до Києво-Святошинського районного суду Київської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 32015100070000082 щодо ОСОБА_4 , обвинуваченої у внесені в документи, які відповідно дозакону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей.
Із системного аналізу норм КК випливає, що злочин, передбачений ч. 1 ст. 205-1 КК, є закінченим з моменту вчинення будь-якої із зазначених у диспозиції статті дій.
Разом із тим, у поданні апеляційного суду не міститься даних про те, що обвинувачена вчинила інкриміновані їй дії (внесення в документи завідомо неправдивих відомостей) у межах територіальної юрисдикції саме Святошинського районного суду м. Києва. Немає таких відомостей і вобвинувальному акті.
За таких обставин колегія суддів дійшла висновку, що доводи, викладені у поданні, не можна визнати прийнятними. Відтак це подання слід залишити без задоволення.
Керуючись статтями 32, 34 КПК, суд
п о с т а н о в и в:
Подання Апеляційного суду Київської області про направлення кримінального провадження № 32015100070000082 щодо ОСОБА_4 , обвинуваченої за ч. 1 ст. 205-1 КК, з Києво-Святошинського районного суду Київської області до Святошинського районного суду м.Києва залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення йоскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_5
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 62525444 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Григор'єва Ірина Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні