Постанова
від 03.11.2016 по справі 813/3607/16
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 листопада 2016 року                                                                       № 813/3607/16

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючий суддя Кедик М.В.

за участю секретаря судового засідання Харіва М.Ю.,

представник позивача не прибув,

представник відповідача не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Гаруда ІМРЕХ" про накладення арешту на кошти, що знаходяться у банку, -

встановив:

Стрийська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області (далі - позивач, Стрийська ОДПІ) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Гаруда ІМРЕХ" (далі - відповідач, ТОВ "Гаруда ІМРЕХ") про накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться у банку для стягнення податкового боргу.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що у відповідача наявна заборгованість у сумі 97503,05 грн. Вказана сума заборгованості є узгодженою, однак в установлені законом строки до бюджету не сплачена. Вказує, що відповідно до пп. 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатись до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходиться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу. Враховуючи, що у позивача обліковується податковий борг та майно у підприємства відсутнє, просить накласти арешт на кошти та інші цінності на рахунках платника податку в банках.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав до суду клопотання від 03.11.2016 про розгляд справи за його відсутності та зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, заперечень на позов не подав, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

За таких обставин суд вважає, що справу можливо розглядати за відсутності сторін у справі на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст. 71, 128 КАС України.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі факти, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини та надав їм правову оцінку.

ТОВ "Гаруда ІМРЕХ" зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з присвоєнням ідентифікаційного коду 20802782.

Згідно з довідкою Стрийської ОДПІ від 03.10.2016 № 9011/10/13-11-08-00 ТОВ "Гаруда ІМРЕХ" станом на 03.10.2016 перебуває на обліку як платник податків за основним місцем обліку у Стрийській ОДПІ з 27.06.1997 за № 20802782.

Податковий борг відповідача з податку на додану вартість відповідно до розрахунку Стрийської ОДПІ станом на 30.09.2016 становить у сумі 97503,05 грн.

У зв'язку з несплатою відповідачем грошових зобов'язань Стрийська ОДПІ виставила ТОВ "Гаруда ІМРЕХ" податкову вимогу форми "Ю" від 06.05.2015 № 338-23 на суму 97503,05 грн, яку вручено платникові податків.

Зазначена податкова вимога ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржена, узгоджена сума податкового зобов'язання до бюджету не сплачена, тобто визнається сумою податкового боргу, а відтак підлягає стягненню з відповідача.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 04.07.2016 у справі № 813/1809/16 задоволено адміністративний позов Стрийської ОДПІ та стягнуто з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю "Гаруда ІМРЕХ" (Львівська область, Стрийський район, с. Верчани; ЄДРПОУ 20802782) відкритих у банках, обслуговуючих такого платника податків, до Державного бюджету України податковий борг у сумі 97503 (дев'яносто сім тисяч п'ятсот три) грн 05 коп.

На виконання судового рішення податковий орган направляв в банк, який обслуговує ТОВ "Гаруда ІМРЕХ" інкасові доручення від 08.09.2016 № 163, яке було повернуто без виконання з відміткою "у зв'язку із запровадженням процедури ліквідації АТ "Здатобанк"", від 08.09.2016 № 164, яке було повернуто без виконання з відміткою "відсутність коштів на рахунках платника", від 23.09.2016 № 164, яке було повернуто без виконання згідно п. 2.5, п. 12.5 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті. Рахунок № 26007010190238 в ПАТ "ВТБ БАНК" закритий.

З метою встановлення наявності майна у відповідача, позивачем скеровувалися запити органи реєстрації майна, начальнику Стрийського ВРЕР ДАІ УМВС у Львівській області, управлінню Держкомзему у м. Стрию та Стрийському районі.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна:

- у Реєстрі прав власності на нерухоме майно відомості відсутні;

- у Державному реєстрі іпотек відомості відсутні;

- у Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна відомості відсутні.

Згідно листа Територіального сервісного центру 4645 від 16.01.2016 станом на 16.01.2016 відсутні зареєстровані транспортні засоби за ТОВ "Гаруда ІМРЕХ".

Відповідно до листа управління Держземагенства у Сьтрийському районі Львівської області від 29.07.2015 8-1305-0.2-3015/2-15 ТОВ "Гаруда ІМРЕХ" земельних ділянок у власності та користуванні не має.

Надаючи правову оцінку відносинам, що склались між сторонами, суд виходить з наступного.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Податковим кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України.

Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Як вбачається з припису норми пп. 14.1.137 п. 14.1. ст.14 Податкового кодексу України (далі - ПК України), орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п. 57.3 ст. 57 цього ж Кодексу, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього ж Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 цього ж Кодексу, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з ст. 87 цього ж Кодексу, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим же Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до п. 20.1.33 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Відповідно до абз. 2 пп. 94.6.2. п. 94.6. ст. 94 цього ж Закону, арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду.

Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, відтак позов Стрийської ОДПІ необхідно задовольнити шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності ТОВ "Гаруда ІМРЕХ", що знаходяться на рахунках цього платника податків у банківських установах у межах суми податкового боргу 97503,05 грн.

Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст. ст. 4, 7-11, 14, 69-72, 86, 87, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Накласти арешт на кошти та інші цінності товариства з обмеженою відповідальністю "Гаруда ІМРЕХ" (код ЄДРПОУ 20802782, 82441, Львівська область, Стрийський район, с. Верчани), що знаходяться на рахунках в банках, в межах суми податкового боргу в розмірі 97503 (дев'яносто сім тисяч п'ятсот три) гривні 05 копійок.

Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Суддя                                                             Кедик М.В.

Повний текст постанови складено 08.11.2016.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.11.2016
Оприлюднено10.11.2016
Номер документу62527990
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/3607/16

Постанова від 03.11.2016

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кедик Марія Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні