Справа № 279/5157/16-к
1-кс/279/1093/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" листопада 2016 р. Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1
з секретарем ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Коростенської місцевої прокуратури Житомирській області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за № 12016060250000697 від 06.10.2016 року, за ч. 1 ст. 358 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
В клопотанні вказано,що в провадженні СВ Овруцького відділення поліції Коростенського ВП ГУ НП в Житомирській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12016060250000697 від 06.10.2016 року, за ч. 1 ст. 358 КК України.
Досудовим розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «Ліспром України» при отримані сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій надали недостовірні дані про походження лісо продукції до Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.
У подальшому на підставі поданих недостовірних даних, а саме накладної №12 від 01.09.15 року про придбання ФОП ОСОБА_4 у ФОП ОСОБА_5 пиловника дубу та видаткової накладної № 292 від 29.10.15 р про закупівлю ТОВ «Ліспром Україна» у ФОП « ОСОБА_4 » дошки дубової не обрізної на суму 27082,01 гривень, ТОВ «Ліспром Україна» отримало в Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій ЖТ №114784 від 11.02.16р для здійснення експорту пиловника обрізного дубу.
Опитаний ФОП ОСОБА_4 повідомив, що він дійсно зареєстрований, як фізична особа підприємець, але протягом останніх двох років діяльності не здійснює. Також останній повідомив про те, що будь- яких фінансово-господарських відносин з ФОП ОСОБА_5 та ТОВ «Ліспром Україна» взагалі не мав.
Таким чином, службові особи ТОВ «Ліспром Україна» завдяки поданим неправдивим відомостям вчинили експорт не облікованої продукції чим завдали збитків державі. ТОВ «Ліспром Україна» (код ЄДРПОУ 37260247) відкрито розрахункові рахунки № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), № НОМЕР_3 (євро), № НОМЕР_4 (долар США), № НОМЕР_5 (українська гривня) в ПАТ «Райфайзен Банк Аваль» м. Київ, МФО 380805, по яких міг здійснюватися рух грошових коштів, з підприємствами та фізичними особами підприємцями з якими ТОВ «Ліспром Україна» мало фінансово-господарські взаємовідносини.
Вказані дані можуть бути використані як докази чисельного руху коштів по розрахункових рахунках вказаного підприємця, а без вилучення, огляду та оцінки цих документів неможливо отримати інформацію про наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають встановленню.
З метою встановлення відсутності фінансово-господарських взаємовідносин між ФОП ОСОБА_4 та ТОВ «Ліспром Україна», а також притягненням до відповідальності особи яка вчинила дане кримінальне правопорушення, встановлення істини у провадженні, необхідно отримати доступ до документів, що відповідно до ст. 60 ЗУ «Про банки та банківську таємницю», містять банківську таємницю, а саме до банківських рахунків та про рух грошових коштів по рахунках ТОВ «Ліспром Україна» (код ЄДРПОУ 37260247), яке зареєстровано за адресою: Житомирська область, м. Овруч , вул. Правди, 21.
Вивчивши матеріали справи судом встановлено, що відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація, яка знаходиться у операторів та провайдерів телекомунікації про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо відноситься до охоронюваної законом таємниці.
Дії, передбачені ст. 159 КПК, є заходами забезпечення кримінального провадження, дозвіл на застосування яких надає слідчий суддя суду першої інстанції, при цьому відомості щодо таких дій не становлять державної таємниці. За правилами ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального про вадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження передбачено ст.159 КПК України, клопотання містить належне обгрунтування зв`язку між вимогами заявленими в ньому та обставинами вчиненого правопорушення. Вказане клопотання необхідно розглядати за відсутністю сторони, у володінні якої знаходиться вказані вище документи, оскільки є достатні підстави вважати, що до зазначеної інформації можуть мати доступ сторонні особи, таким чином в разі будь-якого зволікання з її вилученням, будуть створенні можливості для її втрати, тобто існує реальна загроза для їх зміни та знищення, що в подальшому унеможливить прийняття законного рішення по даному провадженню. За таких обставин суд заявлене клопотання визнає обгрунтованим і задовольняє.
Керуючись ст.ст. 36, 40,131, 132,159,160-165 КПК України
У Х В А Л И В :
1. Клопотання задовольнити.
2. Надати за письмовим дорученням прокурора на підставі ст. 41 КПК України начальнику відділу управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України майору поліції ОСОБА_6 (посвідчення серія ЦА № 003592 від 29.07.2015) та старшому оперуповноваженому управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітану поліції ОСОБА_7 (посвідчення серія НОМЕР_6 від 09.09.2015) тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та розпорядження про їх вилучення (виїмку) в ПАТ «Райфайзен Банк Аваль» м. Київ, МФО 380805: - відомостей про рух грошових коштів, відображених на паперовому та електронному носіях, по рахунках № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), № НОМЕР_3 (євро), № НОМЕР_4 (долар США), № НОМЕР_5 (українська гривня), відкритим в ПАТ «Райфайзен Банк Аваль» м. Київ, МФО 380805 для ТОВ «Ліспром Україна» (код ЄДРПОУ 37260247) у прибутковій і видатковій частині, із зазначенням суми, дати, повною розшифровкою контрагентів і призначення платежів з моменту відкриття рахунків по теперішній час.
Роз`яснити, що згідно ст.166 КПК України - "1. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. 2. У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення слідчих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу."
Строк дії ухвали один місяць, з дня її прийняття.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 62530947 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Моголівець І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні