Справа № 288/1346/16-ц
Провадження № 2/288/725/16
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2016 року смт Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - Сікан В. М.,
при секретарі - Дашинській Н.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Попільня цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, до ОСОБА_3, третя особа: Відділ Держгеокадасту у Попільнянському районі Житомирської області про визнання права власності на земельні ділянки отримані в результаті поділу спільної часткової власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі у своїй позовній заяві вказують, що вони успадкували після смерті матері ОСОБА_4, померлої 30 січня 2006 року, земельну ділянку загальною площею 2.8202 га, яка розташована на території Макарівської сільської ради, Попільнянського району, Житомирської області, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що підтверджується свідоцтвами про право на спадщину за законом, посвідченими 5 серпня 2015 року ОСОБА_5А, державним нотаріусом Попільнянської державної нотаріальної контори Житомирської області за реєстрами № 960 та посвідченими 17 липня 2015 року за № 924.
Крім них, спадкоємцем ОСОБА_4, за законом є їх рідна сестра ОСОБА_3, яка також оформила свої спадкові права на 1/3 частину земельної ділянки, про що нотаріусом на державному акті було зроблено відмітку про перехід права власності.
Їх сестра, виділила в натурі, із земельної ділянки загальною площею 2.8202 га, яка перебувала у нашої спільної часткової власності, належну їй 1/3 частину земельної ділянки, в результаті чого отримала окрему земельну площею 0.9401 га з кадастровим номером 1824783900:03:000:0370 та отримала державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯМ № 044431 виданий 20.08.2012 року , який зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 182470001003396.
Тобто, для неї, як співвласника, який виділив у натурі частку із майна, що є у спільній частковій власності право на 1/3 частку припинилось, відповідно до ст 364 ЦК України, проте, дане право не припинилось для них.
А тому, з метою вільного володіння, користування та розпорядження належними кожному з нас 1/3 частинами земельної ділянки, виникла потреба у їх виділенні в натурі.
З метою поділу земельної ділянки вони звернулися до сертифікованого інженера- землевпорядника, яким було виготовлено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та поділено земельну ділянку на 0.9401 га - ОСОБА_2 та 0.9400 га - ОСОБА_1.
На даний час вони не мають можливості зареєструвати право власності на належні їм земельні ділянки, так як згідно свідоцтв про право на спадщину вони є власниками 1/3 частини земельної ділянки кожен, а за даними технічної документації, є власниками земельних ділянок площею 0.9401 га та 0.9400 га, отриманих в результаті поділу, те не мають можливості укласти договір про поділ земельної ділянки у письмовій формі та нотаріально його посвідчити, через відсутність одного із співвласників, ОСОБА_6, яка повинна бути однією із сторін правочину.
А. відповідно, ОСОБА_6, не може бути стороною правочину, в зв'язку з тим, що вона не є співвласником земельної ділянки, а договір про поділ нерухомого майна укладається лише між співвласниками.
Позивачі просять визнати за ними - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на земельну ділянку загальною площею 0.9400 га, яка розташована на території Макарівської сільської ради, Попільнянського району, Житомирської області, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, та за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на земельну ділянку загальною площею 0.9401 га, яка розташована на території Макарівської сільської ради, Попільнянського району, Житомирської області, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва
Позивачі в судове засідання, не з'явились просили справу слухати у їх відсутність.
Відповідач та представник третьої особи, в судове засідання не з'явились, надіслали заяви до суду в яких просили справу слухати за їх відсутності, позовні вимоги визнають.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно свідоцтв про право на спадщину за законом від 17.07.2015 року та 05.08.2015 року, ОСОБА_2, ОСОБА_2, ОСОБА_3, успадкували по 1/3 одній третій ідеальної частки спадщини на майно ОСОБА_4, яка померла 30.01.2006 року.
Згідно державного акту на право приватної власності на землю серії ІV-ЖТ № 039784, ОСОБА_4, є власником земельної ділянки площею 2,8202 га, яка розташована на території Макарівської сільської ради.
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯМ № 044431, ОСОБА_3, є власником земельної ділянки площею0,9401 га, яка розташована на території Макарівської сільської ради.
Як вбачається з заяви ОСОБА_2, ОСОБА_2, завіреної нотаріусом від 06.08.2015 року, вони просять розділити земельну ділянку площею 2,8202 га, що розташована на території Макарівської сільської ради Попільнянського району і належить їм свідоцтв про право на спадщину за законом на три земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва - в рівних частинах.
Згідно з ч.1 ст.358 ЦК України, право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою.
Згідно з ч. 361 ЦК України, співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності.
Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав, а відповідно до ст.126 того ж кодексу, право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Згідно з ч.1 ст. 364 ЦК України, співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності. А частиною 3 вказаної статті передбачено, що у разі виділу співвласником у натурі частки із спільного майна для співвласника, який здійснив такий виділ, право спільної часткової власності на це майно припиняється. Така особа набуває право власності на виділене майно, і у випадку, встановленому законом, таке право підлягає державній реєстрації .
Відповідно до ст.367 ЦК України, майно що є у спільній частковій власності, може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними. У разі поділу спільного майна між співвласниками право спільної часткової власності на нього припиняється. Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Згідно зі ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема визнання права, а тому, саме у такий спосіб, ми прошу захистити наше право власності на земельні ділянки.
Згідно зі ст.328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно , якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст.392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення позову.
Керуючись ст.3, 10, 57, 60, 61, 88, 212-215 ЦПК України; ст.ст.125, 126 Земельного кодексу України; Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»; , ч.1 ст.357, ч.1 ст.358, ст. 361, ст. 364, 367 ЦК України,
РІШИВ
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на земельну ділянку загальною площею 0.9400 га, яка розташована на території Макарівської сільської ради, Попільнянського району, Житомирської області, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на земельну ділянку загальною площею 0.9401 га, яка розташована на території Макарівської сільської ради, Попільнянського району, Житомирської області, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Житомирської області через Попільнянський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Попільнянського
районного суду ОСОБА_7
Суд | Попільнянський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2016 |
Оприлюднено | 11.11.2016 |
Номер документу | 62531080 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Попільнянський районний суд Житомирської області
Сікан В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні