07.11.2016 Справа № 756/11022/16-к
Унікальний № 756/11022/16-к
Порядковий № 1-кп/756/707/16
У Х В А Л А
іменем України
07 листопада 2016 рок Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого суддi ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника адвоката ОСОБА_4 ,
провівши в залі суду в м. Києві підготовче судове засідання кримінального провадження на підставі обвинувального акту по обвинуваченню
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України,
В С Т А Н О В И В :
Обвинувальний акт відносно ОСОБА_5 за ч. 1 ст. 212 КК України надійшов до Оболонського районного суду м. Києва 31.08.2016.
Відповідно до обвинувального акту, ОСОБА_5 , призначений 27.03.2013 на посаду директора ТОВ «Автодрайв плюс» (код ЄДРПОУ 38564342) (юридична адреса: м. Київ, вул. Вікентія Хвойки 21), яке зареєстроване 18.03.2013 номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців 13551020000004419 та взято на податковий облік в органах Державної податкової служби 19.03.2007 за №10291304827 в ДПІ у Оболонському районі м. Києва.
Службові завдання та обов`язки директора ТОВ «Автодрайв плюс» (код ЄДРПОУ 38564342) визначені посадовою інструкцією та статутом .
Відповідно до вказаної інструкції ОСОБА_5 :
- визначає, формулює, планує, здійснює і координує всі види діяльності підприємства;
- визначає напрями розвитку підприємства у формуванні цінової, кредитно-банківської, податкової та страхової політики, соціальної та зовнішньоекономічної діяльності.
- представляє підприємство в органах державної влади і у взаємовідносинах з партнерами.
- несе відповідальність за дотримання підприємством норм та законів чинного господарського та податкового законодавства України.
- забезпечує ведення обліку на підприємстві, своєчасне та повне складання та подання звітності до контролюючих органів.
- безпосередньо контролює повноту та своєчасність нарахування та сплати всіх видів податків та зборів, передбачених чинним законодавством України.
Таким чином, ОСОБА_5 виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов`язки суб`єкта господарської діяльності ТОВ «Автодрайв плюс» (код ЄДРПОУ 38564342), тобто являвся службовою особою та безпосередньо мав вплив на ведення бухгалтерського обліку, формування податкової звітності товариства та ведення його фінансово господарської діяльності.
З урахуванням, викладеного на громадянина ОСОБА_5 покладалися наступні обов`язки:
Згідно ст. 67 Конституції України сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом:
Згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» №996-99ВР від 16 липня 1999 року:
стаття 8:
- п. 1 бухгалтерський облік на підприємстві ведеться безперервно з дня реєстрації підприємства до його ліквідації;
- п. 2 питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів;
- п. 3 відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів;
- п. 4 для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації:
- введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;
- користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;
- ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою;
- самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства.
- п. 6 керівник підприємства зобов`язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів;
стаття 9:
- п. 8 відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.
Згідно ст. 16 Податкового кодексу України від 01.01.2011 року:
- подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому, податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків і зборів;
- сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України та законами з питань митної справи.
Також, згідно до другого абзацу п.44.1 ст.44 Податкового кодексу України «Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, а це повинні бути: первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
У частині першій ст.9 вказаного Закону зазначено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Визначення терміну «первинний документ» наведено у ст.1 зазначеного Закону: первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні містити такі обов`язкові реквізити: назву документа; дату і місце складання; назву підприємства, від імені якої складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Відповідно до пп.А п.198.1. ст.198 „Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі Податковий кодекс) (діє з 01.01.2011) „Право віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
У відповідності п.198.3 ст.198 Податкового кодексу «Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, визначених у відповідно до ст.39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку».
Згідно п.198.6 ст.198 Податкового кодексу „Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями ….
Згідно пп.139.1.9 п.139.1 ст. 139 Податкового кодексу «Не включається до складу витрат витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов`язковість ведення яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку».
Так, ТОВ «Автодрайв плюс» (код ЄДРПОУ 38564342 в особі ОСОБА_5 , уклав з ТОВ «АВТО ЛІНІЯ» (код ЄДРПОУ 38443582), в особі директора ОСОБА_6 договір №АЛ/КП004-32 від 28.05.2014 про купівлю автомобільних транспортних засобів, який містить наступні пункти:
1.Предмет договору:
2. Продавець зобов`язується передати у власність Покупця автомобілі (в подальшому «Товар».) а Покупець зобов`язується прийняти та сплатити цей товар.
3. Відомості про Товар: згідно накладних.
4. Загальна вартість Товару становить 500000000,00 грн, в т.ч. ПДВ 20%.
5.Умови передачі товару та розрахунки.
1.1 Строк сплати протягом 60 календарних дній з моменту поставки Товара Покупцю.
1.2 Дата передачі згідно накладної.
1.1 Продавець передає Товар Покупцю протягом 120 календарних дній з моменту укладання дійсного Договора.
1.2 Порядок сплати платіжне доручення.
1.3 Форма оплати безготівкова.
4. Інші умови.
4.2 Невід`ємною частиною даного Договора є слідуючи документи:-накладні.
4.3 Договір вступає в силу з моменту підписання і діє до 31 грудня 2014г.
ОСОБА_5 , як службова особа, діючі в порушення вимог вищезазначених нормативних актів, що визначають порядок ведення бухгалтерського обліку, складання податкової звітності, свої обов`язки як директораТОВ «Автодрайв плюс» таумови вищезазначеного договору, із корисливих мотивів, скоїв умисне ухилення від сплати податків при наступних обставинах:
Займаючи посаду директора ТОВ «Автодрайв плюс» ОСОБА_5 19 червня 2014 року, знаходячись в офісному приміщенні ТОВ «Автодрайв плюс» за адресою м. Київ, вул. В.Хвойки 21, знаючи про настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді не сплати податку на додану вартість, не маючи необхідних документів, які підтверджують факт продажу товару та дають право на формування показників податкової звітності підприємства по договору №АЛ/КП004-32 від 28.05.2014, діючі в порушення вимог пп.139.1.9 п.139.1 ст. 139, п.198.6 ст.198, п.201.1, п.201.7 ст. 201 Податкового кодексу України, умисно, із корисливих мотивів, відніс до Декларації з ПДВ за травень 2014 року дані, які не мають документального підтвердження й в подальшому, з метою закінчення правопорушення, склав та подав вказану декларацію до ДПІ у Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві.
Відповідно до акту податкової перевірки №119/26-15-14-07-02-10/38564342 від 21.07.2016, унаслідок злочинних дій директора ТОВ «Автодрайв плюс» ОСОБА_5 , підприємство не сплатило податок на додану вартість затравень 2014 року на загальну суму 1102 414 грн, що призвело до фактичного ненадходження коштів до Оболонського районного відділу державного казначейства, яке розташоване за адресою: м. Київ, вул. Героїв Дніпра, 31а, в значних розмірах, тобто в тисячу і більше перевищують установлений законодавством неоподаткований мінімум доходів громадян.
Органом досудового розслідування умисні дії ОСОБА_7 , що виразилися в умисному ухиленні від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства незалежно від форм власності, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах кваліфіковані за ч. 1 ст. 212 КК України.
Під час підготовчого судового засіданні захисник заявив клопотання про закриття кримінального провадження відносно ОСОБА_5 , у зв`язку із закінченням строків давності, вказуючи про те, що злочин, у вчиненні якого обвинувачується останній, віднесений до злочинів невеликої тяжкості.
Прокурор не заперечував проти задоволення клопотання, обвинувачений клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Вислухавши думки учасників процесу, суд приходить до наступного висновку.
Згідно обвинувального акту, дії інкриміновані ОСОБА_5 , були вчинені ним у 2014 році.
Дане кримінальні правопорушення, відповідно до вимог ст. 12 КК України віднесене до правопорушень невеликої тяжкості.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки у разі вчинення кримінального правопорушення невеликої тяжкості, за яке передбачене покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі.
Оскільки, як вбачається з матеріалів кримінального провадження, злочин, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_5 мав місце у 2014 році, станом на час проведення підготовчого судового засіданні, пройшло більш ніж 2 роки, суд знаходить клопотання таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ст. 49 КК України, ст.ст. 284, 285, 288 КПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Звільнити ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, на підставі ст. 49 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності, кримінальне провадження відносно нього закрити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом семи діб з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 62551145 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Оболонський районний суд міста Києва
Короткова О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні