ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.11.2016Справа №910/18825/16
За позовом Дочірнього підприємства «Науково-виробнича фірма «Спецремонт»
До Товариства з обмеженою відповідальністю «Сінтек індастрі»
Про стягнення 36 019,09 грн,
Суддя Спичак О.М.
Представники сторін:
від позивача: Єлгіна В.І. - за довіреністю;
від відповідача: не з'явився;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Дочірнє підприємство «Науково-виробнича фірма «Спецремонт» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сінтек індастрі» про стягнення 36 019,09 грн попередньої оплати за договором купівлі-продажу.
Ухвалами суду від 18.10.2016 було порушено провадження у справі №910/18825/16, призначено її розгляд на 04.11.2016 в режимі відеоконференції.
01.11.2016 через канцелярію суду від позивача надійшло клопотання про долучення доказів до матеріалів справи, яке судом розглянуто та задоволено.
Судове засідання 04.11.2016 проводиться в режимі відеоконференції з Господарським судом Одеської області.
В судовому засіданні 04.11.2016 представник позивача надав усні пояснення, відповідно до яких позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання 04.11.2016 не з'явився, вимоги ухвали суду про порушення провадження не виконав, про причину неявки суд не повідомив, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до п. 3.9.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК. За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Згідно з п. 3.9.2. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Враховуючи те, що неявка представника відповідача не перешкоджає вирішенню справи, суд дійшов висновку про розгляд справи у відсутності представника відповідача.
Відповідно до положень статті 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
В судовому засіданні 04.11.2016 на підставі ст. 85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини рішення суду.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
19.02.2016 Товариством з обмеженою відповідальністю «Сінтек індастрі» (відповідач) було виставлено Дочірньому підприємству «Науково-виробнича фірма «Спецремонт» (позивач) рахунок №52 на суму 36 019,09 грн, на оплату товару - датчику тиску 3051ТА1А2В21ВМ5Q4.
Згідно наданого рахунку №52 від 19.02.2016 строк поставки товару - 4 - 5 тижнів, умови розрахунку - 100% попередня оплата.
Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання обов'язку.
Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно до ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини; створення літературних, художніх творів, винаходів та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності; завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі; інші юридичні факти.
Згідно ч. 1 ст. 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Статтею 207 Цивільного кодексу України визначено, що правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.
Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв'язку.
Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства, та скріплюється печаткою (ч.2 ст. 207).
Як вбачається з платіжного доручення №433 від 19.02.2016 позивач перерахував відповідачу 36 019,09 грн згідно рахунку №52 від 19.02.2016.
Проте, відповідач не поставив позивачу оплачений останнім товар на суму 36 019,09 грн, отримані від позивача грошові кошти не повернув.
Надіслані позивачем вимоги про повернення грошових коштів в розмірі 36 019,09 грн №06/2016 від 22.07.2016, №26/2016 від 26.09.2016 залишені відповідачем без задоволення.
В зв'язку з чим позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 36 019,09 грн попередньої оплати за товар.
У відповідності до частини 1 статті 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ч. 2 ст. 712 ЦК України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно до ч. 1 ст. 662 ЦК України продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.
Статтею 663 ЦК України продавець зобов'язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього Кодексу.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 527 Цивільного кодексу України визначено, що боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Частиною другою статті 530 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Відповідно до ч. 2 ст. 693 ЦК України, якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати.
Під час розгляду справи в суді відповідач не надав доказів поставки, оплаченого позивачем згідно рахунку №52 від 19.02.2016, товару та повернення перерахованих позивачем згідно платіжного доручення №433 від 19.02.2016 грошових коштів в розмірі 36 019,09 грн, жодних заперечень та доказів на спростування обставин, викладених позивачем не надав.
Оскільки позивач перерахував відповідачу в якості попередньої оплати товару грошові кошти в розмірі 36 019,09 грн, а відповідач не поставив позивачу товару, отримані від позивача грошові кошти не повернув, господарський суд дійшов висновку про те, що відповідно до положень ч. 2 ст. 693 ЦК України, відповідач зобов'язаний повернути позивачу 36 019,09 грн, а тому позовні вимоги про стягнення з відповідача 36 019,09 грн підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись, ст.ст. 32, 33, 49, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сінтек індастрі» (місцезнаходження : 02125, м. Київ, пр-т Визволителів, буд. 17, код ЄДРПОУ 39729962) на користь Дочірнього підприємства «Науково-виробнича фірма «Спецремонт» (місцезнаходження: 67801, Одеська обл., Овідопольський р-н, смт Овідополь, вул. Т.Шевченка, буд. 368, код ЄДРПОУ 35898861) 36 019 (тридцять шість тисяч дев'ятнадцять) грн 09 коп. - попередньої оплати, 1 378 (одну тисячу триста сімдесят вісім) грн 00 коп. - судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено
09.11.2016
Суддя Спичак О.М.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2016 |
Оприлюднено | 14.11.2016 |
Номер документу | 62569317 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Спичак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні