Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 553/3777/13-к
Провадження № 1-кс/553/544/2013
У Х В А Л А
Іменем України
19.09.2013м. Полтава
Ленінський районний суд м. Полтава у складі:
слідчого судді:ОСОБА_1,
при секретарі:ОСОБА_2,
за участю прокурора: Каюкова М.М.,
старшого слідчого Полтавської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Полтави матеріали клопотання в кримінальному провадженні за № 42013180050000018 від 13.09. 2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В:
18.09.2013 року старший слідчий Полтавської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері ОСОБА_3І звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні за № 42013180050000018 від 13.09. 2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 364 КК України.
У клопотанні посилається на те, що у провадженні Полтавської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері перебувають матеріали досудового розслідування за №42013180050000018 від 13.09.13, за фактом зловживання службовим становищем працівниками митного посту «Лтава» Полтавської митниці під час здійснення митного оформлення переміщення через митний кордон України ТОВ «Агрофілд», ТОВ «Полтава-Сад», ТОВ «Літіз», ПП «АМГ Плюс» товарів за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 364 КК України.
Встановлено, що службові особи Полтавської митниці Міндоходів під час виконання своїх службових обов'язків, зловживаючи своїм посадовим становищем, у ході митного оформлення імпорту вантажів суб'єктами ЗЕД ТОВ «Агрофілд», ТОВ «Полтава-Сад», ТОВ «Літіз» та експорту ПП «АМГ Плюс» допустили невірне кодування та визначення митної вартості товарів, чим спричинили підрив авторитету і престижу органу державної влади.
Зокрема, 05.07.13 року та 09.07.13 року до відділу митного оформлення Полтавської митниці Міндоходів ПП «АМГ ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 36066291) подано митні декларації №806020000/2013/007079 та №806020000/2013/007190 на експорт товару №1 «Петрушка свіжа для продовольчих цілей» у картонних коробках вагою 13710 та 15780 кг. відповідно. З метою підтвердження країни походження даного вантажу - України, ПП «АМГ ПЛЮС» представлено пакет документів, на підставі яких придбано та оформлено вказаний товар, серед яких були акти закупки товару у громадян, котрі проживають в зоні діяльності Гвардійської селищної ради та довідка вказаного органу місцевого самоврядування №163 від 28.06.13, в якій містилася інформація щодо вирощування громадянами на вказаних ділянках товарів: петрушки, укропу, кінзи, щавлю.
Однак, згідно інформації Гвардійської селищної ради, а також Кримської митниці Міндоходів, вищевказана довідка ніколи не реєструвалась та не підписувалась, частина громадян, які зазначені продавцями товару для ПП «АМГ ПЛЮС» не зареєстровані за вказаними в даному документі адресами.
Отже, з метою отримання конкурентної ціни на експортований товар - сільськогосподарську продукцію, керівництво ПП «АМГ Плюс» використовує документи щодо придбання вантажу, які містять завідомо неправдиві дані щодо законності їх закупівлі. Останнє здійснювалось керівництвом ПП «АМГ Плюс» для отримання в Полтавській торгово-промисловій палаті сертифікатів про походження товарів, які надавались покупцеві вантажу та служили підставою для пільгового оформлення сільгосппродукції в Російській Федерації.
Таким чином, в ході досудового слідства виникли сумніви щодо достовірності інших матеріалів закупівлі ПП «АМГ ПЛЮС» сільськогосподарської продукції, її сертифікації та митного оформлення, що здійснювалося вказаним підприємством протягом 2013 року.
Беручи до уваги вищевикладене, з метою встановлення події кримінального правопорушення, осіб що його вчинили, виду та розміру шкоди, яку було завдано кримінальним правопорушенням та інших обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, враховуючи, що матеріали сертифікації ПП «АМГ ПЛЮС» сільськогосподарських товарів можуть бути доказами вчинення посадовими особами вказаного підприємства службового підроблення та постачання контрабандних вантажів, необхідно отримати тимчасовий доступ до оригіналів сертифікатів про походження товарів, виданих ПП «АМГ ПЛЮС» протягом 2013 року та документів, які слугували підставою для видачі зазначених сертифікатів (зокрема заяв, актів закупівлі, довідок та інших матеріалів), які зберігаються в Полтавській торгово-промисловій палаті, що знаходиться за адресою: Полтавська обл., м. Полтава, вул. Автобазівська 7, з метою їх вилучення.
Тому, старший слідчий Полтавської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері ОСОБА_3І у клопотанні просить надати співробітникам ВБКОЗ УСБУ в Полтавській області тимчасовий доступ до оригіналів сертифікатів про походження товарів, виданих ПП «АМГ ПЛЮС» протягом 2013 року та документів, які слугували підставою для видачі зазначених сертифікатів (зокрема заяв, актів закупівлі, довідок та інших матеріалів), які зберігаються в Полтавській торгово-промисловій палаті, що знаходиться за адресою: Полтавська обл., м. Полтава, вул. Автобазівська 7, з метою їх вилучення. У зв'язку з тим, що у випадку обізнаності посадовими особами ПП «АМГ ПЛЮС» та Полтавської торгово-промисловій палати про здійснення даного заходу існує реальна загроза зміни або знищення вищевказаних документів, розглянути дане клопотання без виклику осіб, у володінні якої вони знаходяться.
В судовому засіданні прокурор та слідчий клопотання підтримали, просили задовольнити. Заслухавши пояснення прокурора, слідчого, вивчивши матеріали клопотання, суд вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню.
Згідно роз'яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 223 - 158/0/4-13 від 29.01.2013 року «Про окремі питання здійснення слідчим суддею суду апеляційної інстанції судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні» - дії передбачені ст. 159, п. 7 ч.1 ст. 162 КПК є заходами забезпечення кримінального провадження, дозвіл на вжиття яких надає слідчий суддя суду першої інстанції, при цьому відомості щодо таких дій не становлять державної таємниці.
Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Проте у клопотанні слідчий просить надати тимчасовий доступ до оригіналів сертифікатів про походження товарів, виданих ПП «АМГ ПЛЮС» протягом 2013 року та документів, які слугували підставою для видачі зазначених сертифікатів (зокрема заяв, актів закупівлі, довідок та інших матеріалів), які зберігаються в Полтавській торгово-промисловій палаті, що знаходиться за адресою: Полтавська обл., м. Полтава, вул. Автобазівська 7, з метою їх вилучення співробітникам ВБКОЗ УСБУ в Полтавській області, що не передбачено чинним кримінально-процесуальним законодавством України.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.110, 162-166, 309, 369-372, 395 КПК України, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання старшого слідчого Полтавської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.
Ухвала діє на протязі одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2013 |
Оприлюднено | 15.11.2016 |
Номер документу | 62601688 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Полтави
Кононенко С. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні