Ухвала
від 10.11.2016 по справі 909/972/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про порушення провадження у справі

10.11.16 Справа № 909/972/16

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., розглянувши матеріали за позовом заступника військового прокурора Івано-Франківського гарнізону в інтересах держави - Державного концерну "Укроборонпром" в особі державного підприємства "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод" (ідентифікаційний код 07552205) про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Захід-Пром" (ідентифікаційний код 38712020) 66 337 грн 45 коп. за договором оренди нерухомого майна,

в с т а н о в и в:

заступник військового прокурора Івано-Франківського гарнізону звернувся до господарського суду Івано-Франківської області в інтересах держави - Державного концерну "Укроборонпром" в особі ДП "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод" з позовом про стягнення з ТОВ "Захід-Пром" 66 337 грн 45 коп. за договором оренди нерухомого майна.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Представництво прокуратурою законних інтересів держави в даному випадку заступник військового прокурора Івано-Франківського гарнізону обґрунтовує неналежним здійсненням ДП "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод" захисту інтересів держави щодо управління об'єктом державної власності.

Згідно з ч. 4 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.

Враховуючи викладене, суд визнає наявність підстав для здійснення представництва прокуратурою інтересів держави в суді.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд встановив, що серед них відсутні докази про сплату судового збору.

Згідно з ч. 2 ст. 44 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати.

У своїй позовній заяві заступник військового прокурора просить суд стягнути з відповідача на користь позивача 66 337 грн 45 коп.

Відтак, до позовної заяви слід було додати докази сплати судового збору у розмірі 1 378 грн.

Разом з тим, у прохальній частині позовної заяви заступник військового прокурора просить суд відстрочити сплату судового збору, в обґрунтування якого зазначає, що військова прокуратура Івано-Франківського гарнізону не є розпорядником коштів, у зв'язку з чим 09 листопада 2016 р. остання звернулась до військової прокуратури Західного регіону із листом щодо сплати 1 378 грн судового збору за подання даного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Особа, яка заявляє відповідне клопотання (що може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або в окремому документі), повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Враховуючи наведене, клопотання заступника військового прокурора Івано-Франківського гарнізону про відстрочення сплати судового збору суд задовольняє.

Керуючись статтями 44, 61, 64, 65, 86 ГПК України, суд

у х в а л и в:

1. Прийняти позовну заяву і порушити провадження у справі № 909/972/16.

2. Клопотання заступника військового прокурора Івано-Франківського гарнізону про відстрочення сплати судового збору - задовольнити. Відстрочити сплату судового збору за подання позовної заяви - до 21 листопада 2016 р.

3. Справу призначити до розгляду в засіданні на 22 листопада 2016 р., о 10 год. 30 хв. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області в м. Івано-Франківську по вул. Шевченка, 16 в кімн. № 21.

4. Прокурора та позивача зобов'язати подати суду:

- докази сплати судового збору;

- копію акту приймання-передачі орендованого майна;

- копію договору про відшкодування витрат на утримання орендованого майна;

- детальний обґрунтований розрахунок заборгованості із відображенням періодів нарахування та погашення;

- оригінали доданих до позовної заяви документів, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, для огляду в судовому засіданні або письмові пояснення із зазначенням поважних причин їх відсутності;

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.

5. Відповідачу після одержання ухвали про порушення провадження у справі в передбаченому ст. 59 ГПК України порядку надіслати господарському суду Івано-Франківської області відзив на позовну заяву і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову, копію відзиву також надіслати позивачу та прокурору.

6. Зобов'язати сторін провести звірку взаємних розрахунків, про що скласти відповідний акт, який надати суду.

7. Довести до відома учасників процесу, що копії письмових доказів, які подаються до суду, слід оформити відповідно до вимог ст. 36 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07 квітня 2003 р.

8. Позивача та прокурора попередити про передбачені п. 5 ч. 1 ст. 81 ГПК України наслідки неподання витребуваних судом матеріалів або нез'явлення представника на виклик в засідання без поважних причин.

9. Зобов'язати учасників процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності із зазначеними у ст. 28 ГПК України вимогами, та надати суду належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.

Суддя                                                                                          Ткаченко І. В.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення10.11.2016
Оприлюднено16.11.2016
Номер документу62630596
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/972/16

Ухвала від 05.12.2016

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 05.12.2016

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 22.11.2016

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 10.11.2016

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні