Ухвала
від 10.11.2016 по справі 759/12549/16-ц
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

У Х В А Л А

пр. № 2/759/5207/16

ун. № 759/12549/16-ц

10 листопада 2016 року м. Київ

Суддя Святошинського районного суду м. Києва Ключник А.С. перевіривши виконання вимог ст.ст. 109-121 ЦПК України по справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "ВІ ДІ Проджект" про визнання договорів недійсними та стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до ТОВ "ВІ ДІ Проджект" про визнання договорів недійсними та стягнення коштів.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.

Відповідно до пунктів 3, 5, 6 ч.2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Згідно з п.7 постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12.06.2009 року "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги та викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а й мають бути зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

Як вбачається з позовних вимог позивача, вони є вимогами майнового та немайнового характеру.

Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п. 2) п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду:позовної заяви немайнового характеру, яка подана: фізичною особою: 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до п. 2) п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду:позовної заяви майнового характеру, яка подана: яка подана: фізичною особою або фізичною особою - підприємцем: ставка судового збору становить: 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" установлено у 2016 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1550 гривень.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачем до позовної заяви надано докази сплати судового збору на суму 3111,70 грн., що становить один відсоток за вимогами майнового характеру, щодо стягнення суми коштів.

Проте, позивачем окрім майнових вимог заявлено дві вимоги немайнового характеру, однак доказів сплати судового збору за вимогами немайнового характеру в повному обсязі та у відповідності до заявлених вимог та відповідно до Закону України "Про судовий збір" не надано.

Таким чином, позивачу необхідно надати докази сплати судового збору згідно до вимог Закону України «Про судовий збір».

Оскільки, без зазначення наведених вище обставин, вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, суддя вважає за необхідне заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 82, 121, 209-210, 293 ЦПК України, суддя,

УХВАЛИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ "ВІ ДІ Проджект" про визнання договорів недійсними та стягнення коштів - залишити без руху до усунення недоліків.

Надати позивачу строк, для усунення недоліків, вказаних в мотивувальній частині ухвали, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

У разі не усунення недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А. Ключник

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.11.2016
Оприлюднено18.11.2016
Номер документу62691547
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —759/12549/16-ц

Рішення від 15.06.2017

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Петренко Н. О.

Ухвала від 21.02.2017

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Петренко Н. О.

Ухвала від 30.11.2016

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Ключник А. С.

Ухвала від 10.11.2016

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Ключник А. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні