ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 квітня 2012 р. № 2а-2186/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Мричко Н.І.
за участю секретаря судового засідання Якимець О.І.
представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого центру Прувер про стягнення заборгованості в сумі 2774,42 грн., -
встановив:
Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова (надалі -УПФУ у Франківському районі м.Львова) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого центру Прувер (надалі - ТзОВ НВЦ Прувер ), в якому просить стягнути з відповідача на користь УПФУ у Франківському районі м.Львова суму заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 2774,42 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що згідно ст.4 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідач є платником єдиного внеску. У відповідності до п.1 ч.2 ст. 6 вищезазначеного Закону, платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Згідно поданих розрахунків за період жовтень-грудень 2011 року сума єдиного внеску, яка підлягала сплаті з боку відповідача становила 9830,91 грн. За період з 01.11.2011 року по 10.02.2012 року відповідач частково в сумі 7086,49 грн. сплатив суму платежів. Однак, станом на день звернення до суду з даним позовом за відповідачем обліковується заборгованість у розмірі 2744,42 грн., а тому просить стягнути таку у судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, пояснення надав аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просить позов задовольнити повністю.
Відповідач явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення, проте поштовий конверт з судовими документами, відправлений судом за його зареєстрованим місцезнаходженням, органами поштового зв'язку повернений з відміткою за закінченням терміну зберігання . Як вбачається зі Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб-підприємців ТзОВ НВУ Прувер зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1. З урахуванням ст. 18 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відомості, внесені до Єдиного державного реєстру (в т.ч. про місцезнаходження юридичної особи), вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. З огляду на норму ч.11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення з незалежних від суду причин вважається, що така повістка вручена належним чином. З урахуванням наведеної норми права відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце проведення судового засідання.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд при вирішенні даного спору виходи в з наступного.
Згідно Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ТзОВ НВЦ Прувер 03.10.1994 р. зареєстрований Виконавчим комітетом Львівської міської ради як юридична особа за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - 20837912.
У відповідності до норми п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування платниками єдиного внеску є: роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування (п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ).
Так, у відповідності до положень ст. 4 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ТзОВ НВЦ Прувер є платником єдиного внеску.
Положеннями п.1 ч.2 ст. 6 Закону України Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Статтею 9 Закону України Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначений порядок обчислення і сплати єдиного внеску.
Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок (п. 2 ч. 1 ст. 9).
Сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування (п. 5 ч. 1 ст. 9).
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом (п. 8 ч. 1 ст. 9).
Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Як вбачається із долучених до матеріалів справи копій розрахунків за період жовтень-грудень 2011 року, відповідач обчислив розмір єдиного внеску за вказаний вище період на загальну суму 9830,91 грн.
Згідно долученого до матеріалів справи розрахунку заборгованості вбачається, що ТзОВ НВЦ Прувер за період жовтень -грудень 2011 року необхідно було сплатити єдиний внесок в сумі 9830,91 грн. За період з 01.11.2011 року по 10.02.2012 року відповідач сплатив до Пенсійного фонду України платежів на суму 7086,49 грн. Загальна сума заборгованості по сплаті єдиного внеску становить 2744,42 грн. (а.с.7).
У відповідності до ч. 11 ст. 9 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Зобов'язання зі сплати єдиного внеску виконуються у першу чергу і мають пріоритет перед усіма зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Оскільки відповідач свого обов'язку не виконав, позивачем, щоб спонукати його сплатити недоїмку винесено вимоги про сплату боргу, а саме: № Ю-1412 від 05.12.2011 р. в суму 3 122,07 грн. та № Ю-203 від 06.02.2012 р. -на суму 9 830,91 грн. Вимоги відповідачем отримані. Як пояснила представник позивача у судовому засіданні процедура оскарження вимог про сплату боргу відповідачем не порушувалась.
Положеннями ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Беручи до уваги те, що суми єдиного внеску до Пенсійного фонду України у розмірі 2744,42 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
З урахуванням положень ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Науково -виробничий центр Прувер заборгованість по сплаті єдиного внеску в сумі 2744 (дві тисячі сімсот сорок чотири) грн. 42 коп. на користь управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 12 квітня 2012 року.
Суддя Мричко Н.І.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2012 |
Оприлюднено | 17.11.2016 |
Номер документу | 62692317 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Мричко Наталія Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні