ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2016 р. м. Чернівці Справа № 824/847/16-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Левицького В.К.
за участю секретаря судового засідання Мандрик І.А.
сторони в судове засідання не прибули
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сокирянському районі Чернівецької області
до комунального підприємства "Сокирянське виробниче управління житлово-комунального господарства"
про стягнення заборгованості.
встановив:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сокирянському районі Чернівецької області (далі - позивач) звернулося до суду із вказаним позовом, в якому просить стягнути з комунального підприємства "Сокирянське виробниче управління житлово-комунального господарства" (далі - відповідач) заборгованість з пені в сумі 5152,04 грн.
В обґрунтування позову позивач вказував, що за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати пені страхових внесків на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в сумі 5152,04 грн. Оскільки, заборгованість в добровільному порядку відповідачем не сплачена, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення вказаної заборгованості.
Представник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сокирянському районі Чернівецької області в судове засідання призначене на 10.11.2016 р. не прибув, проте подав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання призначене на 10.11.2016 р. не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи приписи ст. 122 та ч. 4 ст. 128 КАС України, суд вважає, що подання позивачем клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, а також неприбуття відповідача без поважних причин, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, не є перешкодою для розгляду і вирішення справи за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Комунальне підприємство "Сокирянське виробниче управління житлово-комунального господарства" (60200, Чернівецька область, Сокирянський район, м. Сокиряни, код ЄДРПОУ 03357352) зареєстроване як юридична особа 15.01.1992 р. та є платником внесків на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (а.с. 8, 9, 10).
08.07.2016 р. відповідачем подано до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сокирянському районі Чернівецької області звіт щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2 квартал 2016 р., в якому розраховано до сплати внесків на суму 5305,67 грн. (а.с. 13).
Як вказував в позовній заяві позивач, державною виконавчою службою Сокирянського району стягнуто з відповідача заборгованість в сумі 1057,46 грн. та перераховано на рахунок відділення 24.06.2016 р. та 01.07.2016 р. остаточну суму боргу в розмірі 3117,26 грн. недоїмки та 2090,09 грн. пені. Вказана обставина підтверджується дослідженими в судовому засіданні банківськими виписками.
Судом встановлено, що позивачем проведено розрахунок донарахованої пені комунальному підприємству "Сокирянське виробниче управління житлово-комунального господарства" в сумі 5152,04 на недоїмку, яка знаходилась у виконавчому провадженні і утворилася у 2005 р. - 2010 р. в сумі 4174,72 грн. за період з 01.04.2010 р. по 01.07.2016 р.
Нарахування пені здійснено на підставі платіжних документів про часткове погашення недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду, а також звітів щодо сплати заборгованості Фонду.
Про нарахування пені позивач повідомив відповідача листом від 02.08.2016 р. за № 217, яким направив претензію про сплату заборгованості по пені в сумі 5152,04 грн. (а.с. 14,15-16, 17).
Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві, визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі - Закон № 1105-XIV, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно із ст. 5 цього Закону обов'язковість сплати страхувальником страхових внесків є одним з основних принципів страхування.
Статтею 15 Закону № 1105-XIV визначено, що страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням.
Згідно з п. 7 розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Пунктом 2.1 постанови Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України "Про порядок стягнення та обліку заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України" №31 від 30.11.2010 р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17.12.2010 р. за № 1286/18581 встановлено, що стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, і контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій на період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) та надання страхувальниками за підсумками 2010 року розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду і відомості розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності здійснюються відповідно до Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду від 12.07.2007 р. № 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.08.2007 р. за № 867/14134.
Пунктом 4.12 вказаної Інструкції (в редакцій чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. Не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються в порядку, передбаченому законодавством з нарахуванням пені.
Пеня нараховується з суми недоїмки за кожен прострочений день і обчислюється виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів).
Пеня нараховується з наступного дня після одержання заробітної плати по день сплати платежу (п.п. 5.1, 5.2 Інструкції).
Судом встановлено, що на недоїмку в сумі 4174,72 грн., яка утворилась у відповідача за період з 01.04.2010 р. по 01.07.2016 р. позивачем нараховано пеню на загальну суму 5152,04 грн.
Як вбачається із матеріалів справи, позивачем 02.08.2016 р. на адресу відповідача направлено претензію № 1, щодо стягнення пені зі сплати страхових внесків за період з 01.04.2010 р. по 01.07.2016 р. на суму 5152,04 грн. (а.с. 14 - 17).
З огляду на матеріали справи, відповідач не виконав свої зобов'язання в частині сплати страхових внесків, тому суд приходить до висновку про можливість задоволення позову в повному обсязі та стягнення з відповідача пені в сумі 5152,04 грн.
Згідно із п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 1 ст. 11 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач не надав доказів відсутності або погашення ним наявної заборгованості.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 71, 86, 94, 158, 162 - 167 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з комунального підприємства "Сокирянське виробниче управління житлово-комунального господарства" на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сокирянському районі Чернівецької області заборгованість з пені в сумі 5152,04 грн.
У відповідності до ст. ст. 185-186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, проголошення вступної та резолютивної частини рішення, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дні отримання копії постанови.
Згідно ст. 254 КАС України постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмовити у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.К. Левицький
Постанова в повному обсязі складена 15 листопада 2016 р.
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2016 |
Оприлюднено | 18.11.2016 |
Номер документу | 62696117 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні