Справа № 761/24591/16-ц
Провадження № 2/761/6478/2016
У Х В А Л А
15 липня 2016 року Суддя Шевченківського районного суду м. Києва Малинников О.Ф. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя - в с т а н о в и в :
У липні 2016 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя.
Відповідно до пп. 5, 6 ч.2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, встановлено, що у позовних вимогах позивач просила, зокрема поділити спільне майно подружжя, зазначене у позовній заяві та визнати за нею право власності на половину нерухомого та рухомого майна, а також на корпоративні права та частку статутного капіталу, який належить підприємствам.
Згідно із ст.ст. 69-72 Сімейного Кодексу України, які регулюють правовідносини між подружжям щодо спільної сумісної власності та питань, пов'язаних з вирішенням спорів про майно передбачені, зокрема визначення часток у спільному майні кожного із подружжя, а також способи та порядок поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Зокрема у позовних вимогах позивач просить залишити у власності відповідача нерухоме майно за обліковою карткою платника податків платника податків НОМЕР_1) корпоративні права на наступні підприємства:
Товариство з Обмеженою Відповідальністю «МГ ТРЕЙДІНГ ГРУП», ідентифікаційний код юридичної особи: 39549503.
Товариство з Обмеженою Відповідальністю «ТЕРРА ОІЛ», ідентифікаційний код юридичної особи 39737562.
Товариство з Обмеженою Відповідальністю «ОІЛ-СЕРВІС» ідентифікаційний код юридичної особи 35744348.
Товариство з Обмеженою Відповідальністю «ТЕПЛОЛКЖС-ЮГ», ідентифікаційний код юридичної особи 38295642.
У Постанові Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя роз'яснено наступне:
п.24. До складу майна, що підлягає поділу включається загальне
майно подружжя, наявне у нього на час розгляду справи, та те, що
знаходиться у третіх осіб. При поділі майна враховуються також
борги подружжя та правовідносини за зобов'язаннями, що виникли в
інтересах сім'ї. (ч. 4 ст. 65 СК)
- п. 26. При вирішенні питання про поділ майна у вигляді акцій,
частки (паю, долі) у фондах корпоративних господарських організацій судам слід виходити з того, що питання їх поділу вирішується залежно від виду юридичної особи, організаційно-правової форми її діяльності, характеру правовідносин подружжя з цим суб'єктом.
- п. 28. Статтею 12 Закону України від 19 вересня 1991 р.
N 1576-XII ( 1576-12 ) "Про господарські товариства" встановлено,
що власником майна, переданого йому засновниками і учасниками, є
саме товариство. Вклад до статутного фонду господарського товариства не є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Виходячи зі змісту частин 2, 3 ст. 61 СК ( 2947-14 ), якщо вклад до статутного фонду господарського товариства зроблено за рахунок спільного майна подружжя, в інтересах сім'ї, той із подружжя, хто не є учасником товариства, має право на поділ одержаних доходів.
За змістом позовних вимог, посилаючись на ч.1 ст.70 СК України, позивач просила поділити зазначене майно, як придбане у шлюбі.
Водночас, всупереч положенням пп. 5, 6 ч.2 ст.119 ЦПК позивач перелічила майно, яке просила залишити відповідачу тобто, зазначила загалом про корпоративні права на майно вищезазначених товариств з посиланням, що майно придбане у період шлюбу. Однак, вона не зазначила обставин щодо часу придбання майна, його вартість, місця знаходження та не посилалась на підтвердження вкладення у це майно спільних коштів подружжя.
Згідно із ч.1 ст.114 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Позивач, оцінюючи позовні вимоги у сумі 2.018.800 грн. мала вказати вартість кожного із об'єктів спільного майна та у разі відсутності офіційної його оцінки узгодити з відповідачем ціну кожного об'єкту.
Окрім того, звертаючись до Шевченківського районного суду з приводу поділу майна з огляду на віднесення до спірного майна те, що є об'єктом корпоративної власності товариств, у долучених позивачем документах йдеться про іншу нерухомість, яка знаходиться за межами територіальності Шевченківського району, зокрема земельні ділянки та нафтобаза у Чернігівській області.
Оскільки позивачем, не дотримані положення ч.2 ст.119 ЦПК України з вищенаведених питань, позовна заява має бути залишена без руху відповідно до ст.ст. 119, 121 цього Кодексу з наданням заявникові строку для уточнення цього питання та усунення недоліків заяви. Керуючись ст..119, ч. 1 ст.121 ЦПК України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя- залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання копії ухвали та попередити, що у разі невиконання ухвали у визначений термін, позовна заява буде вважатися неподаною.
Суддя : Малинников О.Ф.
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2016 |
Оприлюднено | 18.11.2016 |
Номер документу | 62717207 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Малинников О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні