Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
16 листопада 2016 р. Справа №805/3934/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голошивця І.О., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів про визнання протиправною дії щодо ненадання відповіді та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів, в якому просив суд:
- визнати протиправними дії Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів (код ЄДРПОУ 34877327), що виявилися у ненаданні відповіді запитуваної відкритої за режимом доступу публічної інформації згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про інформацію» та Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме: копії декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік депутата Краматорської міської ради ОСОБА_2;
- зобов'язати Донбаський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів (код ЄДРПОУ 34877327) надати ОСОБА_1, протягом 5 робочих днів з дня набрання законної сили рішення суду в даній справі, декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік депутата Краматорської міської ради ОСОБА_2.
Представник позивача через відділ документообігу та архівної роботи надав клопотання про залишення позовної заяви ОСОБА_1 до Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів без розгляду.
Представник відповідача через канцелярію суду надав заперечення на позовну заяву та просив суд розглядати справу без участі представника установи.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України), неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Проте, за клопотанням сторони та з урахуванням обставин у справі суд може відкласти її розгляд.
З огляду на наведене, а також з метою дотримання вимог ч. 1 ст. 122 КАС України, суд не вбачає перешкод для розгляду справи по суті у даному судовому засіданні.
За умов ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та клопотання представника позивача про залишення позовної заяви без розгляду, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.
Частиною 3 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Розглянувши заяву позивача про залишення позовної заяви без розгляду, суд приходить до висновку про задоволення заявленого клопотання.
Враховуючи викладене, суд згідно вимог п. 5 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України залишає дану позовну заяву без розгляду.
Крім того, представником позивача надано клопотання про повернення суми сплаченого судового збору за позовом ОСОБА_1 до Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів про визнання протиправною дії щодо ненадання відповіді та зобов'язання вчинити певні дії.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» визначено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
Приписами частини 3 статті 7 Закону України «Про судовий збір» визначено, що повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
Позивач за звернення до суду з даним адміністративним позовом сплатив судовий збір у сумі 551,21 грн., що підтверджується відповідною квитанцією № б/н від 20 жовтня 2016 року, наявною в матеріалах справи (а.с. 3).
Оскільки, позивач надав клопотання про повернення суми сплаченого судового збору, відкликавши позовну заяву, суд приходить до висновку про повернення судового збору в розмірі 551,21 грн., відповідно до квитанції про сплату судового збору № б/н від 20 жовтня 2016 року.
На підставі викладеного, керуючись п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 2, 7, 9, 41, 56, 58, 59, 87, 97, 128, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника позивача про залишення позовної заяви без розгляду та повернення судового збору - задовольнити.
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів про визнання протиправною дії щодо ненадання відповіді та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Повернути ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса реєстрації: 84331, АДРЕСА_1) з Державного бюджету України судовий збір відповідно до квитанції № б/н від 20 жовтня 2016 року у розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) грн. 21 коп.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Голошивець І.О.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2016 |
Оприлюднено | 22.11.2016 |
Номер документу | 62796023 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Голошивець І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні