Рішення
від 17.11.2016 по справі 219/10115/16-ц
АРТЕМІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 219/10115/16-ц

Провадження № 2/219/4609/2016

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 листопада 2016 року м. Бахмут

Артемівський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Брежнева О.А.

за участю секретаря Котинської А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі м. Бахмут цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Каліновської (Калінінської)сільської ради Бахмутського району, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини ,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Каліновської (Калінінської)сільської ради Бахмутського району, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини . Мотивуючи це тим, що власником земельної ділянки площею 4,3723 га, переданої для ведення товарного сільського господарського виробництва, розташованого на території Каліновської (Калінінської) сільської ради Бахмутського (артемівського) району Донецької області, кадастровий номер 1420983900:01:002:0005 є її батько ОСОБА_2, як спадкоємець після смерті своєї матері - ОСОБА_3. 07 червня 2015 року у віці 65 років ОСОБА_2 помер. Батько постійно проживав у ІНФОРМАЦІЯ_1. Після смерті ОСОБА_2 залишилась спадкове майно: земельна ділянка площею 4,3723 га, для ведення товарного сільського господарського виробництва, розташованого на території Каліновської (Калінінської) сільської ради Бахмутського (артемівського) району Донецької області, кадастровий номер 1420983900:01:002:0005, а також житловий будинок 7 по вул. Победа у с. Григорівка Каліновської (Калінінської) сільської ради Бахмутського району, які прийняв її батьком після смерті своєї матері ОСОБА_3, але не встиг оформити свідоцтво про право на спадщину. Після похорон батька вона фактично вступила в право володіння належним майном спадкодавцю, проводила ремонт у будинку, несла витрати щодо сплати комунальних послуг. Вона є єдиним спадкоємцем першої черги як донька спадкодавця. Щодо строків вона була введена в оману, так як була впевнена у тому, що строк звернення до нотаріуса для подання заяви про прийняття спадщини ролі не грає, так як вона фактично вступила у спадкові права. Вказані обставини свідчать про об'єктивні, непереборні, істотні труднощі для позивача на вчинення дій до прийняття спадщини.

В судове засідання позивач не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, представник позивача надав суду заяву, в якій просив розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.

Представник відповідача до суду не з'явився, про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, повідомлення про причини неявки, а також ніяких пояснень і заперечень щодо заявлених позовних вимог та клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило, надав суду заяву про розгляд справи у їх відсутність, проти позову не заперечують.

При таких обставинах суд вважає за можливе розглянути дану справу під час відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів.

У зв'язку з неявкою сторін та у відповідності до ст. 197 ЦПК України, фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи, суд дістається висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Каліновської (Калінінської)сільської ради Бахмутського району, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини знайшли своє повне підтвердження в судовому засіданні і підтверджені матеріалами справи, тому підлягають задоволенню в повному обсязі за наступними підставами.

Вимогами статей 1268 та 1270 Цивільного кодексу України встановлено, що спадкоємець за заповітом або за законом має право прийняти спадщину або не прийняти спадщину у шестимісячний строк.

Частиною 3 статті 1272 Цивільного кодексу України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що 07 червня 2015 року помер батько позивача - ОСОБА_2, що підтверджено копією свідоцтва про його смерть серії І-НО № 908056 (а.с.5). Родинні відносини між позивачем та померлим підтверджуються наданою суду копією свідоцтва про народження позивача серії І-НО №480338 (а.с.6) в якому зазначено, що ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 та її батьками є: батько - ОСОБА_2, мати - ОСОБА_5 Євстигнеєва, відповідно до копія свідоцтва про укладення шлюбу серії І-Но №328060 (а.с.7) позивач вийшла заміж та звінила прізвище з «Коваленко» на «Онищук».

Згідно відповіді завідуючої Другої Бахмутської державної нотаріальної контори ОСОБА_6 від 07 листопада 2016 року за №1982/01-16 після смерті ОСОБА_2, померлого 07 червня 2015 року, станом на 07 листопада 2016 року Другою Бахмутською державною нотаріальною конторою спадкових справ не заводилось.

Статтею 1261 ЦК України встановлено, що в першу чергу спадкують за законом - діти спадкодавця, його батьки і той із подружжя, який його пережив.

Судом встановлено, що позивач є донькою померлого ОСОБА_2 і може претендувати на спадщину.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач має право звернутися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2.

Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

В обґрунтування поважності пропуску строку на подачу заяви для прийняття спадщини після померлого батька позивачем зазначено у позові, щодо строків вона була введена в оману, так як була впевнена у тому, що строк звернення до нотаріуса для подання заяви про прийняття спадщини ролі не грає, так як вона фактично вступила у спадкові права, окрім того це зона АТО, в результаті чого існувала реальна загроза життю і здоров'ю позивача та остання не мала можливості своєчасно звернутися із відповідною заявою до нотаріуса. Вказані обставини свідчать про об'єктивні, непереборні, істотні труднощі для позивача на вчинення дій до прийняття спадщини і суд вважає їх обґрунтованими.

Беручи до уваги проміжок часу - термін, який був пропущений позивачем, причини пропуску строку, і інші встановлені обставини подій, суд приходить до висновку, що позивачем строк пропущено з поважної причини, тому позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування», ст.ст. 1261, 1268, 1270, 1272 Цивільного кодексу України, ст.ст. 57, 60, 131, 197, 209, 214, 215 Цивільного процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Каліновської (Калінінської)сільської ради Бахмутського району, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженці ІНФОРМАЦІЯ_3, додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_2, який помер 07 червня 2015 року, у вигляді земельної дільниці площею 4,3723 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованого на території Каліновської (Калінінської) сільської ради Бахмутського (Артемівського) району Донецької області, кадастровий номер 1420983900:01:002:0005, а також житлового будинку 7 по вулиці Побєди, у селі Григорівка Каліновської (Калінінської) сільської ради Бахмутського району терміном у 3 (три) місяці, який рахувати з дня набрання рішенням законом сили.

Апеляційну скаргу на рішення може бути подано до Апеляційного суду Донецької області через Артемівський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти дів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя О.А.Брежнев

СудАртемівський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення17.11.2016
Оприлюднено23.11.2016
Номер документу62799216
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —219/10115/16-ц

Рішення від 17.11.2016

Цивільне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Брежнев О. А.

Ухвала від 19.10.2016

Цивільне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Брежнев О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні