Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
2 6100 смт. Новоархангельськ Кіровоградської області, вул. Слави 26
17.11.2016 394/698/16-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 листопада 2016 року Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
в складі головуючого судді: Партоліної І.П.
при секретарі: Довгій С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Новоархангельськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу Держгеокадастру у Новоархангельському районі Кіровоградської області, ОСОБА_2 сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області, третя особа - Головне територіальне управління юстиції у Кіровоградській області про визнання права власності на спадкову земельну ділянку,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання права приватної власності на земельну ділянку померлого в порядку спадкування, посилаючись на те, 15 листопада 2015 року помер його рідний батько ОСОБА_3, після смерті якого залишилося спадкове майно у вигляді земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,1244 га. із присвоєним першочерговим кадастровим номером 3523681200:02:000:0170 яка розташована на території ОСОБА_2 сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області, згідно державного акту на право приватної власності на землю серії ЯИ №605748.
При підготовці документів для отримання свідоцтва про право на спадщину та виготовленні витяга із Державного земельного кадастру земельній ділянці спадкодавця присвоєно інший кадастровий номер 3523681200:51:000:0169.
Електронний документ, витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку, формується за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру і недоліки програмного забезпечення державного земельного кадастру перешкоджають ідентифікувати майно, а саме земельну ділянку з кадастровим номером 3523681200:51:000:0169, як таку що належить спадкодавцеві позивача.
Неефективне програмне забезпечення земельного кадастру перешкоджає позивачу нормально користуватись спадковою земельною ділянкою, у передбаченому законодавством порядку оформити своє право та отримувати доход від цієї землі. Незважаючи на те, що позивач маю паперовий носій, який беззаперечно підтверджує його право на спадкове майно, помилки земельного кадастру завдають істотної матеріальної і моральної шкоди.
Нотаріус відмовляє позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину на ділянку через неможливість ідентифікації цієї землі з різними кадастровими номерами, як належної одній і тій же померлій особі.
Зважаючи на все вищевикладене позивач змушений звертатись до суду та просити визнання за ним права власності на спадкову земельну ділянку із кадастровим номером 3523681200:51:000:0169 за правом спадкування.
В судове засідання позивач не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області в судове засідання не з’явився, від відповідача до суду надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника сільської ради, позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Представник відповідача відділу Держгеокадастру у Новоархангельському районі Кіровоградської області в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заперечень на позов не надав.
Представник третьої особи Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області в судове засідання не з’явився, від представника до суду надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника, вирішення позову відніс на розсуд суду.
Дослідивши докази в сукупності з іншими матеріалами справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_4 ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
ОСОБА_4 ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 81 Земельного кодексу України громадяни набувають право власності на земельні ділянки, в тому числі і на підставі прийняття спадщини.
Судом достовірно встановлено, що згідно копії свідоцтва про смерть серії І-ОЛ № 217809 від 18 листопада 2015 року ОСОБА_3 помер 15 листопада 2015 року в с. Кальниболота Новоархангельського району Кіровоградскої області.
За життя покійний мав у власності земельну ділянку площею 0,1244 га., що розташована на території ОСОБА_2 сільської ради, що підтверджено державним актом на право приватної власності на землю серії ЯИ №605748, кадастровий № 3523681200:02:000:0170.
ОСОБА_4 копії свідоцтва про народження серії I-ОЛ № 188472 від 21.12.2015 року батьком ОСОБА_1 є ОСОБА_3.
ОСОБА_4 з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-3502768432016 від 20.05.2015 року земельній ділянці площею 0.1244 га, що знаходиться на території Кальниболоської сільської ради Новоархангельського району, власником якої є ОСОБА_3, присвоєно кадастровий номер № 3523681200:51:000:0169.
За інформацією відділу Держгеокадастру у Новоархангельському районі даний ОСОБА_4 було сформовано за допомогою програмного забезпечення ведення Державного земельного кадастру і даний кадастровий номер №3523681200:02:000:0170 було присвоєно іншій земельній ділянці. Таким чином даній земельній ділянці було присвоєно новий, вірний кадастровий номер 3523681200:51:000:0169.
Відповідно до довідки виданої ОСОБА_2 сільською радою Новоархангельського району Кіровоградської області ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 проживав і був зареєстрований до дня смерті 15 листопада 2015 року в с. Кальниболота Новоархангельського району Кіровоградської області по вул. Комсомольська, 18. В данному домоволодінні проживав сам. Виписаний у зв'язку зі смертю.
За інформацією Новоархангельської державної нотаріальної контори Кіровоградської області після смерті ОСОБА_3, померлого 15 листопада 2015 року, відкрилася спадкова справа. Заява про прийняття спадщини надійшла від імені ОСОБА_1, заяви про відмову від прийняття спадщини надходили від ОСОБА_5 та ОСОБА_6. Свідоцтво про право на спадщину не видавалося. ОСОБА_4 Єдиного реєстру спадкових справ від імені ОСОБА_3 посвідчувались заповіти № 402 від 22.02.2001 року, №46 від 18.04.2013 року, та №62 від 28.07.2015 року.
ОСОБА_4 копії заповіту № 402 від 22.02.2001 року посвідченого ОСОБА_2 сільською радою Новоархангельського району Кіровоградської області ОСОБА_3 належний йому житловий будинок з предметами домашнього вжитку, господарськими будівлями, сад, город, і все те що належатиме йому на день його смерті заповів ОСОБА_1.
ОСОБА_4 копії заповіту № 46 від 18.04.2013 року посвідченого ОСОБА_2 сільською радою Новоархангельського району Кіровоградської області ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку №618 розташовану на території ОСОБА_2 сільської ради, площею 4.3545 га. в межах згідно з планом, на підставі державного акта на право приватної власності на землю серія ЯК №926582 згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 26 жовтня 2012 року №1544 Новоархангельської державної нотаріальної контори заповів ОСОБА_7.
ОСОБА_4 копії заповіту № 62 від 28.07.2015 року посвідченого ОСОБА_2 сільською радою Новоархангельського району Кіровоградської області ОСОБА_3 усі свої права та обов'язки, які йому належатимуть на момент складання данного заповіту, а також ті права і обов'язки, які можуть належати йому у майбутньому, та все майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде належати йому на день смерті і на що він за законом матиме право заповів ОСОБА_6.
Оскільки за інформацією Новоархангельської державної нотаріальної контори Кіровоградської області ОСОБА_6 подала заяву про відмову від прийняття спадщини, позивач має право на спадкування вищевказаної земельної ділянки по закону.
Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу і одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.
ОСОБА_4 роз’яснень п. 10 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» відповідно до ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.
ОСОБА_4 роз’яснень, викладених у п. 23 Постанови Пленуму Верхованого Суду України № 7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутись до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу і одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.
За таких обставин судом встановлено, що позивач є спадкоємцем першої черги після смерті покійного, прийняв спадщину шляхом подачі заяви до нотаріуса, однак розбіжність у присвоєнні кадастрового номера спадковій земельній ділянці є перешкодою для оформлення спадкових прав позивача після смерті свого батька.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 16, 1217, 1218, 1223, 1268, 1269, 1273 ЦК України, ст. 81 Земельного кодексу України, ст. ст. 213, 214, 215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженцем ІНФОРМАЦІЯ_3 право приватної власності на земельну ділянку площею 0,1244 га кадастровий номер № 3523681200:51:000:0169, яка розташована на території ОСОБА_2 сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області, згідно з планом державного акту на право приватної власності на землю серії ЯИ № 605748, що виготовлений на ім'я ОСОБА_3, який помер 15 листопада 2015 року в с. Кальниболота Новоархангельського району Кіровоградської області, за правом спадкування за законом.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через Новоархангельський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або у разі, якщо особи, які брали участь у справі, не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:
Суд | Новоархангельський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2016 |
Оприлюднено | 23.11.2016 |
Номер документу | 62806032 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Партоліна І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні