3-997/11 р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2011 року м. Карлівка
Суддя Карлівського районного суду Полтавської області Жмурко П.Я., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення ВДАІ з обслуговування Карлівського району в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 1982 р. н., мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, працюючого водієм у ТОВ В«ЮСЕЙСВ» , раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за вчинення правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП,-
У С Т А Н О В И В :
В адміністративному матеріалі зазначено, що ОСОБА_1 11.09.2011 року о 14.10 год. на а/д Сахновщина-Краснопавлівка, в районі повороту на с. Лебедівка Сахновщинського району, керуючи автомобілем НОМЕР_1, і під час зміни напрямку руху, повороту ліворуч, не переконався в безпечності руху для інших учасників руху і допустив зіткнення з автомобілем В«ОпельВ» , д.н.з. НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_2, який виконував обгін, чим спричинив ДТП. Внаслідок зіткнення автомобілі отримали механічні ушкодження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення передбачено ст. 124 КУпАП не визнав. Він пояснив, що рухався в загальному потоці автомобілів по а/д Сахновщина-Краснопавлівка в напрямку с. Лебедівка на автомобілі НОМЕР_1. Перед поворотом на с. Лебедівка, з метою перевірки обладнання, він подивився в дзеркало заднього огляду і увімкнув лівий поворот. Переконавшись в безпечності маневру він почав виконувати поворот, після чого відчув удар в лівий бік автомобіля. Після цього він вимкнув двигун і вийшов з автомобіля.
В судовому засіданні досліджено матеріали додані до протоколу від 11.09.2011 р.
З пояснення ОСОБА_2, доданого до матеріалів справи, вбачається, що останній рухався на автомобілі В«ОпельВ» , д.н.з. НОМЕР_2, по а /д Сахновщина-Краснопавлівка, попереду рухались два грузових автомобілі ГАЗ. Коли він наблизився до них на відстань близько 15 м., він помітив, що автомобілі рухаються по середині дороги з ввімкнутими лівими поворотними сигналами. Він вирішив, що вказані автомобілі об’їжджають вибоїни, а тому здійснив їхній обгін.
Пояснення ОСОБА_1, додане до матеріалів справи, аналогічне тому, яке останній надав в судовому засіданні.
Окрім того в матеріалах справи мається схема місця ДТП, яка сталася 11.09.2011 р., з якої вбачається, що автомобіль В«ОпельВ» , д.н.з. НОМЕР_2, дійсно здійснив обгін на перехресті.
ОСОБА_1, в судовому засіданні, до матеріалів справи також додано фотографії з місця ДТП, які підтверджують те, що автомобіль В«ОпельВ» , д.н.з. НОМЕР_2, здійснив обгін автомобіля НОМЕР_1, на перехресті.
Відповідно до п.п. б п. 14.2 ПДР України, перед початком обгону водій т/з повинен переконатися в тому, що водій т/з, який рухається попереду, по тій самій смузі, не подав сигналу про намір повороту.
Відповідно до п.п. а п. 14.6 ПДР України, обгін заборонено на перехресті.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2, який керував автомобілем В«ОпельВ» , д.н.з. НОМЕР_2, здійснив обгін автомобіля НОМЕР_1, яким керував ОСОБА_1, на перехресті, в той час, коли останній виконував поворот ліворуч. Таким чином ОСОБА_1 не порушував ПДР під час руху. Перед здійсненням маневру ОСОБА_1 переконався в безпечності свого маневру та увімкнув лівий поворотний сигнал, що підтверджується матеріалами справи.
Статтею 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність у разі порушення учасниками дорожнього руху ПДР, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Оскільки ОСОБА_1 під час руху правила дорожнього руху не порушував, то в його діях немає складу адміністративного правопорушення , передбаченого ст. 124 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Тому вважаю за можливе закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
Керуючись ст.ст. 247, 283,284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 .
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Жмурко П.Я.
Суд | Карлівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2011 |
Оприлюднено | 23.11.2016 |
Номер документу | 62808262 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Гуляйпільський районний суд Запорізької області
Каракай Н. Д.
Адмінправопорушення
Червоноградський міський суд Львівської області
Новосад М. Д.
Адмінправопорушення
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Димашок В. П.
Адмінправопорушення
Карлівський районний суд Полтавської області
Жмурко П. Я.
Адмінправопорушення
Кременчуцький районний суд Полтавської області
Степаненко Ю. І.
Адмінправопорушення
Сокирянський районний суд Чернівецької області
Побережна О. Д.
Адмінправопорушення
Галицький районний суд Івано-Франківської області
Юсип І. М.
Адмінправопорушення
Конотопський міськрайонний суд Сумської області
Лебедько М. М.
Адмінправопорушення
Чаплинський районний суд Херсонської області
Кузьменко А. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні