13/72-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" квітня 2007 р. Справа № 13/72-07
вх. № 1941/1-13
Суддя господарського суду
при секретарі судового засідання
за участю представників сторін:
позивача - Проценко Н.Б. (дов.), Добронос М.Ф. (дов.), Штих В.І. (дов.) відповідача - не з*явився
розглянувши справу за позовом ЗАТ СП "Шевченківське", смт. Шевченкове Харківської області
до Нижньобурлуцької сільської ради, с. Н. Бурлук Харківської області
про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить суд визнати право власності за ЗАТ "Шевченківське" на майно: ток та огорожа току (токове господарство) площею 6322,8 кв.м., ЗАВ-40 площею 2020,0 кв.м., майстерня тракторної бригади площею 400,0кв.м., вагова площею 65 кв.м., гараж площею 400,0кв.м. та їдальня площею 200,0кв.м. на території тракторної бригади, АЗС площею 20,0кв.м., ємкість для ПММ на 10 куб.м. - 6 шт., емкість для ПММ на 3 куб.м. - 5 шт., ємкість для ПММ на 6 куб.м. - 4 шт. на території АЗС, 4-х рядні корівники площею 600,0 кв.м. - 2 шт., трансформаторна підстанція ТП-334, житлові будинки у селищі Нижній Бурлук (по вул. Шкільній, 12 та по вул. Радянській,9), складські приміщення та ферми в с. Шишківці (5 шт.), харчовий склад площею 120 кв.м., силосні ями (2 шт. с. Нижній Бурлук та 2 шт. у с. Шишківці), крупорушка п'ять водонапірних башень, ДКУ (дробільні кормові установки) у кількості - 3 шт.
Відповідач проти позову заперечує повністю, свої заперечення виклав у відзиві на позов.
В останнє судове засідання представник відповідача не з*явився, про причини неявки не повідомив. Враховуючи, що сторонами надані всі витребувані судом документи, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши предстаників сторін, суд встановив, що позивач, закрите акціонерне товариство сільськогосподарське підприємство "Шевченківське", просить визнати право власності на майно, яке передане товариству під кредиторську заборгованість у процесі реформування КСП "Нижньобурлуцьке", до якого належать: токове господарство (в т. ч. тік та огорожа току), ЗАВ-40, майстерня тракторної бригади, вагова, гаражі та їдальня на території тракторної бригади, заправочна станція, 15 емкостей на території заправочної станції, 4-х рядні корівники (2 шт.), трансформаторна підстанція, житлові будинки у селищі Нижній Бурлук (по вул. Шкільній, 12 та по вул. Радянській,9), складські приміщення та ферми в с. Шишківці (5 шт.), харчовий склад, силосні ями (2 шт. с. Нижній Бурлук та 2 шт. у с. Шишківці), крупорушка, п'ять водонапірних башт, ДКУ (дробільні кормові установки) у кількості – 3 шт. Свої вимоги обґрунтовує протоколом загальних зборів від 14.02.2000 р., актом прийому - передачі майна від 12.02.2000 р., Законом України "Про колективне сільськогосподарське підприємство" та ст. ст. 318, 392 ЦК України.
Відповідач, Нижньобурлуцька сільська рада Шевченківського району Харківської області, заперечує проти позову та вважає, що майно є безхазяйним, посилаючись на рішення виконкому Нижньобурлуцької сільської ради від 14.11.2006 р. №29 та ст. 335 ЦК України. Крім того, у заперечені проти позову вказує на рішення сходу від 25.05.2006р., яким мешканці села Нижній Бурлук, уповноважили Нижньобурлуцьку сільську раду від їх імені та в їх інтересах звернутися до суду з позовом про розпаювання майна, його вилучення та передачі пайщикам.
Перед початком судового засідання сторони звернулись з клопотанням про нездійснення фіксації судового процесу за допомогою технічних засобів, яке судом задоволено.
Надані сторонами документи свідчать, що у 2000 році до ТОВ СП "Шевченківське" приєдналось КСП "Нижньобурлуцьке" зі своїм майном – основними засобами і нематеріальними активами та борговими зобов'язаннями по заробітній платі і розпаюванню земельних ділянок.
Відповідно до ст. 23 Закону України "Про колективне сільськогосподарське підприємство", вищим органом КСП є загальні збори його членів або збори уповноважених, яким надано право приймати рішення про реорганізацію і ліквідацію підприємства. На підставі рішення, прийнятого вищим органом КСП "Нижньобурлуцьке", оформленого протоколом від 14.02.2000 р. №2, члени колективного сільськогосподарського підприємства приєднались до ТОВ СП "Шевченківське" за згодою останнього .
Погодження зазначених дій відбулось у відповідності до Указу Президента України від 3 грудня 1999 р. N 1529 "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки", яким передбачено, що метою розвитку аграрного сектора економіки Україні є реорганізація колективних сільськогосподарських підприємств і створення на їх базі приватних формувань.
Актом ліквідаційної комісії по реформуванню КСП "Нижньобурлуцьке" від 14.02.2000 р. передано на баланс ТОВ СП "Шевченківське" визначений склад основних засобів, нематеріальних активів та об'єктів соціальної сфери, передбачених для задоволення кредиторської заборгованості реорганізованого підприємства, реалізація яких дала б можливість підприємству-правонаступнику розрахуватися за зобов'язаннями попередника.
У зв'язку з перетворенням у 2002 році ТОВ СП "Шевченківське" у ЗАТ "Шевченківське", дане підтверджується статутами, документами товариств, зареєстрованих у відповідності до законодавства, на баланс закритого акціонерного товариства передано всі основні та оборотні матеріальні цінності товариства з обмеженою відповідальністю.
У 2005 році, згідно протоколу від 04.06.2005 р. загальних зборів акціонерів ЗАТ "Шевченківське", головою правління обрано Проценко С.Г.
Проценко С.Г. звернувся з заявою від 13.10.2006 р. до голови Нижньобурлуцької сільської ради з проханням розглянути питання про надання рішення на отримання свідоцтв права власності на нерухоме майно, яке належить ЗАТ "Шевченківське", а саме: тік, вагова, ЗАВ-40, майстерня тракторної бригади, їдальня, заправочна станція, складські приміщення та ферми розташовані у с. Шишківці, дитячий садок, житловий будинок.
За підсумками розгляду даного питання VII сесія V скликання Нижньобурлуцької сільської ради Шевченківського району винесла рішення від 29.12.2006 р. – утриматись від надання голові правління ЗАТ СП "Шевченківське" Проценку С.Г. рішення на отримання свідоцтва про право власності на об'єкти нерухомого майна, що розташовані на території сільської ради, до остаточного вивчення даного питання.
Оскільки спірні правовідносини продовжують існувати після набрання чинності ЦК України в редакції від 16.01.2003 р., та зважаючи на приписи п. 4 Прикінцевих та перехідних положень вказаного ЦК України, суд застосовує його норми до спірних цивільних відносин.
Відповідач обґрунтовуючи свої заперечення стверджує, що у протоколі загальних зборів членів КСП "Нижньобурлуцьке" №2 від 14.02.2000 р. йде мова про передачу позивачеві майна в оренду та довірче управління. Жодної вказівки щодо переходу права власності на спірне майно у даному протоколі немає. Крім того, наполягає, що майно належало КСП на праві спільної часткової власності. Відповідно до ч.1 ст. 113 ЦК України (1963 р.), яка була чинною на час здійснення правонаступництва, розпорядження майном при спільній частковій власності провадиться за згодою всіх учасників. На зборах 14.20.2000р. були присутні тільки 128 членів КСП при загальній кількості членів КСП 178 осіб. Оскільки всі члени КСП являються співвласниками майна такого підприємства, то рішення щодо правонаступництва, яке прийнято у відсутності 50 співвласників цього майна, суперечить ч.1 ст. 113 ЦК України (1963 р.), що тягне за собою недійсність самого правочину правонаступництва.
Представник позивача заперечує проти даного доводу вказуючи, що при прийняті рішення на загальних зборах членів КСП "Нижньобурлуцьке" були присутні 128 членів КСП та одностайно проголосували за приєднання до ТОВ "Шевченківське" і ліквідацію КСП. Щодо зазначення у протоколі про передачу в оренду земельних ділянок (земельних паїв) не суперечить вказаним стосункам, тому що товариство до теперішнього часу орендує земельні ділянки. Крім того, весь майновий комплекс, включаючи об'єкти та майно соціальної інфраструктури, переданий у довірче управління ТОВ "Шевченківське", у відповідності до п. 2 зазначеного протоколу, було виділено в кредиторський залог для погашення кредиторської заборгованості, в тому числі по заробітній платі колишніх членів КСП "Нижньобурлуцьке". ЗАТ "Шевченківське" взяло на себе та погасило кредиторську заборгованість, що підтверджується наданими документами та не заперечується відповідачем.
Суд зазначає, посилання відповідача на загальну норму ст. 113 ЦК України (1963 р.) є безпідставним, оскільки майнові відносини членів колективних сільськогосподарських підприємств регулюються нормами спеціалізованого Закону України від 14.02.1992 р. №2114-XII "Про колективне сільськогосподарське підприємство" ( далі – Закон № 2114).
Частиною 1 ст. 7 Закону № 2114 встановлено, що майно у підприємстві належить на праві спільної часткової власності його членам. Але, як зазначено у ч. 2 ст. 7 Закону №2114, суб'єктом права власності у підприємстві є підприємство як юридична особа, а його члени - в частині майна, яку вони одержують при виході з підприємства. Тобто даним правилом, встановлюється певний порядок набуття співвласником права особисто вирішувати долю своєї частки у спільній частковій власності тільки після виходу із КСП. Однак відповідачем не надано доказів, що 50 членів реорганізованого КСП, які не були присутні на загальних зборах, за їх письмовою заявою були виключені із членів КСП "Нижньобурлуцьке" з виділенням їхньої частки у майновому фонді підприємства, або у судовому порядку рішення загальних зборів від 14.02.2000 р. №2 було скасоване.
Відповідно до ст. 22 Закону №2114, членство в КСП ґрунтується на основі права членів підприємства брати участь у вирішенні всіх питань його діяльності, виборності та підзвітності виконавчо-розпорядчих органів, обов'язковості рішень, прийнятих більшістю, для всіх членів підприємства.
Із наданого протоколу № 2 від 14.20.2000 р. вбачається, що на загальних зборах були присутні 128 членів КСП "Нижньобурлуцьке", від загальної чисельності 178 осіб, що складає 71,9 відсоток голосів відданих за приєднання до ТОВ "Шевченківське" та ліквідацію КСП, і є свідченням волевиявлення більшості. Посилання відповідача на відсутність 50 членів КСП на загальних зборах є не обґрунтованим доводом, оскільки документального підтвердження, що дані особи були проти прийнятого рішення суду не надано.
Із матеріалів справи вбачається, що КСП "Нижньобурлуцьке" на момент реорганізації мало кредиторську заборгованість, в тому числі і по заробітній платі. Товариству "Шевченківське" передано в довірче управління майно з метою виділення високоліквідних основних засобів в кредиторський залог для погашення боргових зобов'язань. Товариство "Шевченківське" за власний рахунок погасило боргові зобов'язання сільгосппідприємства "Нижньобурлуцьке". Даний факт підтверджується довідкою голови правління ЗАТ "Шевченківське", мировою угодою, укладеною у період санації та не заперечується відповідачем. Таким чином, майно ліквідованого КСП "Нижнебурлуцьке", правомірно перебуває у володінні, користуванні та розпорядженні акціонерного товариства.
У судовому засіданні Трохимчук Л. В., голова Нижньобурлуцької сільської ради, пояснила, що 25.05.2006 р. відбувся сход громадян села Нижній Бурлук та складено протокол. Пунктом 3 рішення, пайщики колишнього КСП уповноважили Нижньобурлуцьку сільську раду від їх імені та в їх інтересах звернутися до суду з позовом про розпаювання майна, його вилучення і передачі пайщикам. Окрім того, п. 1 рішення, керівнику фермерського господарства "Восход" Коробову М.О., передано на зберігання майно, котре знаходиться в селі Нижній Бурлук і представлене будовою току та будовою тракторної бригади.
13.11.2006 р. комісія у складі головного бухгалтера сільської ради та представників громадськості склала акт інвентаризації нерухомого майна, яке на теперішній час знаходиться на території сільської ради, а саме: їдальня; гараж (тракторна майстерня); тік (критий шифером);.вагова; ЗАВ – 40; сарай (2 шт.) 4 рядні в с. Нижній Бурлук; трансформаторна підстанція ТП-334; житловий будинок по вул. Шкільна, 12; житловий будинок по вул. Радянська,9; 4 сараї; складова для продуктів; кладова; силосні ями (4 шт.); крупорушка; 5 – водонапірних башт (розташовані в с. Шишківка – 1 шт, с. Володимирівка – 1шт., тракторна бригада – 1 шт., с. Нижній Бурлук – 2 шт.); заправ очна станція; будівля під ФП (с. Шишківка, вул. Жовтнева, 11).
14.11.2006 р. виконавчим комітетом Нижньобурлуцької сільської ради приймається рішення №29 з якого випливає, що у об'єктів, зазначених в акті інвентаризації від 13.11.2006 р. немає хазяїна. Крім того, цим рішенням, започатковано процес визнання даних будівель безхазяйними у відповідності до ст. 335 ЦК України. Для затвердження рішення від 14.11.2006 р. №29, виконком виніс дане питання на розгляд чергової сесії Нижньобурлуцької сільської ради в грудні 2006 р.
14.01.2007 р. у місцевій газеті "Краєвид" надруковано оголошення за підписом Трохимчук Л. В., з якого витікає, що на території Нижньобурлуцької сільської ради знаходяться безхазяйні об'єкти та наводиться перелік майна, який був зазначений у акті інвентаризації 13.11.2006 р. та у заяві ЗАТ "Шевченківське" від 13.10.2006 р. При цьому відповідач посилається на довідку КП "Шевченківське бюро технічної інвентаризації", згідно якої в архівних реєстраційних матеріалах за ЗАТ "Шевченківське" не зареєстровано об'єкти нерухомості, які розташовані на території Нижньобурлуцької сільської ради.
Позивач заперечує проти визнання об'єктів безхазяйними посилаючись на те, що дані об'єкти передані в порядку правонаступництва та знаходяться на балансі ЗАТ СП "Шевченківське" і використовуються у господарській діяльності товариства. Тому, гараж, тракторна майстерня, критий тік, вагова, трансформаторна підстанція, житлові будинки (розташовані за адресами вул. Шкільна, 12 та вул. Радянсько,9), 5 – водонапірних башт, заправочна станція, будівля під ФП, знаходяться у хорошому, робочому стані, завдяки постійному виконанню ремонтних робіт власником свого майна.
Представник позивача також вказує на те, що виконком вимагає подати в підтвердження права власності правовстановлюючі документи на об'єкти нерухомості, але комунальному підприємству "Шевченківське бюро технічної інвентаризації" для реєстрації права власності у відповідності до Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затверджене наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2002 р. за N 157/6445), необхідно надати позитивне рішення відповідної ради щодо об'єктів нерухомості, а Нижньобурлуцька сільська рада доки утримується від його надання.
Відповідно до ч. 1 ст. 335 ЦК України, безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий.
Із наданого відповідачем протоколу сходу громадян Нижньобурлуцької сільської ради від 25.05.2006 р. вбачається, що мешканці села Нижній Бурлук, визнають правонаступником КСП "Нижньобурлуцьке" ЗАТ СП "Шевченківське" та вимагають перерозподілу майнових паїв переданих правонаступнику і затверджених співвласниками загальних зборів від 28.04.2001 р. Для цього вони уповноважили голову сільської ради від їх імені та в інтересах пайщиків, звернутися до суду з позовом про розпаювання майна, його вилучення та передачі пайщикам. Тому ствердження Трихомчук Л.В. щодо відсутності власника спірного майна не відповідає фактичним обставинам справи.
Судом досліджено пайову справу КСП "Нижньобурлуцьке" та встановлено, що на виконання вимог Указу Президента України від 29.01.2001 р. №62 "Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки" та постанови КМУ від 28.02.2001 р. №177 "Про врегулювання питань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки" загальними зборами колишніх членів КСП "Нижньобурлуцьке" була створена комісія по врегулюванню майнових питань. Станом на 15.04.2001 р. комісією складено акт розрахунку уточненого пайового фонду, згідно якого активи реорганізованого підприємства склали 1262,6 тис. грн., а зобов'язання перед кредиторами – 1332,2 тис. грн. Таким чином боргові зобов'язання членів КСП "Нижньобурлуцьке" перевищили вартість активів переданих в управління на суму 69,6 тис. грн. Зазначений акт розрахунку уточненого пайового фонду затверджено загальними зборами співвласників майна від 28.04.2001 р. протоколом №3, яким визначено, що пайовий фонд колишніх членів КСП відсутній (копія акту розрахунку уточненого пайового фонду та протокол №3 від 28.04.2001 р. знаходиться у матеріалах справи). Даних про те, що рішення співвласників від 28.04.2001 р. скасоване, суду не надано, а тому є чинним.
Відповідно до Порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 14.03.2001 р. №62 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №305/5496 від 04.04.2001 р.), перелік активів, передбачених для задоволення кредиторської заборгованості, затверджений загальними зборами колишніх членів підприємства, що є співвласниками його майна і підписаний членами комісії та керівником підприємства-правонаступника, разом з витягом із протоколу зборів співвласників, яким затверджено цей перелік активів, є підставою для оформлення права власності підприємства-правонаступника на це майно реорганізованого підприємства.
ЗАТ СП "Шевченківське" з 2000 року володіє, розпоряджається спірним майном та використовує його у власній господарській діяльності з метою виготовлення та реалізації сільськогосподарський продукції та задоволення потреб акціонерів.
Як встановлено судом, відповідно до акту прийому-передачі від 17.06.2003 р., майно та об'єкти соціальної сфери, що належали КСП "Нижньобурлуцьке", до яких відносяться адміністративні будівлі, разом з меблями та обладнанням (балансовою вартістю у сумі 48622,94 грн.), були передані з балансу ЗАТ "Шевченківське" на баланс Нижньобурлуцької сільської ради безкоштовно.
Крім того, критий тік згідно договору оренди від 02.04.2005 р. акціонерне товариство здає в користування фермерському господарству "Восход" (директор Коробов М.О.). Копія договору оренди від 02.04.2005 р. та документи про сплату орендних платежів власнику току знаходиться в матеріалах справи.
Таким чином, відповідач, приймаючи від позивача адміністартивні будівлі, та ФГ "Восход", укладаючи договір оренди критого току, фактично визнали позивача власником цих об*єктів, інакше на безхазяйне майно такі договора не укладались.
Трансформаторна підстанція ТП-334, яку відповідач визнає безхазяйною, також знаходиться на балансі позивача, та позивачем укладено договір з АК "Харківобленерго" на постачання електроенергії №241 від 12.02.04р., відповідно до якого складені і акти розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, згідно яких ТП-334, що живить зерноток, вагову в с.Н.Бурлук, належить ЗАТ СП "Шевченківське".
Суд зазначає, що за правилами ст.335 ЦК України, безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію, за письмовою заявою органу місцевого самоврядування тобто за рішенням представницького органу територіальної громади.
Відповідно до ст.1 Закону України від 21.05.1997 р. №280 "Про місцеве самоврядування в Україні", представницький орган місцевого самоврядування це виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення. Виконавчі органи рад – органи які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування в межах, визначених цим законом. Даний Закон не наділяє виконком правом визнавати об'єкти нерухомості, які знаходяться на території сільської ради, безхазяйними, а рішення ради щодо цього питання не виносилось. Згідно заяви депутатів Нижньобурлуцької сільської ради, наданої в судове засідання 11.04.07р., дане питання обговорювалось на сесії 29.12.06р., але депутати заперечували проти визнання об'єктів нерухомості безхазяйними. Таким чином, прийняте рішення виконкомом Нижньобурлуцької сільської ради від 14.11.06р. №29 та здійснення публікації в газеті "Краєвид" є такими, що виходять за межи компетенції виконавчого органу місцевого самоврядування, а тому є неправомірними.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадови особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб передбачені Конституцією та законами України.
На підставі наведеного суд вважає, що право власності позивача на спірне майно документально підтверджено, а відповідачем, відповідно до вимог ст.33 ГПК України, зворотнє не доведено, тому суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.
Після оголошення в судовому засіданні 23.04.07р. вступної та резолютивної частини даного рішення, через канцелярію суду від представника відповідача за довіреністю від 17.04.07р. Радика І.Л. надійшло клопотання про відкладення розгляду справи в зв*язку з заміною представника відповідача та необхідністю ознайомлення з матеріалами справи.
Враховуючи, що дане клопотання надійшло після оголошення вступної та резолютивної частини даного рішення та закінчення розгляду справи, про час та місце судового розгляду відповідач був повідомлений належним чином безпосередньо в судовому засіданні 11.04.07р. та ухвалою суду від цієї ж дати, довіреність на нового представника Радика І.Л. видана 17.04.07р., а саме клопотання датоване 23.04.07р. та надано безпосередньо до канцелярії суду, суд вважає, що відповідач мав змогу з*явитись безпосередньо в судове засідання для своєї участі, та за необхідності надати таке клопотання, але цього не зробив, тому суд не розглядає надане після закінчення розгляду справи заявлене клопотання.
Керуючись статтями 12, 33, 43, 49, 82-85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати за ЗАТ СП "Шевченківське" (смт.Шевченково вул. Піонерська,39 Шевченківського району Харківської області, код 13762489) право власності на майно: ток та огорожа току (токове господарство) площею 6322,8 кв.м., ЗАВ-40 площею 2020,0 кв.м., майстерня тракторної бригади площею 400,0кв.м., вагова площею 65 кв.м., гараж площею 400,0кв.м. та їдальня площею 200,0кв.м. на території тракторної бригади, АЗС площею 20,0кв.м., ємкість для ПММ на 10 куб.м. - 6 шт., ємкість для ПММ на 3 куб.м. - 5 шт., ємкість для ПММ на 6 куб.м. - 4 шт. на території АЗС, 4-х рядні корівники площею 600,0 кв.м. - 2 шт., трансформаторна підстанція ТП-334, житлові будинки у селищі Нижній Бурлук (по вул. Шкільній, 12 та по вул. Радянській,9), складські приміщення та ферми в с. Шишківці (5 шт.), харчовий склад площею 120 кв.м., силосні ями (2 шт. с. Нижній Бурлук та 2 шт. у с. Шишківці), крупорушка п'ять водонапірних башень, ДКУ (дробільні кормові установки) у кількості - 3 шт.
Стягнути з Нижньо-Бурлуцької сільської ради (с.Нижній Бурлук Шевченківського району Харківської обл.) на користь ЗАТ СП "Шевченківське" (смт.Шевченково вул. Піонерська,39 Шевченківського району Харківської області, код 13762489) держмито в сумі 190,0грн. та судові витрати в розмірі 118,0грн.
Суддя
Рішення підписано 28.04.07р.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 628190 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Яризько В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні