ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
іменем України
Справа № 210/1562/16-к
Провадження № 1-кс/210/1444/16
"15" листопада 2016 р. Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участі слідчого ОСОБА_3
прокурора ОСОБА_4 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ ФР Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,-
В С Т А Н О В И В:
15 листопада 2016 року слідчий звернувся з клопотанням погодженим прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться в володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 .
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на наступне.
В провадженні СВ ФР Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудового розслідувань №32016040230000008 від 23.02.2016 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ) у продовж 2015 року, при проведенні фінансово-господарських операцій з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_7 ), ухилились від сплати податку на додану вартість у сумі 6,5 млн. гривень.
Крім того, отримані грошові кошти від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_7 ) підприємство - СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ) перераховувало на наступні підприємства, а саме - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_8 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_9 ).
В ході досудового слідства встановлено та допитано засновника/директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_8 ) ОСОБА_5 , який показав, що на теперішній час він є студентом, паспорт втратив за невідомих обставин, ніякого відношення до діяльності підприємства не має.
З метою забезпечення повноти та якості досудового розслідування кримінального провадження №32016040230000008 від 23.02.2016 року, виникла необхідність в отриманні оригіналів реєстраційних та уставних документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_8 ), які в подальшому будуть використані для проведення судово-почеркознавчої експертизи.
Відповідно до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційна справа ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_8 ) перебуває на теперішній час в юридичному ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У зв`язку з вищенаведеними обставинами, слідчий просить винести ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, які перебувають у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 .
У судовому засіданні слідчий та прокурор, кожен окремо, клопотання підтримали та просили його задовольнити.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.
Вислухавши думки учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання та матеріали додані до нього, слідчий суддя приходить до висновку, що заявлене клопотання не підлягає задоволенню з урахуванням наступних підстав.
Відповідно до ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження. Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно зі ст.163 ч.5 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Як вбачається з витягу з ЄРДР Слідчим відділом фінансових розслідувань Криворізької південної ОДПІ ГУ Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32016040230000008 від 23.02.2016 рокуза фактом ухилення від сплати податку на додану вартість у сумі 6,5 млн. грн. службовими особами СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у продовж 2015 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Слідчий в своєму клопотанні про надання тимчасового доступу до документів просить доступ до реєстраційних та установчих документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_8 ) з можливістю їх вилучення, що перебувають у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , проте, з фабули кримінального провадження, внесеного до ЄРДР не вбачається, що досудове розслідування слідчий орган проводить щодо взаємовідносин СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 ».
При цьому, слідчий у порушення вимог ч. 2 ст. 160 КПК України належним чином у своєму клопотанні взагалі не обґрунтував, яким чином реєстраційні та установчі документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » мають суттєве значення для встановлення важливих обставин саме у кримінальному провадженні №32016040230000008 внесеного до ЄРДР 23.02.2016 року, та для встановлення яких саме обставин кримінального провадження такі документи мають значення.
Слідчий суддя приходить до висновку, що сторона кримінального провадження не довела наявність підстав вважати, що документи, про доступ до яких клопоче надати тимчасовий доступ, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №32016040230000008 внесеного до ЄРДР 23.02.2016 року, та ці документи можуть бути використані як докази.
Оскільки така процесуальна дія як тимчасовий доступ до речей і документів, які є таємницею, зачіпає законні права та інтереси невизначеного кола інших осіб, законодавець визначає підстави та умови, за яких проведення даної слідчої дії вважається можливим, допустимим і правомірним, то вважаю, що вмотивованих правових підстав для тимчасового доступу до документів та його мети, які мають бути покладені в основу проведення слідчих дій, клопотання не містить, а тому задоволенню не підлягає.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст.ст.110, 159-164, 309, 369-372 та 395 КПК України,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання старшого слідчого СВ ФР Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів відмовити повністю.
Ухвала окремому оскарження не підлягає, однак заперечення проти них можуть бути по подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2016 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 62820389 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Літвіненко Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні