ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2016 року Справа № 813/3732/16
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Грень Н.М. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Буської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про стягнення коштів з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр ділової співпраці «Капітал-бізнес-сервіс», -
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Буської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області (далі - позивач, Буська ОДПІ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр ділової співпраці «Капітал-бізнес-сервіс» (далі – відповідач, ТзОВ відповідальністю «Центр ділової співпраці «Капітал-бізнес-сервіс»), з вимогою стягнути до бюджету кошти з рахунків відповідача у банках, обслуговуючих такого платника податків в сумі 17106,19 грн.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що наявна сума заборгованості відповідача з акцизного податку є узгодженою, у встановлені строки до бюджету не сплачена, а вжиті податковим органом заходи не призвели до погашення податкового боргу.
Позивач повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення.
З врахуванням того, що на адресу суду від відповідача не надходило заперечень проти позову, суд вважає за можливе, відповідно до вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
ТзОВ «Центр ділової співпраці «Капітал-бізнес-сервіс» зареєстроване як юридична особа з присвоєнням ідентифікаційного коду юридичної особи 23959395 та перебуває на обліку у Буській ОДПІ.
З 01 січня 2011 року відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі – ПК України).
Відповідно до ст. 16 ПК України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п. 14.1.156 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання – сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Заборгованість відповідача перед бюджетом становить 17106,19 грн. та складається з: податкового зобов'язання по акцизному податку в сумі 17106,19 грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0001171200 від 19.07.2016 року прийнятого на підставі акту перевірки № 522/12-02 від 18.07.2016 року, декларацій акцизного податку від 19.07.2016 року та 17.08.2016 року.
Строки сплати податкового зобов'язання визначені ст. 57 ПК України.
Відповідно до ст. 57.1 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену ним у податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.
У разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі та в статті 297 Митного кодексу України, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування (п. 57.2 ПК України)
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження контролюючого органу.
У випадку коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби у відповідності до вимог п. 59.1 ст. 59 ПК України надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання вищевказаної вимоги ПК України, контролюючим органом виставлено відповідачу податкову вимогу форми “Ю” № 709-13 від 13.05.2016 року. Доказів оскарження такої вимоги суду не надано.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно з пп. 95.1-95.3 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Отже, сума податкового зобов'язання відповідача є узгодженою, у встановлені строки до бюджету не сплачена та становить 17106,19 грн., що підтверджується довідкою про суму податкового боргу.
Відповідачем доказів на підтвердження факту вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед бюджетом суду не надано, як і не надано доказів на спростування позовних вимог.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції є обґрунтованими, підтверджені доказами у справі та належить задовольнити.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягувати.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 7-14, 17-20, 69-71, 86, 94, 158-163, 183-2 КАС України, суд-
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр ділової співпраці «Капітал-бізнес-сервіс» (м. Винники, вул. Галицька, 12-А; ЄДРПОУ 23959395) у банках, обслуговуючих цього платника податків, до бюджету податковий борг в сумі 17106(сімнадцять тисяч сто шість) грн. 19 коп.
3. Судові витрати поверненню не підлягають.
4. Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена, згідно зі ст. 186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення чи отримання копії постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили, згідно зі ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Грень Н.М.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2016 |
Оприлюднено | 23.11.2016 |
Номер документу | 62822897 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Грень Наталія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні