Ухвала
від 21.11.2016 по справі 904/10463/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

21.11.2016 Справа № 904/10463/16

Суддя Бондарєв Е.М. , розглянувши матеріали

за позовом приватного підприємства "Грань", м. Дніпро

до відокремленого структурного підрозділу "Головний матеріально-технічного склад" державного підприємства "Придніпровська залізниця", смт. Іларіонове Синельниківського районну Дніпропетровської області

про стягнення заборгованості 64 956,00 грн. основного боргу, 6 677,80 грн. інфляційних втрат, 1 459,00 грн. 3% річних.

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "Грань" звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до відокремленого структурного підрозділу "Головний матеріально-технічний склад" державного підприємство "Придніпровська залізниця" про стягнення заборгованості в загальній сумі 73 092,80 грн.:

- 64 956,00 грн. основний борг;

- 6 677,80 грн. інфляційні втрати;

- 1 459,00 грн. три відсотки річних.

Позовна заява підлягає поверненню з наступних підстав.

Стаття 63 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує суддю, який вирішує питання про прийняття позовної заяви, повернути позовну заяву з підстав неправильного оформлення позовної заяви та доданих до неї документів.

Згідно до пункту 2 частини першої статті 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

Належним доказом направлення на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція) та опис вкладення, який відповідає спеціалізованій формі бланків №107.

Згідно з п. 2 "Правил надання послуг поштового зв'язку", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.

Відповідно до п. 61 "Правил надання послуг поштового зв'язку", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року №270 у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Як вбачається з позовної заяви, відповідачем по даній справі виступає відокремлений структурний підрозділ "Головний матеріально-технічний склад" державного підприємства "Придніпровська залізниця".

В якості доказу направлення копії позовної заяви з додатками на адресу відокремленого структурного підрозділу "Головний матеріально-технічний склад" держаного підприємства "Придніпровська залізниця" позивач надає фіскальний чек від 15.11.2016 року та опис вкладення від 15.11.2016 року із зазначенням у ньому адреси: 52520, Дніпропетровська область, Синельниківський район, смт. Іларіонове, вул. Харківська, 1-А.

Однак, позивач не надає жодних доказів направлення позовної заяви з додатками на адресу державного підприємства "Придніпровська залізниця".

Таким чином, до позовної заяви не додано доказів направлення на адресу відповідача, а саме державному підприємству "Придніпровська залізниця", копії позовної заяви та доданих до неї документів, що є порушенням ст. 56 Господарського процесуального кодексу України та підставою для повернення позовної заяви без розгляду на підставі п.6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з п.6 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву та додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

При цьому суд зазначає, що за змістом статті 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви без розгляду у даному випадку є не правом, а обов'язком суду.

Керуючись п. 6 ч. 1 ст.63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву і додані до неї документи без розгляду.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Додаток: - позовна заява №б/н від 10.11.2016 року з додатками на 54 аркушах в. т. ч.

платіжне доручення №141 від 15.11.2016 року про сплату судового збору

у сумі 1 378,00 грн.;

- конверт;

Суддя Е.М. Бондарєв

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення21.11.2016
Оприлюднено25.11.2016
Номер документу62823563
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/10463/16

Ухвала від 05.01.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бондарєв Едуард Миколайович

Ухвала від 21.11.2016

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бондарєв Едуард Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні