Справа № 500/3563/16-ц
Провадження № 2/500/2252/16
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 листопада 2016 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого судді - Бурнусуса О.О.
при секретарі - Петровій В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізмаїлі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, який уточнила та яким просила визнати за нею, як спадкоємицею за законом першої черги право власності на житловий будинок з надвірними спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1 та на земельну ділянку площею 4,72 га, розташовану на території Озернянської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 від 27.12.2005 року, кадастровий номер - НОМЕР_2, що належали померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_5, мотивуючи тим, що приватним нотаріусом Ізмаїльського районного нотаріального округу Одеської області Крижановською С.М. їй відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв'язку із тим, що відсутні необхідні документи для видачі свідоцтва про право на спадщину.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явилась, представник позивача надала суду заяву про розгляд справи за їх відсутності, якою уточненні позовні вимоги підтримують в повному обсязі та просять позов задовольнити.
Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, надали суду заяви про розгляд справи за їх відсутності, якими позовні вимоги визнають в повному обсязі та не заперечують проти задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно, необхідно задовольнити, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
В судовому засіданні встановлено, що згідно запису в погосподарській книзі виконавчого комітету Озернянської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області за № 14 від (2006-2010 рр.) ОСОБА_5 належав житловий будинок з надвірними спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1, що також підтверджено довідкою наданої виконавчим комітетом Озернянської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області від 23.02.2016 року за № 663.
Крім цього, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1, виданого на підставі розпорядження Ізмаїльської районної державної адміністрації від 03 жовтня 2005 року, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 01.05.521.00541, ОСОБА_5 належала земельна ділянка площею 4,72 га, розташована на території Озернянської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 від 30.07.2007 року, виданого Озернянською сільською радою Ізмаїльського району Одеської області, ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Після смерті ОСОБА_5 згідно ст.1220 ЦК України відкрилася спадщина на спадкове майно, до якої входить житловий будинок з надвірними спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1 та земельна ділянка площею 4,72 га, розташована на території Озернянської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Відповідно до ч. 1 ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
За життя спадкодавець заповіту не залишав, що підтверджено Інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) № 45082790 від 14.09.2016 року згідно якої, інформація про заповіт, складений та посвідчений від імені ОСОБА_5, відсутня.
Відповідно до ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
Спадкоємцями за законом першої черги після смерті ОСОБА_5 є:
- дружина ОСОБА_1, що підтверджено свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_4 від 02.12.1984 року, виданого Ізмаїльським міським бюро РАЦСу;
- син ОСОБА_4, що підтверджено свідоцтвом про народження серії НОМЕР_5 від 27.01.1990 року виданого Озернянською сільською радою Ізмаїльського району Одеської області;
- донька ОСОБА_3, що підтверджено свідоцтвом про народження серії НОМЕР_6 від 12.09.2011 року, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Ізмаїльському району Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції Одеської області;
- донька ОСОБА_2, що підтверджено свідоцтвом про народження серії НОМЕР_7 від 23.06.1984 року, виданого виконавчим комітетом Озернянської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області та довідкою про укладення шлюбу від 17.09.2015 за № 378/4, виданого палацом одружень № 7 управління РАЦСу м. Москви, згідно якого ОСОБА_4 змінила прізвище на «ОСОБА_4».
Інших спадкоємців, які заявили права на спадкове майно, немає.
Згідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Як було встановлено судом позивач ОСОБА_1, будучи спадкоємицею першої черги після смерті ОСОБА_5 на час відкриття спадщини проживала разом із спадкодавцем, що підтверджено довідкою наданої виконавчим комітетом Озернянської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області від 23.02.2016 року за № 663.
В свою чергу, як було встановлено судом відповідачі ОСОБА_2,
ОСОБА_3, ОСОБА_4 на час відкриття після смерті ОСОБА_5 разом із спадкодавцем не проживали та до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини не звертались, тому вважаються такими, що не прийняли спадщину відповідно до вимог ст. 1268, 1269 ЦК України.
Приймаючи до уваги, що іншим (крім судового) шляхом захистити права позивача ОСОБА_1 неможливо, суд вважає за можливе визнати за ОСОБА_1 як спадкоємицею за законом першої черги право власності на житловий будинок з надвірними спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1 та на земельну ділянку площею 4,72 га, розташовану на території Озернянської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 від 27.12.2005 року, кадастровий номер - НОМЕР_2, що належали померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_5.
Судом не виявлено обставин, що суперечать закону або порушують права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 174, 213-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, як спадкоємицею за законом першої черги після смерті ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року право власності на:
- житловий будинок з надвірними спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1;
- земельну ділянку площею 4,72 га, розташовану на території Озернянської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 від 27.12.2005 року, кадастровий номер - НОМЕР_2.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: О.О.Бурнусус
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2016 |
Оприлюднено | 25.11.2016 |
Номер документу | 62824787 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Бурнусус О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні