Справа № 686/20564/16-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
16 листопада 2016 року Хмельницький міськрайонний суд
Хмельницької області в складі:
головуючої судді Мороз В.О.,
за участю секретаря Козельської Г.В.,
розглянувши в порядку ч. 2 ст. 197 ЦПК України в м. Хмельницькому цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Хмельницької обласної виборчої комісії про стягнення заборгованості за наданні послуги, -
встановив:
19 жовтня 2016 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з позовом до Хмельницької обласної виборчої комісії про стягнення заборгованості за надані послуги, посилаючись на те, що 07.09.2015 року між нею та Хмельницькою обласною виборчою комісією було укладено договір про надання відповідачу послуг, пов’язаних із підготовкою і проведенням чергових виборів депутатів Хмельницької обласної ради. Згідно п. 2.1 договору за надання послуг оплата праці становить щомісяця протягом строку дії договору суму 1390 грн., з якої здійснюються відрахування обов’язкових платежів, встановлених законодавством України на момент виплати. А відповідно до п. 2.3 договору визначено, що замовник здійснює оплату за надані послуги не пізніше 5 числа кожного місяця, наступного за розрахунковим, на підставі акта наданих послуг, підписаного сторонами. Вказує, що факт надання послуг за жовтень 2015 року підтверджується актом виконаних робіт від 30.10.2015 року і загальна сума заборгованості за надані послуги становить 1390 грн., які до 05.11.2015 року в порушення умов договору виплачені не були.
А тому просить стягнути з відповідача 1390 грн. заборгованості за надані послуги відповідно до укладеного договору та акту виконаних робіт.
Позивач в судове засідання не з’явилась, подала до суду заяву про проведення розгляду справи без її участі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, в установленому законом порядку своєчасно повідомлявся про час та місце судового розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив. За таких обставин суд вважає за можливе справу розглянути по суті за відсутності відповідача на підставі наявних в ній даних та доказів у порядку заочного розгляду. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст. ст. 11, 60 ЦПК України суд розглядає справу не інакше, як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін чи інших осіб, які беруть участь у справі. Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і докази подаються сторонами і іншими особами, які беруть участь у справі.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України «Про місцеві вибори» рішення про проведення чергових виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, старост приймається Верховною Радою України.
Постановою Верховної Ради України «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році» від 17 липня 2015 року
№ 645-VIII призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (крім визначених пунктами 2 і 3 цієї Постанови) на неділю 25 жовтня 2015 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 28 ЗУ «Про місцеві вибори» за рішенням виборчої комісії голова, заступник голови, секретар або в разі їх відмови інші члени територіальної виборчої комісії (загальною кількістю не більше трьох осіб), дільничної виборчої комісії (загальною кількістю не більше двох осіб) протягом виборчого процесу можуть виконувати свої повноваження у виборчій комісії на платній основі на підставі цивільно-правового договору між ними і виборчою комісією.
Дане питання також, регулюється Постановою КМУ від 8 вересня 2015 р. № 687, якою затверджено Порядок оплати праці членів територіальних і дільничних виборчих комісій з місцевих виборів, нарахування та виплати одноразової грошової винагороди, відповідно до якого розмір оплати праці членів виборчої комісії визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 р. № 966 В«Про умови оплати праці членів виборчих комісій, комісій всеукраїнського референдумуВ» .
Відповідно до п. 19 Порядку оплати праці членів територіальних і дільничних виборчих комісій з місцевих виборів, нарахування та виплати одноразової грошової винагороди - Оплата праці члена виборчої комісії, який виконує свої повноваження в комісії на платній основі, проводиться раз на місяць територіальною виборчою комісією на підставі акта наданих послуг, підписаного сторонами цивільно-правового договору, і табеля обліку робочого часу.
Так, судом встановлено, що 07 вересня 2015 року було укладено договір про надання послуг між Хмельницькою обласною виборчою комісією в особі її голови ОСОБА_2 та ОСОБА_3, строк дії до 17 листопада 2015 року.
Відповідно до договору, а саме згідно п.1.2 ОСОБА_1 зобов’язувалась надати послуги, а саме: надання бухгалтерських послуг; складання єдиного кошторису надходжень та видатків Хмельницької обласної виборчої комісії для підготовки та проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25.10.2015 року; робота з казначейськими документами; нарахування та виплата заробітної плати; формування та подача бухгалтерської та податкової звітності.
Пунктом 2.1. Договору встановлено, що надані виконавцем послуги оплачуються відповідно до Порядку залучення фахівців та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій під час підготовки та проведення місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 10 вересня 2015 р. № 262, у розмірі 1390 грн. на місяць, із обов’язковими відрахуваннями, передбаченими законодавством України на момент виплати.
Відповідно до п.2.3 Договору Замовник здійснює оплату за надані Виконавцем послуги щомісяця протягом 5 робочих днів з моменту підписання обома сторонами акта приймання-передачі наданих послуг.
Пунктом 3.1 та 3.2 Договору визначено, що Виконавець зобов’язаний не розголошувати інформацію, що відповідно до Закону України «Про інформацію» не відноситься до відкритої, але стала йому відома при наданні послуг та надавати послуги особисто, якісно та своєчасно. А Замовник зобов’язаний створити належні умови для надання виконавцем передбачених договором послуг та оплатити надані Виконавцем послуги в порядку, розмірі та строки, відповідно до Договору.
Згідно п.п. 4.1,4.2 сторони несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на них зобов’язань за цим Договором відповідно до законодавства України. Сторони не несуть відповідальності за порушення своїх зобов’язань за цим Договором, якщо вони сталися не з їх вини.
Як вбачається із матеріалів справи, акт виконаних робіт до договору б/н від 07.09.2015 року складений 30.10.2015 року у м. Хмельницькому про те, що виконавець відповідно до укладеного договору надав послуги, перелік яких визначено в договорі протягом жовтня місяця 2015 року. Вартість наданих послуг визначена договором та становить 1390 грн. і виплачується за вирахуванням податків та зборів. Даний акт підписаний головою комісії ОСОБА_4 та ОСОБА_1
Відповідно до повідомлення Шевченківського відділення ПАТ «Укрсоцбанк» від 25.10.2016 року зарахування заробітної плати від Хмельницької виборчої комісії у період з вересня по листопад 2015 року на рахунок ОСОБА_1 на № 26255986014069 було здійснено 27.10.2015 року у сумі 1 129,92 грн. за вересень 2015 року.
Отже, факт надання позивачем послуг за жовтень 2015 року підтверджується актом виконаних робіт від 30 жовтня 2015 року і загальна сума до виплати за надані послуги становить 1390 грн. з врахуванням податків та зборів. Дана сума виплачена не була, що вбачається із повідомлення Шевченківського відділення ПАТ «Укрсоцбанк» від 25.10.2016 року.
Вимогами ст.509 ЦК України передбачено, що зобов'язанням є правовідношення, в яких одна сторона ( боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони ( кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків, як визначено в ст. 626 ЦК України.
Цивільно-правовий договір - це угода між організацією (підприємством, установою тощо) і громадянином на виконання останнім певної роботи (а саме: договір підряду, договір про надання послуг тощо), предметом якого є надання певного результату праці. За цього виду договору не виникають трудові відносини, на які поширюється трудове законодавство.
За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ч. 1 ст. 901 ЦК України).
За цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишається за його межами, метою договору є отримання певного матеріального результату. Виконавець, на відміну від працівника, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, він сам організовує свою роботу і виконує її на власний ризик.
Відповідно до умов цивільно-правової угоди оплачується не процес праці, а її результати, котрі визначають після закінчення роботи і оформляють актами здавання-приймання виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких провадиться їх оплата. Договором також може бути передбачено попередню або поетапну оплату.
В ч. 1 ст. 903 ЦК України вказано, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
У зв’язку з наведеним, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог ОСОБА_1 до Хмельницької обласної виборчої комісії про стягнення заборгованості за наданні послуги.
Окрім того, з відповідача на користь позивача в силу ст. 88 ЦПК України підлягають стягненню 551,20 грн. судового збору.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 901, 903 ЦК України, ЗУ «Про місцеві вибори», суд
ухвалив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Хмельницької обласної виборчої комісії, код ЄДРПОУ 37264000, на користь ОСОБА_1 1390 грн. з врахуванням податків та зборів.
Стягнути з Хмельницької обласної виборчої комісії, код ЄДРПОУ 37264000, на користь ОСОБА_1, і.н. НОМЕР_1, судовий збір в сумі 551 грн. 20 коп.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Хмельницької області, через Хмельницький міськрайонний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2016 |
Оприлюднено | 24.11.2016 |
Номер документу | 62843386 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Мороз В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні