Постанова
від 21.11.2016 по справі 812/1354/16
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 листопада 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1354/16

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Ковальової Т. І.,

при секретарі судового засідання: Дюкаревій М. І.,

без участі сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Станично - Луганської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до виробничого кооперативу «ЛВБК «Луганбуд» про стягнення коштів за податковим боргом, -

ВСТАНОВИВ:

04 листопада 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Станично - Луганської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до виробничого кооперативу «ЛВБК «Луганбуд» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 43612,45 грн.

В обґрунтування адміністративного позову податковий орган зазначив, що 22 квітня 2015 року відповідачем подано до Старобільської ОДПІ (Біловодське відділення) податкову декларацію з податку на прибуток підприємства №9081827856, в якій самостійно задекларовано зобов'язання в розмірі 44 898,00 грн, терміном сплати 22.04.2015.

З метою стягнення податкового боргу Станично - Луганською ОДПІ на адресу віідповідача була надіслана рекомендованим листом податкова вимога форми "Ю" №185-25 від 09.03.2016. 11.03.2016 лист повернуто поштою з довідкою відділення "за відмовою адресата від одержання".

Станом на дату звернення з позовом за відповідачем рахується заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 43 612,45 грн.

Незважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідача залишається не сплаченим.

У зв'язку із несплатою відповідачем у добровільному порядку податкового боргу позивач звернувся із позовом до суду.

Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не прибув з невідомих суду причин, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.

Відповідно до частини 6 статті 71 та частини 4 статті 128 КАС України суд вирішує справу за відсутності сторін на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Судом встановлено, що виробничий кооператив «ЛВБК «Луганбуд» зареєстровано Станично - Луганським районним управлінням юстиції 07.07.1993, ідентифікаційний номер 20171873. Підприємство перебуває на обліку як платник податків у Станично - Луганській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Луганській області (Біловодське відділення) (а. с. 14).

22 квітня 2015 року відповідачем подано до Старобільської ОДПІ (Біловодське відділення) податкову декларацію з податку на прибуток підприємства №9081827856, в якій самостійно задекларовано зобов'язання в розмірі 44 898,00 грн, терміном сплати 22.04.2015 (а. с. 5-6).

Виробничий кооператив «ЛВБК «Луганбуд» має не погашену заборгованість у розмірі 43 612,45 грн, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податку (а. с. 8,9).

З метою стягнення податкового боргу Станично - Луганською ОДПІ на адресу відповідача була надіслана рекомендованим листом податкова вимога форми "Ю" №185-25 від 09.03.2016. 11.03.2016 лист повернуто поштою з довідкою відділення "за відмовою адресата від одержання". (а. с. 7).

Згідно з п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п.54.2 ст. 54 Податкового кодексу України грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим кодексом для подання податкової декларації.

Згідно п. 133.1.1 ст. 133 Податкового кодексу України, платниками податку з числа резидентів є суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами;

Підпункт 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Податкового кодексу України, прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135-137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138-143 цього Кодексу, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 цього Кодексу.

Відповідно до п. 137.4. статті 137 ПКУ податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім:

- виробників сільськогосподарської продукції, визначеної статтею 209 цього Кодексу, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року;

- у разі якщо особа ставиться на облік і контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем-такого податкового (звітного) періоду;

- якщо платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого податкового (звітного) періоду), останнім податковим; (звітним) періодом вважається період, на який припадає дата ліквідації.

Відповідно до п. 49.16 ст. 49 ПКУ платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених цим Кодексом.

Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 20.1.34 ст. 20 Податкового кодексу України Державна податкова інспекція має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Оскільки судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг перед бюджетом з податку на прибуток підприємств у загальному розмірі 43 612,45 грн., який до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачено, сума податкового боргу є узгодженою, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 94, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Станично - Луганської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до виробничого кооперативу «ЛВБК «Луганбуд» про стягнення коштів за податковим боргом задовольнити повністю.

Стягнути кошти з виробничого кооперативу «ЛВБК «Луганбуд (93644, Луганська область, Станично - Луганський район, село Юганівка, квартал Луч-1, буд. 51, код ЄДРПОУ 20171873) на користь Державного бюджету України з рахунків у банках, обслуговуючих боржника податковий борг з податку на прибуток підприємств у сумі 43 612,45 грн (сорок три тисячі шістсот дванадцять гривень 45 коп).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Т.І. Ковальова

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.11.2016
Оприлюднено25.11.2016
Номер документу62863933
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/1354/16

Постанова від 21.11.2016

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Т.І. Ковальова

Ухвала від 07.11.2016

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Т.І. Ковальова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні