Ухвала
від 21.11.2016 по справі 348/2178/16-к
НАДВІРНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа №348/2178/16

Провадження №1-кс/348/412/16

21 листопада 2016 року м. Надвірна

Слідчий суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого СВ Надвірнянського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Надвірнянського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про проведення перевірки за кримінальним провадженням № 12016090200000466 від 02.07.2016 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 240 КК України.

Клопотання надійшло до суду 21.11.2016 р.

Суд, перевіриши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження за № 12016090200000466 від 02.07.2016 року, у межах якого було подано клопотання, та, дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку слідчого СВ Надвірнянського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 ,-

ВСТАНОВИВ:

21.11.2016 р. до Надвірняського районного суду надійшло клопотання слідчого СВ Надвірнянського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про проведення перевірки за кримінальним провадженням № 12016090200000466 від 02.07.2016 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 240 КК України.

В обґрунтування поданого клопотання слідчий посилався на те, що у провадженні слідчого відділення Надвірнянського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016090200000466 від 02.07.2016 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України.

В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження з`ясовано, що на території діючого кар`єру за межами населеного пункту

с. Фитьків Надвірнянського району ТзОВ «Тарновицький Кар`єр «Карпати» (код за ЄДРПОУ 38629740), засновником якого є ТзОВ «Струмок», а кінцевим бенефеціаром якого є ОСОБА_4 , здійснює видобуток піщано-гравійної суміші.

Юридична адреса ТзОВ «Тарновицький Кар`єр «Карпати» - 78400,

м. Надвірна, вул Шевченка, 94 Івано-Франківська область.

До матеріалів кримінального провадження долучено копії документів, на підставі яких вказане підприємство здійснює свою діяльність.

Разом з тим, у ході слідства встановлено факт можливого проведення ТзОВ «Тарновицький Кар`єр «Карпати» робіт із видобутку піщано-гравійної суміші поза межами гірничого відводу, що в свою чергу суперечить чинному законодавству.

Відповідно до абзацу третього статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» видами заходів державного нагляду (контролю) є перевірки, ревізії, огляди, обстеження та інші дії.

Пунктом 5 Порядку здійснення державного геологічного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.12.2011 року № 1294 визначено, що державний геологічний контроль здійснюється шляхом проведення органами державного геологічного контролю планових і позапланових перевірок надрокористувачів.

Статтею 6 п. 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду

(контролю) у сфері господарської діяльності» проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, заборонено, якщо інше не передбачається законом або міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Окрім цього, відповідно до п. 5 ст. 62 Кодексу України «Про Надра» в повноваження органу державного геологічного контролю щодо здійснення контролю за геологічним вивченням надр входить перевірка дотримання нормативів, стандартів та інших вимог щодо геологічного вивчення та використання надр, умов спеціальних дозволів на користування надрами та угод про умови користування надрами.

Так, питання щодо здійснення видобування в межах ділянки надр відповідно до координат, визначених спеціальним дозволом на користування надрами; здійснення видобування в межах гірничого відводу; здійснення видобування в межах земельної ділянки, визначеної в документах, що посвідчують право на неї, наявність у повному обсязі геологічної документації, у тому числі первинна, її якість та достовірність, та ряд інших питань, можливо перевірити лише на місці розташування родовища.

Приймаючи до уваги, що виникла необхідність у проведені позапланової перевірки за участю спеціалістів Державної служби геології та надр України, що знаходиться в м. Києві, вул. Ежена Потьє, 16(індекс 03680) для встановлення факту можливого проведення ТзОВ «Тарновицький Кар`єр «Карпати» робіт із видобутку піщано-гравійної суміші поза межами гірничого відводу та проведення вказаної перевірки має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного слідчий просив надати дозвіл на проведення перевірки законності діяльності ТзОВ «Тарновицький Кар`єр «Карпати» із видобутку піщано-гравійної суміші за участю спеціалістів Державної служби геології та надр України, в ході якої з`ясувати наступні питання:

1. Наявність оригіналів документів, зокрема спеціального дозволу на користування надрами (коли і ким саме отримано - чи ТзОВ «Тарновицький Кар`єр «Карпати», чи ТзОВ «Струмок»).

2. Хто саме з вказаних товариств здійснює видобування корисних копалин на території Надвірнянського району, а також чи наявний договір про спільну діяльність між ТзОВ «Тарновицький Кар`єр «Карпати» та ТзОВ «Струмок», або інші документи, що надають правові підстави видобувати корисні копалини на вказаній території.

3. Наявність угоди про умови користування надрами і чи містить вона програму робіт, а також дотримання умов угоди щодо користування надрами та програми робіт.

4. Наявність проекту розробки родовища корисних копалин, затверджений та погоджений в установленому порядку, а також дотримання його вимог.

5. Чи отримано в установленому законом порядку документи, що посвідчують право на земельну ділянку для потреб, пов`язаних з користуванням надрами.

6. Чи здійснюється видобування в межах ділянки надр відповідно до координат, визначених спеціальним дозволом на користування надрами.

7. Чи здійснюється видобування в межах гірничого відводу.

8. Чи дотримується план розвитку гірничих робіт за поточний рік та чи здійснюється видобування в межах відведених земельних ділянок.

До перевірки залучити працівників Надвірянської місцевої прокуратури та Надвірнянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.

Акт перевірки Державної служби геології та надр України направити до Надвірнянської місцевої прокуратури Івано-Франківської області (адреса 78400, Івано-Франківська область, м. Надвірна, майдан Шевченка, 39).

Слідчий в судовому засіданні підтримав доводи поданого ним клопотання про необхідність проведення перевірки та тому просив його задовольнити.

Відповідно до ч. 1 ст. 107 КПК України, за відсутністю клопотання сторін фіксація судового розгляду технічними засобами не здійснювалась.

Вислухавши слідчого, дослідивши надані докази, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 18 ч. 1 ст. 3 КПК України слідчим суддею є суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Положеннями статей 2, 7 КПК України визначенні завдання кримінального провадження, одним з яких є принцип застосування під час цього провадження належної правової процедури, та загальні засади кримінального провадження, зміст і форма якого повинні відповідати, зокрема, таким засадам як верховенство права та законність.

Процедура розгляду слідчим суддею клопотань слідчих і прокурорів, а також конкретно визначений перелік таких клопотань та процесуальних рішень слідчих суддів передбачені розділами ІІ (заходи забезпечення кримінального провадження) та ІІІ (досудове розслідування) КПК України.

Згідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Слідчий суддя зазначає, що діюче кримінально-процесуальне законодавство України натомість не передбачає можливості органу досудового розслідування призначати самостійно ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.

У разі виникнення у сторони обвинувачення труднощів, при витребуванні та отриманні від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів чи інших відомостей, відповідно до розділу ІІ КПК України, застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження, тобто такі заходи примусового характеру, які застосовуються за наявності підстав та в порядку, встановлених законом, з метою запобігання і подолання негативних обставин, що перешкоджають або можуть перешкоджати вирішенню завдань кримінального провадження, забезпеченню його дієвості.

Положеннями статті 132 КПК України не передбачено такого заходу забезпечення кримінального провадження, як надання дозволу для проведення позапланової перевірки. КПК України також не містить норм, які регламентують можливість звернення слідчого з клопотанням про призначення позапланової перевірки.

Не передбачено чинним КПК і порядку розгляду таких клопотань, обсягу доказування, критеріїв, за якими слідчий суддя повинен визначати достатність підстав для надання дозволу на проведення перевірки.

Натомість за положеннями ст. 131 КПК України, які визначать види заходів забезпечення кримінального провадження, які застосовуються за ухвалою слідчого судді або суду, вбачається, що до таких заходів призначення ревізій та перевірок за клопотанням органів досудового розслідування не відносяться.

Таким чином слідчий суддя дійшов висновку, що позапланова документальна перевірка в кримінальному провадженні не включена до заходів забезпечення кримінального провадження, та порядок розгляду питання про її призначення на підставі рішення слідчого судді не передбачено діючим КПК України.

Крім цього слідчий суддя наголошує, що згідно п. 2 ч. 1 ст. 7 КПК України зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відноситься принцип законності.

За змістом ч. 3 ст. 9 КПК України, яка визначає принцип законності у кримінальному процесі, закони та інші нормативно-правові акти України, положення яких стосуються кримінального провадження, повинні відповідати КПК України, тому при здійсненні кримінального провадження не може застосовуватися закон, який суперечить цьому Кодексу.

З урахуванням наведеного клопотання слідчого про надання дозволу на проведення перевірки, не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 7, 9, 40, 131 КПК України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання слідчого СВ Надвірнянського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про призначення перевірки, за кримінальним провадженням № 12016090200000466 від 02.07.2016 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 240 КК України - відмовити.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудНадвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення21.11.2016
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу62864501
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —348/2178/16-к

Ухвала від 22.11.2016

Кримінальне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Вінтоняк М.Б.

Ухвала від 22.11.2016

Кримінальне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Вінтоняк М.Б.

Ухвала від 21.11.2016

Кримінальне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Вінтоняк М.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні