Ухвала
від 22.11.2016 по справі 295/13898/16-к
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Апеляційний суд Житомирської області

Справа №295/13898/16-к Головуючий у 1-й інст. ОСОБА_1

Категорія в порядку КПК України Доповідач ОСОБА_2

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2016 року Апеляційний суд Житомирської області

в складі: головуючого ОСОБА_2 ,

суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

з участю: секретаря ОСОБА_5 ,

прокурора ОСОБА_6 ,

захисника ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу захисника ОСОБА_7 , в інтересах ТОВ «АЛЬПЕРЕН», на ухвалу слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 04 листопада 2016 року, -

в с т а н о в и в :

В апеляційній скарзі захисник ОСОБА_7 просить скасувати вказану ухвалу слідчого судді, постановити нову, якою відмовити у задоволенні клопотання прокурора про накладання арешту на майно. Вважає, що ухвала винесена з істотними порушеннями кримінального процесуального закону. Вказує, що розгляд клопотання судом було здійснено без повідомлення власника майна. Зазначає, що в клопотанні прокурора не вказано підстав для арешту майна, не зазначено документів, що підтверджують право власності на майно та не зазначено види майна, а саме його кількість, що належить арештувати.

Ухвалою слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 04 листопада 2016 року на підставі ст.ст. 170-173 КПК України задоволено клопотання прокурора Житомирської місцевої прокуратури ОСОБА_8 про арешт майна у кримінальному провадженні №42016061020000057 від 16.09.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України, накладено арешт на майно, вилучене під час проведення обшуку 02.11.2016 року за адресою: АДРЕСА_1 , а саме 4 (чотири) саморобних устаткування (металеві діжки) та готову продукцію у вигляді деревного вугілля, фасованого у мішки, загальною кількістю 698 мішків.

Ухвалою слідчого судді встановлено, що слідчий звернувся до суду з вказаним клопотанням, посилаючись на те, що до Житомирської місцевої прокуратури надійшли матеріали Державної екологічної інспекції у Житомирській області щодо незаконної господарської діяльності, пов`язаної з масовим випалюванням деревного вугілля за відсутності дозвільних документів на здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. У ході проведення оперативно-розшукових заходів працівниками Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України встановлено, що невстановленими слідством особами організовано незаконне випалювання деревного вугілля з використанням саморобного устаткування (діжок) на території м. Житомира за відсутності дозвільних документів, а саме на території TOB «Житомирська льняна мануфактура», що знаходиться на території колишнього Льонокомбінату, за адресою: м. Житомир, вул. Параджанова (Баранова), 125. Здійснюючи незаконну господарську діяльність та ігноруючи положення вимог законодавства, випалювання деревного вугілля відбувається у відкритий спосіб шляхом виходу викидів з саморобного устаткування (діжок) в атмосферне повітря, перенасичуючи повітря небезпечними речовинами (оксид натрію, оксид сірки, вуглекислий газ, суспендовані тверді частинки, смоли та ін.), які негативно впливають на здоров`я людей.

Клопотання обґрунтоване тим, що згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 1810136300:07:004:0056, площею 0,2448 га належить на праві приватної власності ОСОБА_9 (ІПН НОМЕР_1 ), в тому числі земельна ділянка площею 0,2835 га, кадастровий номер 1810136600:07:004:0058, перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Житомира. Одночасно з цим за вказаною адресою знаходиться виробнича будівля площею 837 кв. м., яка належить на праві приватної власності ОСОБА_9 (ІПН НОМЕР_1 ), цілісний майновий комплекс комбінату площею 111743,9 кв. м., що належить на праві приватної власності TOB «Житомирська Льняна Мануфактура» (код ЄДРПОУ 33864673).

У клопотанні зазначено, що 02.11.2016 року на підставі ухвали слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 21.10.2016 року у справі № 295/13428/16-к проведено обшук території за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого вилучено 4 (чотири) саморобних устаткування (металеві діжки) та готової продукції, у вигляді деревного вугілля, фасованого у мішки, загальною кількістю 698 мішків.

Оскільки вилучене вказане майно визнано речовими доказами у кримінальному провадженні, прокурор просить накласти на нього арешт.

Враховуючи, що майно вилучене 02.11.2016 року під час обшуку, а саме 4 саморобних устаткування (металеві діжки) та готова продукція у вигляді деревного вугілля є знаряддям та засобом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України, та, будучи речовими доказами, відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, слідчий суддя вважав, що клопотання обґрунтоване й підлягає задоволенню.

Заслухавши доповідача, пояснення захисника ОСОБА_7 в підтримання апеляційної скарги, доводи прокурора, який заперечував проти апеляційної скарги, обговоривши доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали даного клопотання, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Як вбачається з матеріалів клопотання, в ході проведення оперативно-розшукових заходів працівниками УЗЕ в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України встановлено, що невстановленими слідством особами організовано незаконне випалювання деревного вугілля з використанням саморобного устаткування (діжок) на території м. Житомира за відсутності дозвільних документів, а саме на території TOB «Житомирська льняна мануфактура», що знаходиться на території колишнього Льонокомбінату, за адресою: м. Житомир, вул. Параджанова (Баранова), 125.

02.11.2016 року на підставі ухвали слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 21.10.2016 року у справі № 295/13428/16-к проведено обшук території за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого вилучено 4 (чотири) саморобних устаткування (металеві діжки) та готової продукції, у вигляді деревного вугілля, фасованого у мішки, загальною кількістю 698 мішків (а.п 7-9).

Постановою слідчого від 02.11.2016 року вказані 4 саморобних устаткування (металеві діжки) та готова продукція, у вигляді деревного вугілля, фасованого у мішки, загальною кількістю 698 мішків, були визнані речовими доказами по кримінальному провадженню №42016061020000057 (а.п. 13).

Відповідно ч.3 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

З огляду на викладене, з метою збереження вищевказаного майна, що є речовими доказами у даному кримінальному провадженні, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого обґрунтоване й підлягає задоволенню.

Дослідивши надані органами досудового розслідування письмові матеріали та докази, які були предметом дослідження й в суді першої інстанції, апеляційний суд вважає їх достатньо переконливими, такими що надали змогу слідчому судді здійснити обґрунтований висновок про необхідність задоволення клопотання слідчого, у зв`язку з чим суд правомірно наклав арешт на майно.

Доводи апелянта про те, що в порушення норм КПК України розгляд клопотання судом було здійснено без повідомлення власника майна апеляційний суд вважає безпідставними, оскільки КПК України передбачено можливість розгляду такого клопотання у відсутності власника майна, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна. Така необхідність була доведена слідчим.

Доводи апелянта про відсутність документів про право власності на майно та не зазначенні видів майна і його кількості не спростовують висновків слідчого судді.

Інші доводи апелянта також спростовуються матеріалами провадження.

Виходячи з вищенаведеного, апеляційний суд вважає, що ухвала слідчого судді про задоволення клопотання про накладення арешту на майно в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні №42016061020000057є обґрунтованою на підставі наданих по справі даних і доказів, а тому підстав для її скасування апеляційний суд не вбачає.

Керуючись ст.ст. 404, 407, 422 КПК України, апеляційний суд, -

п о с т а н о в и в :

Апеляційну скаргу апеляційну скаргу захисника ОСОБА_7 , в інтересах ТОВ «АЛЬПЕРЕН», залишити без задоволення.

Ухвалу слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 04 листопада 2016 року, якою задоволено клопотання прокурора Житомирської місцевої прокуратури ОСОБА_8 про арешт майна у кримінальному провадженні №42016061020000057 від 16.09.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України, накладено арешт на майно, вилучене під час проведення обшуку 02.11.2016 року за адресою: АДРЕСА_1 , а саме 4 (чотири) саморобних устаткування (металеві діжки) та готову продукцію у вигляді деревного вугілля, фасованого у мішки, загальною кількістю 698 мішків, - без зміни.

Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.

Судді:

Дата ухвалення рішення22.11.2016
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу62953861
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —295/13898/16-к

Ухвала від 22.11.2016

Кримінальне

Апеляційний суд Житомирської області

Кіянова С. В.

Ухвала від 22.11.2016

Кримінальне

Апеляційний суд Житомирської області

Кіянова С. В.

Ухвала від 04.11.2016

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Семенцова Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні