Справа 139/1085/16-к
У Х В А Л А
іменем України
25 листопада 2016 року смт Муровані Курилівці
Слідчий суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі:
прокурора ОСОБА_2
при секретарі судового засідання ОСОБА_3
розглянувши клопотання сторони кримінального провадження прокурора Могилів-Подільської місцевої прокуратури радника юстиції ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової перевірки з питань законності використання ДП «Мурованокуриловецький райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» бюджетних коштів на відновлення та охорону лісів, -
В С Т А Н О В И Л А :
22 листопада 2016 року прокурор Могилів-Подільської місцевої прокуратури ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової (виїзної) ревізії у зв`язку з розслідуванням кримінального провадження № 12016020230000097, внесеного до ЄРДР 02 квітня 2016 року за правовою кваліфікацією ч. 3 ст. 191 КК України (а.с. 4).
Клопотання мотивоване тим, що посадові особи ДП «Мурованокуриловецький Райагроліс» за попередньою змовою з невідомими особами в лісовому масиві урочища «Котовець», що знаходиться на території Вищеольчедаївської сільської ради, здійснили незаконну порубку 30 дерев породи дуб та 1 дерева породи граб, чим завдали матеріального збитку на загальну суму 234706 гривень 06 копійок.
При допиті директора ДП «Мурованокуриловецький Райагроліс» - ОСОБА_4 встановлено, що ним особисто здійснено обстеження ділянки в лісовому масиві, де здійснено незаконну порубку ділової деревини, та встановлено, що вирізкою деревини займалися люди, які володіють навиками та орієнтуються в даній місцевості, а тому до вирізки можуть бути причетні працівники ліспгоспів та пилорам. Також директором надано копію договорів про повну матеріальну відповідальність лісника обходу ОСОБА_5 та майстра ОСОБА_6 .
Згідно результатів проведення перевірки Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області встановлено, що розмір заподіяної шкоди, завданої незаконною порубкою дерев становить 122011 гривень.
З метою повноти та всебічності досудового розслідування, враховуючи необхідність у спеціальних знаннях у галузі фінансового контролю, слідчий просив надати дозвіл управлінню Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області на проведення позапланової виїзної ревізії в діяльності ДП «Мурованокуриловецькийрайагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс».
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання з підстав, наведених у ньому.
Розглянувши дане клопотання, заслухавши пояснення учасників процесу, проаналізувавши чинне кримінальне процесуальне законодавство, приходжу до висновку, що клопотання слід задоволити, виходячи з наступного:
Встановлено, що слідчим Мурованокуриловецького відділення поліції Могилів-Подільського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_7 02 квітня 2016 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань повідомлення про те, що посадові особи ДП «Мурованокуриловецький райагроліс» за попередньою змовою з невідомими особами в лісовому масиві урочища «Котовець» здійснили незаконну порубку 30 дерев породи дуб та 1 дерева породи граб. Досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12016020230000097 розпочато за правовою кваліфікацією ч. 3 ст. 191 КК України (а.с. 4).
В ході розслідування кримінального провадження, зокрема, із пояснень свідка ОСОБА_4 (а.с. 10-11) вбачається, що вирізкою деревини займалися люди, які володіють навиками та орієнтуються у даній місцевості, а тому можливо припустити, що до вирізки причетні працівники лісгоспів та пилорам.
Із інструкції лісника обходу № 13 ДП «Мурованокуриловецький райагроліс» ОСОБА_5 та договору про повну матеріальну відповідальність з ним, вбачається, що лісник несе матеріальну відповідальність за охорону лісу, лісопродукції та ввіреного майна в закріпленому за ним обході і приймає на себе повну матеріальну відповідальність за забезпечення довірених йому підприємством матеріальних цінностей.
Крім того, розрахунком розмірів лісопорушення та заподіяної ним шкоди у відповідності з актом перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства № 04/81 від 17 жовтня 2016 року, розмір заподіяної шкоди завданої незаконною порубкою дерев становить 343982 гривні 42 копійки (а.с. 16).
Кримінальний процесуальний кодекс України зобов`язує прокурора, керівника органу досудового розслідування, слідчого всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.
Повнота дослідження кримінального провадження означає встановлення всього кола фактичних обставин, що можуть суттєво вплинути на рішення у кримінальному провадженні; використання такої сукупності доказів, яка обґрунтовує зроблені висновки як такі, що не залишають місця сумнівам.
Статтею 93 КПК України, визначено, що збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно з ч. 6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланові виїзні ревізії суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Згідно з п. 1 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2011 № 43 (далі - Положення), Державна аудиторська служба України (Держаудитслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якої спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України, який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Відповідно до Положення, Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль у суб`єктах господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Держаудитслужба для виконання покладених на неї завдань має право перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси та інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, дані на електронних носіях, проводити перевірку фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); на підставі рішення суду - вилучати до закінчення ревізії оригінали первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів, які свідчать про порушення, із складенням опису, який засвідчується підписами представника органу Держаудитслужби та керівника відповідного підприємства, відповідної установи, організації.
Відповідно до п. 7 Положення, Держаудитслужба здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 № 266 «Про утворення міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби», Державну фінансову інспекцію у Вінницькій області приєднано до Північного офісу Держаудитслужби.
Частинами 1 та 2 ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для провадження слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення мети.
З урахуванням вище викладеного, враховуючи, що для об`єктивного встановлення обставин вказаного кримінального провадження необхідні спеціальні знання в сфері бухгалтерського обліку та аудиту, а також, враховуючи що на даний час КПК України не передбачено призначення перевірок в межах кримінального провадження прокурором або слідчим (виключено п. 6 ч. 2 ст. 36 та п. 4 ч. 2 ст. 40 КПК України), а матеріали клопотання містять достатньо даних, що підтверджують необхідність отримання дозволу на проведення позапланової перевірки, приходжу до висновку, що управлінню Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області необхідно надати дозвіл на проведення позапланової перевірки в діяльності ДП «Мурованокуриловецький райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс».
На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст. 110 КПК України,
У Х В А Л И Л А:
Клопотання прокурора Могилів-Подільської місцевої прокуратури радника юстиції ОСОБА_2 - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної перевірки в діяльності ДП «Мурованокуриловецький райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» (ЄДРПОУ 39013551) з питань законності використання бюджетних коштів на відновлення та охорону лісів за період з 01 січня 2010 року по 01 листопада 2016 року.
Проведення перевірки доручити спеціалістам управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області (м. Вінниця вул. Хмельницьке шосе,7).
Термін проведення перевірки встановити з 05 грудня 2016 року по 23 грудня 2016 року включно з наданням акту та матеріалів ревізії на адресу Могилів-Подільської місцевої прокуратури.
Зобов`язати посадових осіб ДП «Мурованокуриловецький райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» (смт Муровані Курилівці вул. Шевченка, 68 Вінницької області) забезпечити допуск працівників управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області до проведення перевірки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2016 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 62955740 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області
Тучинська Н. В.