Рішення
від 22.11.2016 по справі 133/768/15-ц
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 133/768/15-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.11.2016 року

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

В складі говуючого - судді: Воронюк В.

при секретарі Полонській Н.М.

з участю позивачки ОСОБА_1

з участю представника позивача адвоката ОСОБА_2

відповідачки ОСОБА_3

відповідачки ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Козятині цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_4, третя особа орган опіки та піклування Козятинської районної державної адміністрації про визнання втратившими право на проживання,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась в суд із позовом в якому просила визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та її неповнолітніх дітей: стоцьку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 такими, що втратили право на житло за адресою: АДРЕСА_1. В ході розгляду справи уточнила позовні вимоги та просила визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та її неповнолітніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 такими, що втратили право на житло за адресою: АДРЕСА_1. з травня 2014 року

В обгрунтування позовних вимог вказала, що її син ОСОБА_7 уклав з відповідачкою по справі ОСОБА_7 (дівоче прізвище Поволокіна) ОСОБА_8 шлюб , який був зареєстрований 03.10.1997 року у виконавчому комітеті , Козятинської сільської ради Козятинського району Вінницької області, актовий запис № 17. Після укладення шлюбу вони стали проживати в ІНФОРМАЦІЯ_4, як члени, однієї сім'ї. Від цього шлюбу у них народились діти - дочка ОСОБА_4 народження 23.06.1997 року та син - ОСОБА_5, народження 30.11. 1999 року. 09.10.2013 року Козятинським міськрайонним судом Вінницької області шлюб між сином ОСОБА_7 та ОСОБА_3 був розірваний. Після розірвання шлюбу ОСОБА_3 та її діти ОСОБА_4 та ОСОБА_5 добровільно припинили проживання в квартирі №1 будинку№4 по вулиці Лісовій в с. Козятин Козятинського району Вінницької області та перебрались за адресою: Козятин, Козятинського району, Вінницької області, вулиця Водокачна, 33, де мешкають до цього часу і відповідачка цих обставин не заперечує.

Вважає необхідним зазначити, що квартира №1 в будинку№4 по вул.. Лісовій в с. Козятині, Козятинського району Вінницької області до цього часу не приватизована, оскільки згідно листа №10-05/1794 Вінницького регіонального відділення ФДМУ станом на 16.06.2016 року будинок №4 по вулиці Лісовій в с. Козятин Козятинського району Вінницької області залишився на балансі СВАТ «Обрій» як об'єкт державної власності.

Рішенням 11 сесії 6 скликання Козятинської сільської ради Козятинського району Вінницької області №04-11-06 від 28 березня 2013 року відмовлено у прийнятті до комунальної власності Козятинської територіальної громади об'єктів, які знаходяться у незадовільному аварійному стані, в тому числі будівлю по вулиці Лісовій, 4 в с. Козятин Козятинського району, Вінницької області.

Згідно листа ФДМУ №1015-15362 від 10.08.2016 року в Єдиному реєстрі об'єктів державної власності як державне майно обліковується «житловий будинок» за місцезнаходженням: Вінницька обл., Козятинський р-н, с. Козятин, вул. Лісова,4 яке у процесі приватизації не увійшло до статутного капіталу Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства «Обрій: ЄДРПОУ: 03058840, забезпечення функцій з управління державним майном, яке у процесі приватизації не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, з територіальною ознакою - місцем розташування господарських товариств покладено на регіональні відділення Фонду (наказ Фонду від 05 березня 2001 року № 357), а саме: на Регіональне відділення Фонду державного майна України у Вінницькій області, згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, осіб-підприємців та громадських формувань, 01.06.2016 року проведено державну реєстрацію припинення юридичної особи Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства «Обрій», на сьогодні відомості про нового балансоутримувача вищезазначеного державного майна від суб'єктів управління до Фонду з метою внесення до Реєстру не надавалися.

Виходячи з викладених обставин, на даний момент приватизація квартири не можлива, тому вона не може пред'являти позов як власник квартири, проте вона є відповідальним квартиронаймачем у відповідності до положень ст..61Житлового кодексу України, оскільки саме з нею ПАТ «Вінницяобленерго» укладений договір №102212116 на користування електричною енергією, а згідно листа №268/02-11 Козятинської сільської ради Вінницької області відповідно погосподарської книги №17 квартирна №1 в будинку №4 по вулиці Лісовій в с. Козятині, Козятинського району Вінницької області, рахується за нею.

Враховуючи, що відповідачка та її діти з жовтня 2013 року добровільно припинили проживання у вказаній квартирі, у відповідності до ст. 72 ЖК України, з травня 2014 року вони втратили право на проживання в ІНФОРМАЦІЯ_5. Козятинського району, Вінницької області.

Реєстрація відповідачки та її дітей створює для неї перешкоди у здійсненні конституційного права на безоплатну приватизацію житла, перешкоджає оформленню субсидії, в зв'язку з чим вона змушена нести зайві витрати по оплаті житлово - комунальних послуг.

Позивачка ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 в судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили позов задовільнити.

Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги не визнає, просить відмовити в задоволенні позову. При цьому пояснила, що вона дійсно разом з дітьми проживала у спірній квартирі з відповідачкою та її сином, а десь з травня 2014 року вона перейшла проживати до своєї бабусі і з того часу не проживає.

Відповідач ОСОБА_4 в судовому засіданні позов не визнає, просить відмовити в задоволенні позову, при цьому пояснила, що після того, як батьки розлучились, вона з матірю перейшла проживати до бабусі.

Третя особа без самостійних вимог Орган опіки та піклування Козятинської районної державної адміністрації Вінницької області в судове засідання не з'явилась, хоч належним чином були повідомлені про час і місце розгляду справи.

Суд, заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню частково, з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до записів в погосподарській книзі №17, номера об'єкта господарського обліку №1515-1 за ОСОБА_1 рахується квартира в будинку, який належить СВАТ «Обрію», за адресою АДРЕСА_2.

В даному будинку зареєстровані : власник - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, син - ОСОБА_7,ІНФОРМАЦІЯ_7, невістка - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8, онука - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, онук - ОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.3,160)

09.10.2013 року рішенням Козятинського міськрайонного суду Вінницької області шлюб між ОСОБА_7 та ОСОБА_3 було розірвано (а.с.6).

Після розірвання шлюбу відповідачка ОСОБА_3 разом зі своїми дітьми ОСОБА_4 а ОСОБА_5 залишили місце проживання за адресою ІНФОРМАЦІЯ_9 та почали проживати за іншою адресою: с. Козятин, Козятинського району Вінницької області по вул. Водокачна,33.

Відповідно до положень ст. ст. 64, 65 Житлового кодексу України, члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. До членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство. Особи, що вселилися в жиле приміщення як члени сім'ї наймача, набувають рівного з іншими членами сім'ї права користування жилим приміщенням, якщо при вселенні між цими особами, наймачем та членами його сім'ї, які проживають з ним, не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням.

Відповідно до положень статей 71, 72 Житлового кодексу України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Положення статі 71 Житлового кодексу України, регулюють правовідносини користування жилими приміщенням в будинках державного та громадського житлового фонду.

За змістом цієї статті при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Згідно з ч. 2 ст. 107 Житлового кодексу України у разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту, або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті, договір найму жилого приміщення вважається розірвання з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.

Як роз'яснено у п.10, 11Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 квітня 1985 року за №2 «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» (із змінами та доповненнями), у справах про визнання наймача або члена його сім'ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням (ст.71 ЖК), необхідно з'ясовувати причини відсутності відповідача понад встановлені строки. В разі їх поважності (перебування у відрядженні, у осіб, які потребують догляду, внаслідок неправомірної поведінки інших членів сім'ї тощо) суд може продовжити пропущений строк.

На ствердження вибуття наймача або члена його сім'ї суд може брати до уваги будь-які фактичні дані, які свідчать про обрання стороною іншого постійного місця проживання (повідомлення про це в листах, розписка, переадресовка кореспонденції, утворення сім'ї в іншому місці, перевезення майна в інше жиле приміщення, виїзд в інший населений пункт, укладення трудового договору на невизначений строк тощо).

У судовому засіданні було встановлено, що відповідачі по справі ОСОБА_3, ОСОБА_4 дійсно не проживають у ІНФОРМАЦІЯ_10 понад шість місяців, добровільно залишили вказане житло і не мають наміру там проживати.

На підставі викладеного, суд вважає, що відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_4 добровільно покинули спірне жиле приміщення, та понад шість місяців не проживає в ньому без поважних причин.

Враховуючи те, що ОСОБА_5 є неповнолітнім та на даний час відсутній за місцем свого проживання у зв'язку з тим, що відбуває покарання за вироком Козятинського міськрайонного суду, відповідно до ст. 12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей» є не припустимим зменшення або обмеження прав охоронюваних законом інтересів дітей вчиненні будь яких правочинів стосовно жилих приміщень, з цих підстав необхідно зберегти за неповнолітнім ОСОБА_5 право на проживання в квартирі № 1 в будинку № 4 по вул Лісова, в с. Козятин,.а тому в частині позову про визнання втратившим право на проживання ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 61-64,71-72 ЖК України, ст. ст.10, 57-60, 208-209, 213, 215-218 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та її дочку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 втратившими право на проживання в ІНФОРМАЦІЯ_11 з травня 2014 року.

В частині втратившим право нажитло ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 відмовити.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайсуд протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутніми при проголошені рішення- в той же строк з дати отримання копії рішення.

Суддя : підпис ОСОБА_9

З оригіналом згідно.

суддя

секретар

22.11.2016

СудКозятинський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення22.11.2016
Оприлюднено01.12.2016
Номер документу62964136
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —133/768/15-ц

Рішення від 22.11.2016

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Воронюк В. А.

Рішення від 22.11.2016

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Воронюк В. А.

Ухвала від 15.09.2016

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Воронюк В. А.

Ухвала від 03.12.2015

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Крейдін О. О.

Ухвала від 09.04.2015

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Крейдін О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні