Постанова
від 12.03.2012 по справі 1609/2640/12
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ

Справа №1609/2640/12

Провадження № 4/1609/228/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12.03.2012 року суддя Київського районного суду м. Полтави Кузіна Ж.В. розглянувши подання старшого слідчого з ОВС СУ ДПС у Полтавській області про надання дозволу на розкриття банківської таємниці та накладення арешту, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС СУ ДПС у Полтавській області звернувся до суду з поданням, погодженим з прокурором, про розкриття банківської таємниці, проведення виїмки та накладення арешту на кошти ПП «Дніпрогес-сервіс».

У поданні посилався на те, що розкриття банківської таємниці, проведення виїмки, накладення арешту необхідне в межах розслідування кримінальної справи, яка порушена 31 січня 2012 року за фактом внесення службовими особами ТОВ «Віста Торг» до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей , що спричинили тяжкі наслідки, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 366 КК України.

Вважає, що ПП «Дніпрогес-сервіс» несе матеріально-правову відповідальність за злочинні дії своїх працівників, з метою відшкодування спричинених державі збитків, забезпечення можливого у майбутньому цивільного позову, просив суд винести постанову про накладення арешту на грошові кошти , які знаходяться або будуть надходити на банківські рахунки ПП «Дніпрогес-сервіс», арештовані кошти передати на відповідальне зберігання службовим особам у Філії «ПРРУ «АТ «Банк «Фінанси та кредит», зобов'язавши надати виписку про залишок коштів на рахунку на момент оголошення постанови суду про арештовані грошові кошти.

Розглянувши матеріали, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню щодо розкриття банківської таємниці та проведення виїмки , оскільки є підстави вважати, що в банківській установі містяться дані про вчинений злочин або документи, що мають доказове значення для справи.

Що стосується накладення арешту подання не підлягає задоволенню.

За нормами ст. ст. 125, 126 КПК України накладення арешту на грошові кошти є заходом забезпечення позову і можливої конфіскації майна. Відповідно до ст. 126 КПК України допускається накладення арешту на вклади, цінності, та інше майно обвинуваченого чи підозрюваного або осіб, які несуть за законом матеріальну відповідальність за його дії, де б ці вклади, цінності та інше майно не знаходилось.

Як вбачається з матеріалів подання, слідчий ставить питання про накладення арешту на розрахункові кошти ПП «Дніпрогес-сервіс», а не вклади, цінності та інше майно обвинуваченого чи підозрюваного, який відповідно за законом несе матеріальну відповідальність за вчинення незаконний дій, в даному випадку службове підроблення .

У порядку забезпечення позову можливе накладення арешту на майно підприємства лише у випадку, якщо останнє є цивільним відповідачем по кримінальній справі, що підтверджується відповідною постановою.

Керуючись ст. ст. 126, 178 КПК України, ст. 60-62 Закону України „Про банки і банківську діяльність»,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання задовольнити частково.

Надати дозвіл на розкриття банківської таємниці по рахунку ПП «Дніпрогес-сервіс» ( код ЄДРПОУ 37262532) № 26005060087000 та виїмки оригіналів документів у Філії «ПРРУ «АТ «Банк «Фінанси та кредит» ( МФО 331564 ), а саме:

●регістрів аналітичного обліку у вигляді особових рахунків та виписок з них із зазначенням повних даних контрагентів, дат та часу перерахування коштів, сум перерахування, цілей платежів за весь період використання;

●документів про суми відкритих кредитних лімітів по банківському рахунку за весь період його використання;

●документів про залишок коштів на банківському рахунку;

●документів по операціях, які були проведені на користь і за дорученням вказаного клієнта банку, здійснення ним угодах за весь період використання банківського рахунку;

●оригіналів документів про відкриття зазначеного рахунку;

●завірених належним чином роздруківок системи фотодокументування банкоматів (фотографій осіб, які проводили операції по банківському рахунку в банкоматах з обов'язковим зазначенням часу здійснення таких операцій) за весь період використання рахунку;

●вмісту орендованих сейфів для зберігання цінностей (банківських депозитних ячейок);

●довіреностей, виданих на право користування та розпорядження іншими особами даним банківським рахунком;

●договору про використання системи «клієнт-банк» з усіма додатками до нього, а в разі їх відсутності копій зазначених вище документів;

●платіжних доручень, грошових чеків по банківському рахунку за період з моменту відкриття даного рахунку по 12 березня 2012 року.

У задоволенні подання про накладення арешту відмовити.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Ж.В.Кузіна

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення12.03.2012
Оприлюднено01.12.2016
Номер документу62971483
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —1609/2640/12

Постанова від 12.03.2012

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Кузіна Ж. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні