ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"22" листопада 2016 р.Справа № 922/3239/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Погорелової О.В
розглянувши матеріали справи
за позовом Малого колективного багатопрофільного підприємства "Зевс" с. Сподобівка до Приватного підприємства "Сподобівка Агро Плюс", с. Сподобівка (перший відповідач) , ФОП ОСОБА_2, с. Сподобівка (другий відповідач) , ФОП ОСОБА_3, м. Харків (третій відповідач) 3-я особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Шевченківська районна державна адміністрація Харківської області, смт. Шевченкове про за зустрічним позовом до про за зустрічним позовом до про визнання права постійного користування, визнання недійсними договорів оренди та визнання права власності Приватного підприємства "Сподобівка Агро Плюс", с. Сподобівка Малого колективного багатопрофільного підприємства "Зевс", с. Сподобівка визнання недійсним державного акту та визнання права власності ФОП ОСОБА_3, м. Харків Малого колективного багатопрофільного підприємства "Зевс", с. Сподобівка визнання недійсним Державного акту на право користування землею
ВСТАНОВИВ:
В провадженні господарського суду Харківської області знаходиться справа №922/3239/16 за позовом Малого колективного багатопрофільного підприємства "Зевс" до Приватного підприємства "Сподобівка Агро Плюс" (перший відповідач), ФОП ОСОБА_2 (другий відповідач) та ФОП ОСОБА_3 (третій відповідача); 3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Шевченківська районна державна адміністрація Харківської області про визнання права постійного користування, визнання недійсними договорів оренди та визнання права власності.
Також, ПП "Сподобівка Агро Плюс" звернулось з зустрічною позовною заявою до МКБПП "Зевс", в якій просить суд визнати недійсним Державний акт на право користування землею серія НОМЕР_2, виданий Малому колективному підприємству "Зевс" виконавчим комітетом Шевченківської районної ради депутатів трудящих та визнати за Приватним підприємством "Сподобівка Агро Плюс" право власності на незавершене виробництво сільськогосподарської культури: врожай соняшнику 2016 року на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_1 площею 81,2535 га, розташованої на території Сподобівської сільської ради Шевченківського району Харківської області.
Також, до господарського суду від ФОП ОСОБА_3 надійшла зустрічна позовна заява до МКБП "Зевс" про визнання недійсним державного акту на право користування землею серія НОМЕР_2, виданого МКБП "Зевс" виконавчим комітетом Шевченківської районної ради депутатів трудящих.
22.11.2016 року від представника ФОП ОСОБА_2 (2-го відповідача за первісним позовом) надійшла заява (вх. № 139), в якому він просить призначити колегіальний розгляд зазначеної справи.
Питання щодо колегіального розгляду справ у судах першої інстанції врегульовано статтею 15 Закону України № 2453-VІ "Про судоустрій України і статус суддів" від 07.07.2010 року. Даною нормою, зокрема, встановлено, що справи у судах першої інстанції розглядаються суддею одноособово або колегією суддів.
Законодавчий припис щодо колегіального розгляду справ у судах першої інстанції кореспондується із частиною 1 статті 4-6 Господарського процесуального кодексу України, згідно вимог якої справи у місцевих господарських судах розглядаються суддею одноособово. Будь-яку справу, що відноситься до підсудності цього суду, залежно від категорії і складності справи, може бути розглянуто колегіально у складі трьох суддів.
Таким чином питання про необхідність та доцільність призначення колегіального розгляду конкретної справи вирішується судом з урахуванням категорії спору та обґрунтованості клопотання про призначення колегіального розгляду справи, а також з огляду на конкретні обставини, що свідчать про складність кожної конкретної справи.
Розглянувши доводи заявника про призначення колегіального розгляду справи № 922/3239/16 та матеріали вказаної справи не вбачається підстав для задоволення вказаної заяви, виходячи з такого. Заява про призначення колегіального розгляду справи повинна бути обґрунтованою та мотивованою, повинні бути вказані конкретні обставини, що свідчать про складність конкретної справи або про складність певної категорії спору. Заява також повинна бути підтверджена фактичними обставинами та ґрунтуватися на певних конкретних доказах.
Із поданого клопотання про призначення колегіального розгляду справи вбачається, що заявник не навів жодної конкретної обставини на підтвердження складності справи або складності спору, не надав жодного доказу на підтвердження заяви, не зазначив жодного нормативного обґрунтування, обмежившись при цьому лише безпідставним проханням розглядати справу колегіально.
За наведених обставин справи не вбачається наявність підстав для задоволення заяви про колегіальний розгляд справи, оскільки заява позбавлена фактичного та правового обґрунтування.
На підставі наведеного та керуючись статтями 4-6, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання про призначення колегіального розгляду справи - відмовити.
Суддя О.В. Погорелова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2016 |
Оприлюднено | 30.11.2016 |
Номер документу | 62978160 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Погорелова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні