709/2437/16-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2016 року суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Кваша І.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спадкового майна,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з даним позовом до Чорнобаївського районного суду, в якому просить визнати за ним право власності в порядку спадкування на спадкове майно, що належало його батьку ОСОБА_3, а саме:
- будинок з надвірними спорудами в с. Скородистик, вул. Приморська, 9,
- земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,4421 га;
- ? частину земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,8181 га, що розташована в адмінмежах Іркліївської сільської ради.
- ? частину земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 0,0411 га, що розташована в адмінмежах Іркліївської сільської ради.
Також просить визнати за відповідачем право власності на ? частину земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,8181 га, та ? частину земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 0,0411 га, що розташовані в адмінмежах Іркліївської сільської ради.
Даний позов не може бути прийнятий судом до розгляду, оскільки не відповідає вимогам ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно вимог ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі, зміст позовних вимог, ціну позову щодо вимог майнового характеру, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування, перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом. До позовної заяви подається документ, що підтверджує сплату судового збору.
В позовній заяві вказано, що ціна позову становить 117230 грн. З доданих до позову документів вбачається, що таку вартість спірного майна позивач визначив, виходячи з вартості спірних земельних ділянок, вказаних у листах Відділу Держгеокадастру у Чорнобаївському районі Черкаської області та вартості житлового будинку в с. Мельники Чорнобаївського району, вказану в оголошенні, розміщеному на сайті "www.otido.ua" в мережі Інтернет.
Зазначене оголошення не може бути підставою для визначення ціни даного позову, виходячи з наступного.
Частиною першою ст. 80 ЦПК України встановлено, що у позовах про визнання права власності на майно ціна позову визначається вартістю майна.
Постановою Пленуму Верховного суду України "Про судову практику у справах за позовами про захист права власності" № 20 від 22.12.1995 р. зі змінами та доповненнями від 25.05.1998р. визначено, що вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності - за дійсною вартістю майна на час розгляду спору. Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.
Згідно положень ч. 3 ст. 7 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", проведення незалежної оцінки майна є обов'язковим у випадках застави державного та комунального майна, внесення державними науковими (науково-дослідними, науково-технологічними, науково-технічними, науково-практичними) установами та державними університетами, академіями, інститутами майнових прав інтелектуальної власності як внеску до статутного капіталу господарських товариств, відчуження державного та комунального майна способами, що не передбачають конкуренцію покупців у процесі продажу, або у разі продажу одному покупцю, визначення збитків або розміру відшкодування, під час вирішення спорів та в інших випадках, визначених законодавством або за згодою сторін.
Враховуючи зазначені норми, з метою усунення недоліків позовної заяви і можливості вирішення питання про відкриття провадження у справі, позивачу необхідно надати належні докази вартості вищезазначеного будинку, згідно яких і буде визначено ціну позову та сплатити відповідний розмір судового збору, встановлений ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Окрім цього, в позові позивач просить визнати за відповідачем право власності на частину спадкового майна.
У відповідності до ч. 1 ст. 3 ЦПК України лише особа, права якої порушено, невизнано або оспорено, може звернутися до суду за захистом своїх прав.
А тому позивачу слід уточнити свої вимоги.
Згідно ч.1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 119, 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
В разі не усунення недоліків в зазначений строк заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 119, 120, ч.1 ст. 121 ЦПК України ,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спадкового майна, залишити без руху та надати заявнику строк 5 днів з дня отримання копії даної ухвали на усунення зазначених недоліків.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І. М. Кваша
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2016 |
Оприлюднено | 01.12.2016 |
Номер документу | 62978937 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Кваша І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні