ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.11.2016Справа №910/17403/16 За позовом: Публічного акціонерного товариства "Національний депозитарій України"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Надра -Фінанс"
про стягнення 185 475,24 грн.
Суддя Андреїшина І.О.
Представники учасників судового процесу:
Від позивача: Корольова Є.О.. за довіреністю № 1743/09 від 15.07.2016
Від відповідача : не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передано позов Публічного акціонерного товариства "Національний депозитарій України" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Надра-Фінанс" про стягнення 185 475,24 грн., у тому числі 126 638,71 грн. основного боргу, 52 611,05 грн. інфляційних втрат та 6 225,48 грн. трьох відсотків річних, у зв'язку з неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за договором № Е-5586/п від 11.04.2013 про обслуговування емісії цінних паперів.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.09.2016 порушено провадження у справі № 910/17403/16 та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 26.10.2016, зобов'язано сторін надати певні документи.
Представник позивача у судовому засіданні 26.10.2016 надав суду оригінали документів для огляду у судовому засіданні, підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Відповідач уповноважених представників до судового засідання 26.10.2016 не направив, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив, вимог ухвали суду не виконав.
Ухвалою Господарського суду міста Києва 26.10.2016 відкладено розгляд справи до 23.11.2016, для забезпечення принципів рівності змагальності сторін у справі, недопущення порушення прав охоронюваних законом інтересів відповідача, визнає за доцільне відкласти розгляд даної справи, у зв'язку з неявкою представника відповідача у призначене судове засідання та не виконанням ним вимог ухвали суду.
У судовому засіданні 23.11.2016 представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Відповідач уповноважених представників до судового засідання 23.11.2016 не направив, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, вимог ухвали суду не виконав.
Враховуючи, що матеріали справи містять докази належного повідомлення сторін про час і місце судового засідання та про наслідки ненадання ними витребуваних судом документів, то за таких обставин суд приходить до висновку про можливість розгляду справи на підставі ст.75 Господарського процесуального кодексу України за наявними матеріалами без участі представника відповідача.
У судовому засіданні 23.11.2016 було оголошено вступну та резолютивну частини рішення у справі.
Дослідивши подані матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва
В С Т А Н О В И В:
Публічне акціонерне товариство " Національний депозитарій України " (позивач) має статус Центрального депозитарію цінних паперів в розумінні Закону України "Про депозитарну систему України" та станом на сьогодні відповідно до ст.9 цього Закону є єдиною на території України юридичною особою, яка в силу норм Закону здійснює:
- зберігання глобальних сертифікатів та тимчасових глобальних сертифікатів (крім глобальних сертифікатів та тимчасових глобальних сертифікатів випусків цінних паперів, віднесених до компетенції Національного банку України);
- зарахування цінних паперів (крім цінних паперів, віднесених до компетенції Національного банку України) у систему депозитарного обліку, їх облік та зберігання, а також списання цінних паперів у зв'язку з їх погашенням та/або анулюванням;
- ведення обліку зобов'язань емітента за цінними паперами власних випусків (крім цінних паперів, віднесених до компетенції Національного банку України) стосовно кожного випуску цінних паперів на підставі депонування глобального сертифіката.
Загальний порядок виконання Центральним депозитарієм вказаних обумовлених функцій, а також порядок надання Центральним депозитарієм послуг, пов'язаних із провадженням депозитарної діяльності. ( в т.ч. обслуговуванням випусків цінних паперів емітентів ), визначається Законом, нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів, а також Правилами Центрального депозитарію цінних паперів, зареєстрованими Національною комісією з цінних паперів відповідно до п. 7 ст. 9 Закону та регламентом провадження депозитарної діяльності Центрального депозитарію.
На виконання вимог Закону України "Про депозитарну систему України" та відповідно до порядку передачі цінних паперів на депозитарне обслуговування до Центрального депозитарію цінних паперів, затвердженого Рішенням Комісії від 26.02.2013 р. № 268, 20.03.2013 р. відбулась передача 1 (одного) глобального сертифікату випуску цінних паперів Товариства з обмеженою відповідальністю "Надра-Фінанс" (далі - емітент, відповідач) від Публічного акціонерного товариства "Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках" (далі - Розрахунковий центр) на зберігання та обслуговування Центральному депозитарію. Про факт передачі глобальних сертифікатів випусків цінних паперів емітента ( від розрахункового центру до центрального депозитарію) емітент був повідомлений в порядку та у строки, визначені Порядком, зокрема, п.1, п. 8 та п. 13 розділу ІІ Порядку.
Положеннями пункту 8 розділу ІІ вказаного Порядку встановлено, що у разі приймання глобальних тимчасових глобальних сертифікатів Центральний депозитарій не пізніше наступного за датою передачі операційного дня відкриває рахунки у цінних паперах відповідним емітентам - клієнтам розрахункового центру (у разі їх відсутності) на підставі документів, отриманих від розрахункового центру та депонує відповідні глобальні/тимчасові глобальні сертифікати. При цьому, відповідно до абз. 4 п. 2 розділу І Порядку депонування переданих на депозитарне обслуговування до Центрального депозитарію глобальних/тимчасових глобальних сертифікатів передбачає одночасне зарахування цінних паперів, що становлять ці депозитарні активи, на рахунки у цінних паперах клієнтів Центрального депозитарію у системі депозитарного обліку Центрального депозитарію разом з відповідним списанням усіх цінних паперів цих випусків з рахунків у цінних паперах клієнтів Розрахункового центру у системі депозитарного обліку Центрального депозитарію разом з відповідним списанням усіх цінних паперів цих випусків з рахунків у цінних паперах клієнтів Розрахункового центру у системі депозитарного обліку Розрахункового центру, відповідно до Порядку.
На підставі вказаного Порядку, цінні папери випусків емітента, а саме: облігація емітента міжнародний ідентифікаційний номер UA4000014088, що оформлений прийнятими на зберігання глобальним сертифікатом випуску цінного паперу емітента, 20.03.2013 р. був зарахований до системи депозитарного обліку Центрального депозитарію.
Передача глобального сертифікату випуску цінних паперів відповідача на депозитарне обслуговування до позивача була оформлена відповідно до вимог Порядку, а саме: актом приймання - передавання глобальних сертифікатів та документів від 20.03.2013, підписним розрахунковим центром та центральним депозитарієм.
Відповідно до абзацу 2 пункту 13 Розділу VI Закону з дня передачі глобального сертифіката на зберігання Національному депозитарію Національний депозитарій вважається правонаступником прав та обов'язків інших депозитаріїв за договорами про обслуговування емісії цінних паперів, укладеними між емітентами та депозитаріями.
Пунктом 7 розділу II Порядку також передбачено, що з дати підписання розрахунковим центром та Центральним депозитарієм акту приймання-передавання, яким оформлюється передача глобальних/тимчасових глобальних сертифікатів, виконавцем усіх послуг, що до цієї дати надавались розрахунковим центром емітентам, глобальні/тимчасові глобальні сертифікати випусків цінних паперів яких передані до Центрального депозитарію, є Центральний депозитарій.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач посилається на те, що центральний депозитарій в силу вимог Закону та Порядку отримав на зберігання та обслуговування глобальні сертифікати випусків цінних паперів емітента , що були об'єктом надання депозитарних послуг за договором про обслуговування емісії цінних паперів від 11.04.2013 № Е-5586/п, що був укладений між розрахунковим центром та емітентом, а також Центральний депозитарій в силу норм Закону та Порядку з 11.04.2013 (тобто з дати підписання між Центральним депозитарієм та розрахунковим центром акту приймання-передавання глобальних сертифікатів, тимчасових глобальних сертифікатів, свідоцтв про знерухомлення іменних цінних паперів та документів) став правонаступником усіх прав та обов'язків розрахункового центру за договором , у зв'язку з чим до Центрального депозитарію перейшов обов'язок надавати емітенту депозитарні послуги, що до цієї дати надавались розрахунковим центром, який кореспондується з обов'язком емітента оплачувати надані Центральним депозитарієм послуги відповідно до встановлених Центральним депозитарієм тарифів.
Відповідно до умов договору Центральний депозитарій (як правонаступник прав та обов'язків розрахункового центру згідно абз. 2 п. 13 Розділу VI Закону), зокрема, зобов'язаний здійснювати зберігання глобальних/тимчасових глобальних сертифікатів емітента та обліковувати цінні папери випусків, щодо яких оформлені ці документи, в системі депозитарного обліку Центрального депозитарію, а також обслуговувати операції емітента, згідно з порядком та у строки, що обумовлені внутрішніми документами Центрального депозитарію. У свою чергу емітент, згідно з підпунктом 2.3.6. договору, зобов'язався оплачувати послуги депозитарію, згідно з умовами строками та в порядку, передбаченим цим договором, регламентом депозитарію та тарифами депозитарію. Відповідно до статті 7 договору договір укладений на невизначений строк та діє до моменту його розірвання або припинення з підстав, передбачених договором. При цьому, згідно з п. 7.2. договору, договір може бути розірваний тільки за умови відсутності на рахунку у цінних паперах емітента цінних паперів із наступним закриттям в цінних паперах емітента.
Натомість, публічне акціонерне товариство "Національний депозитарій України" не отримував рішень комісії про скасування реєстрації випусків цінних паперів емітента та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків пінних паперів емітента, на підставі яких були оформлені глобальні сертифікат випуску цінних паперів за реєстраційний номером 297/2/07, що були передані на зберігання та обслуговування до Центрального депозитарію відповідно до Порядку, а тому такі глобальні сертифікати випусків цінних паперів емітента продовжують зберігатися в Центральному депозитарії, а цінні папери таких випусків (міжнародні ідентифікаційні номери цінних паперів 4000014088), відповідно, продовжують обліковуватися в системі депозитарного обліку Центрального депозитарію.
Згідно п.п.3.1. - 3.3. договору оплата послуг Центрального депозитарію повинна здійснюватись емітентом відповідно до затверджених тарифів Центрального депозитарію у наступному порядку: емітент оплачує послуги Центрального депозитарію по договору на умовах попередньої плати авансом на 2 (два) місяці. Період не може бути меншим ніж два місяці. Оплата послуг Центрального депозитарію здійснюється емітентом на підставі рахунків (до відкриття емітенту рахунку у цінних паперах) та актів - рахунків. Всі рахунки та акти - рахунки Центральний депозитарій надає емітенту у спосіб, вказаний в анкеті рахунку в цінних паперах. Щомісяця Центральний депозитарій складає акт - рахунок за місяць та надає його емітенту у двох примірниках, підписаних уповноваженою особою Центрального депозитарію та засвідчених печаткою. В акт - рахунок включається вартість наданих депозитарних послуг за звітний місяць та розрахунок авансового платежу на наступний період. Один примірник акту - рахунку, підписаний уповноваженою особою емітента та засвідчений печаткою з ідентифікаційним кодом емітента, емітент зобов'язаний повернути Центральному депозитарію до 25 - го числа наступного місяця (тобто, місяця, наступного за місяцем надання послуг). Всі рахунки та акти - рахунки емітент повинен сплатити протягом 10 (десяти) робочих днів після їх одержання.
Згідно п. 3.3.2 договору у випадку неотримання акту - рахунку до 20 - го числа місяця, наступного за місяцем отримання послуг від Центрального депозитарію, емітент зобов'язаний повідомити про це Центральний депозитарій листом, надісланим засобами факсимільного зв'язку та/або поштовим зв'язком. При цьому, п.п.3.3.5 договору також встановлено, що послуги вважаються наданими Центральним депозитарієм в повному обсязі, якщо до 25 - го числа місяця, наступного за місяцем отримання послуг, від емітента не отримано обґрунтованих заперечень щодо обсягу та якості послуг, наданих Центральним депозитарієм та відображених у акті - рахунку.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач посилається на те, що до 15-го числа кожного місяця, наступного за місяцем, в якому надавалися послуги, надсилав відповідачу акти-рахунки про надання послуг на адресу, вказану відповідачем в акті рахунку у цінних паперах, як адреса для відправлення повідомлень. Оскільки від відповідача не отримано жодних заперечень щодо обсягу та якості послуг, наданих позивачем та відображених в актах-рахунках про надання послуг, а також відповідач не повідомляв позивача про неотримання таких актів-рахунків про надання послуг відповідно до п.п.3.2.1. договору, то послуги, надані відповідачу за період з 20.03.2013 та 31.08.2016, відповідно до п.3.4. договору, вважається наданим позивачем в повному обсязі, належної якості та підлягають оплаті відповідачем.
Натомість, відповідач не виконував та продовжує не виконувати свої зобов'язання щодо оплати наданих послуг, внаслідок чого у останнього за період з 20.03.2013 до 31.08.2016 виникла заборгованість в розмірі 126 638,71 грн.
Згідно п. 3.1. договору, емітент оплачує послуги Депозитарію згідно з цим договором відповідно до затверджених тарифів Депозитарію, що є чинними на дату надання послуг. Тарифи Депозитарію не повинні перевищувати максимального розміру, що встановлюється комісією за погодженням з Антимонопольним комітетом України.
Відповідно до Правил Центрального депозитарію (які згідно з п. 7 ст. 9 закону визначають загальний порядок надання Центральним депозитарієм послуг, пов'язаних із провадженням депозитарної діяльності) тарифи (перелік та вартість послуг) Центрального депозитарію та зміни до них розміщуються на веб-сайті Центрального депозитарію www.csd.ua та є загальнодоступними.
Позивач пояснив суду, що шляхом підписання договору відповідач підтвердив, що ознайомлений та згодний з тарифами (переліком та вартостю послуг) Центрального депозитарію (п.3.1. договору).
У період з 20.03.2013 по 11.10.2013 (включно) на клієнтів Центрального депозитарію (в т.ч. на емітента) поширювалась дія тарифів, затверджених Рішенням Правління Національного депозитарію №1/7 від 02.04.2012 (зі змінами), відповідно до яких вартість послуги Національного депозитарію за обслуговування випуску цінних паперів (інші цінні папери) складала 0,001% від номінальної вартості випуску цінних паперів, але не менше 100 грн. та не більше 3000 грн. за один місяць.
Рішенням Правління Центрального депозитарію №1/8 від 08.10.2013 (яке вступило в силу з 12.10.2013 р. та діяло до 31.01.2015) був затверджений Перелік та вартість послуг тарифів) Центрального депозитарію щодо здійснення депозитарної діяльності. Відповідно до затвердженого переліку вартість послуги з обслуговування випуску цінних паперів ( інші цінні папери ) залишилася незмінною та становила 0,001% від номінальної вартості випуску цінних паперів, але не менше 100 грн. та не більше 3000 грн. за один місяць.
Загальна сума випуску цінних паперів емітента (міжнародний ідентифікаційний номер UA4000014088) відповідно до свідоцтва про реєстрацію випуску облігацій емітента зареєстрованого комісією за реєстраційним номером 297/2/07, становить 320 000 000,00 грн.
Детальний перелік та вартість наданих позивачем депозитарних послуг відповідно до умов договору (в якому позивач виступає стороною в результаті правонаступництва, згідно абз. 2 п. 13 Розділу VI Закону) у кожному місяці в період з 20.03.2013 по 31.01.2015 включно був вказаний в актах-рахунках про надання послуг, що надсилались відповідачу, відповідно до договору. При цьому, відповідно до актів-рахунків про надання депозитних послуг вартість наданих позивачем відповідачу у березні 2013 року становила 1 238,71 грн., а у період з 01.04.2013 по 31.01.2015 включно вартість була незміною, і становила 3 000,00 грн. за один місяць.
Таким чином, загальна вартість депозитних послуг, що були надані позивачем відповідачу на підставі договору, в період з 20.03.2013 по 31.01.2015 включно, але які не були оплачені відповідачем, становить 67 238,71 грн. (=1238,71 грн. + 3000,00 грн. * 22 місяці).
З 01.02.2015 р. і по 31.07.2016 на відповідача поширюється дія тарифів, затверджених рішенням Правління Національного депозитарію №1/8 від 08.10.2013 р. (зі змінами згідно з Рішенням Правління №1/18 від 25.12.2014, які набули чинності 01.02.2015), відповідно до яких вартість послуги Центрального депозитарію за обслуговування випуску цінних паперів (інші цінні папери) складає 0,0011% від номінальної вартості випуску цінних паперів, але не менше 110 грн. та не більше 3300,00 грн. за один місяць.
Детальний перелік та вартість наданих позивачем відповідачу у кожному місяці в період з 01.02.2015 по 31.07.2016 включно (загалом 18 місяців) депозитарних послуг був вказаний в актах-розрахунках про надання послуг, що надсилалися відповідачу відповідно до умов договору. При цьому, відповідно до актів-рахунків про надання послуг за вказаний період перелік наданих позивачем відповідачу депозитних послуг у кожному місяці (в період з 01.02.2015 по 31.07.2016 включно) був незмінним, а їх вартість становила 3300,00 грн. за один місяць.
Таким чином, загальна вартість депозитних послуг, що були надані позивачем відповідачу на підставі договору, в період з 01.02.2015 по 31.07.2016 включно, але які не були оплачені відповідачем, становить 59 400,00 грн. (= 3300,00 грн. *18 місяці).
Отже, загальна вартість депозитарних послуг, що були надані позивачем відповідачу відповідно до вимог законодавства України та умов договору (в якому позивач виступає стороною в результаті правонаступництва, згідно абз. 2 п. 13 Розділу VI Закону) в період з 20.03.2013 по 31.07.2016 року включно, але які не були оплачені відповідачем, становить 126 638,71 грн. ( 67 238,71 грн. + 59 400,00 грн.).
Враховуючи наведене, Публічне акціонерне товариство «Національний депозитарій України» звернулось до Господарського суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Надра-Фінанс" про стягнення 185 475,24 грн., у тому числі 126 638,71 грн. основного боргу, 52 611,05 грн. інфляційних втрат та 6 225,48 грн. трьох відсотків річних, у зв'язку з неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за договором № Е-5586/п від 11.04.2013 про обслуговування емісії цінних паперів.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню частково з наступних підстав.
Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Частиною 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Як вбачається з матеріалів справи, Публічне акціонерне товариство «Національний депозитарій України» виконало належним чином свої зобов'язання за договором про обслуговування емісії цінних паперів № Е-5586/п від 11.04.2013, тоді як Товариство з обмеженою відповідальністю "Надра-Фінанс" свої зобов'язання за даним договором про обслуговування емісії цінних паперів № Е-5586/п від 11.04.2013 не виконано, у зв'язку з чим в нього існує заборгованість у розмірі 126 638,71 грн. основного боргу.
За таких обставин, суд оцінивши всі надані докази та пояснення в їх сукупності, враховуючи те, що наявні у справі матеріали свідчать про обґрунтованість вимог позивача щодо стягнення суми основної заборгованості у розмірі 126 638,71 грн., а відповідач в установленому законом порядку обставини, які повідомлені позивачем, не спростував, розміру позовних вимог не оспорив та не довів суду належними і допустимими доказами належного виконання ним своїх зобов'язань, то позов Публічне акціонерне товариство «Національний депозитарій України» щодо стягнення з Товариство з обмеженою відповідальністю "Надра-Фінанс" суми основної заборгованості за договором про обслуговування емісії цінних паперів № Е-5586/п від 11.04.2013, визнається судом таким, що підлягає задоволенню.
Також Публічне акціонерне товариство «Національний депозитарій України» просить суд стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Надра-Фінанс" 52 611,05 грн. інфляційних втрат та 6 225,48 грн. трьох відсотків річних, у зв'язку з неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за договором № Е-5586/п від 11.04.2013 про обслуговування емісії цінних паперів.
За приписами ст. 614 Цивільного кодексу України, особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлене договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов'язання.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Таким чином, частина 1 статті 625 Цивільного кодексу України встановлює виняток із загального правила статті 614 Цивільного кодексу України, що закріплює принцип вини як підставу відповідальності боржника.
Отже, відсутність у боржника грошей у готівковій формі або грошових коштів на його рахунку в банку, і як наслідок, неможливість виконання ним грошового зобов'язання, якщо навіть у цьому немає його провини, не звільняють боржника від відповідальності за прострочення грошового зобов'язання.
Слід зазначити, що передбачене законом право кредитора вимагати стягнення відсотків річних є способом захисту майнових прав та інтересів кредитора, сутність яких складається з відшкодування матеріальних втрат кредитора та знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів, а також отримання компенсації (плати) від боржника за користування ним грошовими коштами, які належать до сплати кредитору.
Дослідивши розрахунки позивача, Господарський суд міста Києва виявив у ньому помилки, у зв'язку з чим виконав власні розрахунки.
Судом при дослідженні розрахунку позивача інфляційних втрат було виявлено помилки, у зв'язку з чим суд виконав власний розрахунок.
За розрахунком суду, стягнути з відповідача на користь позивача підлягає 52 343,69 грн. інфляційних втрат.
Крім того, за розрахунком позивача перевіреним судом з відповідача на користь позивача підлягають стягненню 6 225,48 грн. 3% річних.
Згідно статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Обов'язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб'єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з'ясувати обставини, які мають значення для справи.
Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 23.03.2012 «Про судове рішення», рішення господарського суду має ґрунтуватись на повному з'ясуванні такого: чи мали місце обставини, на які посилаються особи, що беруть участь у процесі, та якими доказами вони підтверджуються; чи не виявлено у процесі розгляду справи інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин; яка правова кваліфікація відносин сторін, виходячи з фактів, установлених у процесі розгляду справи, та яка правова норма підлягає застосуванню для вирішення спору.
Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги Публічне акціонерне товариство «Національний депозитарій України» до Товариства з обмеженою відповідальністю "Надра-Фінанс" підлягають задоволенню частково.
Згідно з вимогами статті 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на сторін пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 22, 32, 33, 49, 55, ст. ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Надра-Фінанс" (04050, м. Київ, вулиця Мельникова, 12, код ЄДРПОУ 35136048) на користь Публічного акціонерного товариства «Національний депозитарій України» (04071, м. Києва, вулиця Нижній Вал, 17/8, код ЄДРПОУ 30370711) 126 638 (сто двадцять шість тисяч шістсот тридцять вісім) грн. 71 коп. основного боргу, 52 343 (п'ятдесят дві тисячі триста сорок три) грн. 69 коп. інфляційних втрат, 6 225 (шість тисяч двісті двадцять п'ять) грн. 48 коп. 3 % річних та 2 777 (дві тисячі сімсот сімдесят сім) грн. 96 коп. витрат по сплаті судового збору.
3. У решті позову відмовити.
4. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
5. Дане рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття і може бути оскаржене в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Повне рішення підписано 28.11.2016 р.
Суддя І.О. Андреїшина
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2016 |
Оприлюднено | 02.12.2016 |
Номер документу | 63023452 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Андреїшина І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні