Справа № 296/9735/16-к
1-кс/296/4064/16
УХВАЛА
Іменем України
21 листопада 2016 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу прокуратури Житомирської області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12016060000000129 про надання дозволу на проведення обшуку, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області молодший радник юстиції ОСОБА_3 , в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні №12016060000000129 від 02.09.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України звернувся до слідчого судді із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку за місцем реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю Форест Еко Інвест за адресою м. Житомир, вул. Гречка буд.1, кв. 61, код ЄРДПОУ 39673297.
Клопотання мотивоване тим, що у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке 02.09.2016 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016060000000129, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.185 КК України за фактом таємного викрадення лісопродукції в особливо великих розмірів на території лісогосподарств Житомирської області, процесуальне керівництво у якому здійснюється прокуратурою Житомирської області.
Проведеним досудовим розслідуванням установлено, що згідно статті 3 Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб`єктів підприємницької діяльності, пов`язаної із реалізацією та експортом лісоматеріалів», право експорту певної партії лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, має суб`єкт підприємницької діяльності, що отримав сертифікат про походження на партію лісоматеріалів, зазначену у відповідному сертифікаті.
В свою чергу митні органи України здійснюють митне оформлення експорту лісо- та пиломатеріалів за умови подання експортером разом із іншими необхідними документами сертифіката про їх походження.
Постановою КМУ від 21.12.2005 №1260 «Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експертних операцій», регламентовано, що сертифікат видається на кожну партію лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, оформлену одним товаросупровідним документом, і діє протягом 60 днів з дати його видачі. Для отримання сертифіката експортери подають територіальному органу Держлісагенства заяву за встановленою формою, до якої додається копія (з обов`язковим пред`явленням оригіналу) товарно-транспортної накладної або залізничної накладної про придбання лісо-та пиломатеріалів, або лісорубного квитка (для постійних користувачів). Експортери несуть відповідальність за достовірність інформації з поданих ним документах.
В ході розслідування з`ясовано, що в порушення вище вказаного порядку ряд суб`єктів господарської діяльності, що зареєстровані на території Житомирської області, у тому числі ФОП ОСОБА_4 (і.к. НОМЕР_1 ), ФОП ОСОБА_5 (і.к. НОМЕР_2 ), ТзОВ «Юро Ламбер» здійснюють розкрадання деревини з території лісогосподарств Житомирської області, оскільки вони, будучи експортерами лісопродукції, для отримання сертифікату про походження деревини та виготовлених з ним пиломатеріалів, завідомо надають підроблені первинні документи господарської діяльності (товарно-транспортні накладні), відповідно до яких лісопродукцію отримували від ДП «Чернігівське ЛГ» та Луцького військового лісництва ДП «Львівський військовий лісокомбінат».
Фактично, вказані лісгоспи не підтверджують виписування товарно-транспортних накладних перерахованим вище суб`єктам господарювання, якими здійснюються операції щодо експортерту лісопродукції та лісо-та пиломатеріалів.
За результатами виконання доручення прокурора у кримінальному провадженні від 13.09.2016 наданого в порядку ст.ст. 36, 41 КПК України на адресу прокуратури області із ВБКОЗ УСБУ в Житомирській області надійшов лист від 13.09.2016 № 57/3-4278, згідно якого установлено, що проведеними заходами з`ясованого, що до розкрадання деревини з території лісогосподарств Житомирської області причетний ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Житомира, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований як фізична особа підприємець, що здійснює роздрібну та оптову торгівлю деревини та пиломатеріалів.
В рамках кримінального провадження 15.09.2016 на підставі ухвали суду проведено обшук у приміщенні за адресою АДРЕСА_2 , яким користувався ОСОБА_6 та прилеглій земельній ділянці з кадастровим №1820384800:07:000:0223 та виявлено лісопродукцію у вигляді колод з деревини породи дуб та сосна, необрізні дошки з деревини вказаних порід, чорнові записи щодо обліку розпиленої деревини та інші предмети, що мають значення речових доказів у провадженні.
Під час досудового розслідування ОСОБА_6 на адресу процесуального прокурора у кримінальному провадженні для підтвердження походження вилученої під час обшуку деревини та пиломатеріалів надано копію договору поставки №01/09-16 від 01.09.2016 укладеного із ТОВ Форест Еко Інвест - юридична адреса: 10004, м. Житомир,вул. Гречка буд.1, кв. 61, код ЄРДПОУ 39673297.
Відповідно до вказаного договору ТОВ Форест Еко Інвест поставило для ФОП ОСОБА_6 пиловик дубовий 1-3 сорту різного діаметру, про що зазначено у специфікації №1 до даного договору. Згідно накладеної без номеру від 01.09.2016 сума за договором склала 578757 грн.
Згідно відомостей отриманих із Головного управління ДФС у Житомирській області слідує, що ТОВ Форест Еко Інвест, згідно облікових документів за третій квартал 2016, ФОП ОСОБА_6 до своїх контрагентів не включено.
У лісогосподарств області ТОВ Форест Еко Інвест купувало пиловик дубовий переважно 3 сорту, однак поставило ФОП ОСОБА_6 лісопродукцію 1-3 сортів.
Відповідно до протоколу огляду місця події від 19.09.2016 проведено огляд вилученої деревини із залученням фахівців ДП Коростишівське лісове господарство та встановлено сортність вилученої деревини (дубові колоди): 1 сорт 99 колод, 2 сорт - 45 штук, 3 сорт 46 штук. Оглядом колод установлено, що їх було зрубано орієнтовно у період липня серпня 2016 року.
За результатами виконання доручення прокурора у кримінальному провадженні від 14.11.2016 наданого в порядку ст.ст. 36, 41 КПК України на адресу прокуратури області із ВБКОЗ УСБУ в Житомирській області надійшов лист від 17.11.2016 № 57/3-5231, згідно якого установлено, що проведеними заходами з`ясовано, що ТОВ Форест Еко Інвест знаходиться за адресою м. Житомир, вул. Гречка буд.1, кв. 61, та фактичним директором (бенефіціаром власником) є ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований за місцем юридичної реєстрації вказаного товариства.
Документи надані ОСОБА_6 для підтвердження походження вилученої у нього лісопродукції та пиломатеріалів викликаюсь сумнів у їх достовірності.
Із змісту клопотання слідує, що метою обшуку є виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а саме оригіналів платіжних документів на придбання та реалізацію деревини та пиломатеріалів, оригіналів журналів (зошитів, книг, чорнових записів тощо) обліку деревини та пиломатеріалів, інших документів, в яких фігурують відомості щодо деревини та пиломатеріалів, їх покупців та постачальників, у тому числі оригіналу договору поставки №01/09-16 від 01.09.2016 укладеного між ТОВ Форест Еко Інвест та ФОП ОСОБА_6 з додатками специфікація №1 від 01.09.2016 та накладну без номеру від 01.09.2016 виписану на виконання вказаного договору, комп`ютерної техніки, флеш карт, дискет, дисків для лазерних систем зчитувань та інших носіїв інформації, які можуть містити інформацію в електронному вигляді, що стосується вчинення кримінального правопорушення та їх вилучення.
Проведення обшуку у зазначеному обсязі буде достатнім для отримання даних, що мають значення у кримінальному провадженні.
Вилучення необхідних речей та документів, які мають значення у кримінальному провадженні, не можливо провести шляхом здійснення тимчасового доступу до речей та документів за участю сторони кримінального провадження у порядку ст. ст. 131, 159, 165 КПК України, оскільки це може призвести до передчасного розголошення відомостей, що мають значення у провадженні та завдати шкоди слідству, у тому числі через підміну, приховування чи знищення відповідних речей та документів.
З огляду на це, прокурор, вважає, що звернення до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку не є передчасним урахуванням заходів які необхідно виконати для розкриття злочину.
Заслухавши з приводу поданого клопотання доводи прокурора, перевіривши матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність задоволення даного клопотання.
Однією із гарантій забезпечення законних інтересів осіб, які залучаються до участі в кримінальному провадженні (п.18 ст.З КПК України) є саме судовий контроль законності обмеження конституційних прав і свобод людини при здійсненні кримінального провадження, який на досудовому розслідуванні здійснюється слідчим суддею.
Так, розглядаючи зазначене клопотання, слідчий суддя виходить з того, що заходи забезпечення кримінального провадження (ч.1 ст.131 КПК України) застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукування знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також
встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
З матеріалів клопотання вбачається, що при здійсненні досудового розслідування у провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016060000000129 від 02.09.2016 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України,
прокурор звернувся в суд із клопотанням про обшук в даному кримінальному провадженні.
Клопотання про обшук та вилучення відповідає вимогам ст.234 КПК України, проведення цих дій необхідне для виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.
Зазначені у клопотанні предмети мають суттєве значення для встановлення обставин у зазначеному кримінальному провадженні, та відповідно до вимог ст. 84 КПК України є процесуальними джерелами доказів, які можливо здобути лише за умови отримання на підставі постанови суду дозвіл на проведення обшуку.
Задовольняючи клопотання, слідчий судця виходить з того, що необхідність застосування даного виду забезпечення кримінального провадження прокурор довів у даному закритому судовому засіданні, зокрема те, що існує обгрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання про який йдеться в клопотанні прокурора; відшукуванні речі знаходяться у зазначеному у клопотанні місці, без цього заходу не може бути виконане
завдання, для виконання якого прокурор звернувся з даним клопотанням.
Тому, вивчивши матеріали кримінального провадження, заслухавши думку прокурора, враховуючи терміновість проведення необхідних слідчих дій та можливої зміни, втрати або знищення вище вказаних речей, вважаю клопотання таким, що підлягає задоволенню, оскільки вилучені під час обшуку вищеперераховані речі, предмети, документи, можуть бути використані як докази у ході досудового розслідування та судового розгляду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора відділу прокуратури Житомирської області ОСОБА_3 про дозвіл на проведення обшуку задоволити.
Надати дозвіл прокурорам відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та слідчим СУ ГУНП в Житомирській області, які входять до групи слідчих у провадженні ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_15 на проведення обшуку за місцем реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю Форест Еко Інвест - за адресою м. Житомир,вул. Гречка буд.1, кв. 61, код ЄРДПОУ 39673297 з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а саме оригіналів платіжних документів на придбання та реалізацію деревини та пиломатеріалів, оригіналів журналів (зошитів, книг, чорнових записів тощо) обліку деревини та пиломатеріалів, інших документів, в яких фігурують відомості щодо деревини та пиломатеріалів, їх покупців та постачальників, у тому числі оригіналу договору поставки №01/09-16 від 01.09.2016 укладеного між ТОВ Форест Еко Інвест та ФОП ОСОБА_6 з додатками специфікація №1 від 01.09.2016 та накладну без номеру від 01.09.2016 виписану на виконання вказаного договору, комп`ютерної техніки, флеш карт, дискет, дисків для лазерних систем зчитувань та інших носіїв інформації, які можуть містити інформацію в електронному вигляді, що стосується вчинення кримінального правопорушення та їх вилучення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадженні в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2016 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 63025551 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Драч Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні