Ухвала
від 27.02.2013 по справі 552/1272/13-к
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ

Справа №552/1272/13-к

Провадження № 1-кс/552/200/13

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27.02.2013 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави Шаповал Т.В. при секретарі Отюговій О.І. за участі старшого слідчого з ОВС СУ ДПС у Полтавській області майора податкової міліції ОСОБА_1 розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ДПС у Полтавській області майора податкової міліції ОСОБА_1 про надання тимчасового доступу до речей і документів, суд,-

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий з ОВС СУ ДПС у Полтавській області майор податкової міліції ОСОБА_1 звернулася до суду з клопотанням погодженим з прокурором про тимчасовий доступ до речей і документів які становлять банківську таємницю. У клопотанні посилалася на те, що у провадженні СУ ДПС у Полтавській області знаходяться матеріали кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32012180000000021 від 22.03.2012 року.

В ході розслідування було встановлено, що ОСОБА_2 в період з 01.01.2009 року по 14.01.2010 року при фінансово-господарських взаємовідносинах з фізичною особою ОСОБА_3 по договорам купівлі-продажу двох об’єктів нерухомості в строк до 14.01.2010 року, тобто до моменту нотаріального посвідчення договір купівлі-продажу об’єктів нерухомості, не сплатив до державного бюджету податок з доходів фізичних осіб в сумі 10 534 175, 7 грн., що в 24244 рази перевищує встановлений законодавством неоподаткований мінімум доходів громадян та призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.

Крім того в ході досудового слідства встановлено, що в періоді з 01.01.2009 по 31.03.2010 ТОВ В«Індастріал Білдінг КомпаніВ» відображало по податковому обліку взаємовідносини з ТОВ В«ІнтронВ» (код ЄДРПОУ 36296471), яких фактично не було. Вказані порушення відображені працівниками ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська в акті №5826/23-2-17/34885920 від 04.08.2010 В«Про результати планової виїзної перевірки ТОВ В«Індастріал Білдінг КомпаніВ» (код за ЄДРПОУ 34885920) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.09 по 31.03.10 валютного та іншого законодавства за період з 01.01.09 по 31.03.10 рокуВ» .

Відповідно до обліково-реєстраційних даних ТОВ В«ІнтронВ» (код ЄДРПОУ 36296471) встановлено, що підприємство під час здійснення фінансово-господарській діяльності та розрахунків з контрагентами використовувало банківський рахунок №26006015139001, відкритого у Дніпропетровському РУ ПАТ КБ «Південкомбанк» м. Дніпропетровськ (МФО 305266).

Просив суд надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів ТОВ «Інтрон» та вилучення оригіналів документів.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши думку учасників судового провадження, приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Частиною 7 ст. 163 КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

В поданому до суду слідчим клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, які складають банківську таємницю перебувають саме у володінні Дніпропетровського РУ ПАТ КБ «Південкомбанк» вони в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Також поданими до суду матеріалами доведено можливість використання як доказів відомостей, що містять інформацію про рух коштів на рахунках ТОВ «Інтрон» ( та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З цих підстав клопотання підлягає задоволенню.

Крім того, необхідно дати розпорядження про надання можливості вилучення оригіналів документів, враховуючи, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.160,163 КПК України,

У Х В А Л И В :

Надати тимчасовий доступ до документів та можливість вилучення їх:

- оригіналів документів ТОВ В«ІнтронВ» (код ЄДРПОУ 36296471), що становлять банківську таємницю і місять інформацію про рух коштів які надходили на рахунок, списувались з нього по рахунку - №2600601513901, відкритого у Дніпропетровському РУ ПАТ КБ «Південкомбанк», м. Дніпропетровськ (МФО 305266), інших документів, які мають значення для даного кримінального провадження, які перебувають у володінні Дніпропетровському РУ ПАТ КБ «Південкомбанк», м. Дніпропетровськ (МФО 305266) за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Виконкомівська,1, а саме:

- документів про організаційно-правову структуру юридичної особи (юридичну справу) вказаного клієнта банку: про відкриття вказаних рахунків, карток із зразками підписів та відбитку печатки, свідоцтв, договорів, щодо користування вказаних рахунків та використання електронної системи В«Клієнт-БанкВ» , довіреностей та доручень, на підставі яких особи отримували та перераховували кошти, наказів, заяв, листів та інших документів, що містять підписи службових осіб, грошових чеків на отримання готівки, платіжних доручень, опис документів про організаційно-правову структуру юридичної особи (юридичну справу) вказаного клієнта банку;

- інформації (регістрів аналітичного обліку у вигляді особових рахунків та виписок з них) про рух коштів по даним рахункам, у роздрукованому вигляді на паперових носіях та в електронному вигляді, в якій зазначити:

- з якого, або на який рахунок проводилось перерахування (зазначити назву та організаційну форму відповідних підприємств);

- підстава перерахування (вказати відповідний платіжний документ, а також дату та номер відповідного договору, угоди);

- призначення платежу (за що проводилось дане перерахування грошових коштів);

- дату та час перерахування;

- залишок грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції;

- а також інші дані, які необхідні для повного отримання інформації по руху коштів на рахунках, за період з часу відкриття рахунку по дату проведення даної слідчої дії.

Проведення даного заходу забезпечення кримінального провадження доручити працівникам оперативних підрозділів податкової міліції УПМ ДПС у Полтавській області.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Суддя Т.В.Шаповал

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення27.02.2013
Оприлюднено02.12.2016
Номер документу63027378
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —552/1272/13-к

Ухвала від 27.02.2013

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шаповал Т. В.

Ухвала від 28.02.2013

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шаповал Т. В.

Ухвала від 27.02.2013

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шаповал Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні