Ухвала
від 30.11.2016 по справі 915/412/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

30 листопада 2016 року Справа № 915/412/16

Кредитор: Приватне підприємство В«СадкоВ» (вул. Шевченка, буд. 32, м. Харків, 61013),

Банкрут: Приватне підприємство В«СОЛЬВЕЙГ-2007В» (вул. Артилерійська, 19, м. Миколаїв, 54030, ідентифікаційний код 35178046),

Ліквідатор: ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 65036),

Суддя Ржепецький В.О.,

Суть спору: про банкрутство

встановив:

Розпорядженням керівника апарату Господарського суду Миколаївської області №368 від 25.11.2016 призначено повторний автоматизований розподіл справи №915/412/16 про банкрутство Приватного підприємства (ПП) В«СОЛЬВЕЙГ-2007В» через перебування судді Адаховської В.С. у відпустці у зв'язку з пологами та вагітністю.

За результатами повторного автоматизованого розподілу справи головуючим у справі №915/412/16 визначено суддю Ржепецького В.О.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Постановою Господарського суду Миколаївської області від 27.04.2016 ПП В«СОЛЬВЕЙГ-2007В» визнано банкрутом; відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру; ліквідатором банкрута призначено ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1О.), якого зобов'язано щомісячно надавати суду документально підтверджений звіт про хід ліквідаційної процедури, а також після виконання своїх повноважень, але не пізніше 27.04.2017, надати суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута з доданими матеріалами щодо проведення ліквідаційної процедури; здійснено офіційне оприлюднення даної постанови на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Відповідно до вимог Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 № 16, повідомлення про визнання ПП В«СОЛЬВЕЙГ-2007В» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було розміщено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 28.04.2016 за № 30991.

Частиною 3 статті 38 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» (далі - Закон про банкрутство) передбачено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Частиною 4 вказаної статті встановлено, що повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).

Згідно з приписами ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство, кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.

Згідно зі ст. 9 Закону про банкрутство справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .

Згідно з абз. 5 пп. 36.7 п. 36 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 В«Про Закон України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI)В» (із змінами) заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону.

25.05.2016 до господарського суду надійшла копія заяви Приватного підприємства (ПП) В«СадкоВ» б/н від 20.05.2016 про визнання кредиторських вимог до банкрута в сумі 592 960,00 грн.

Згідно звіту ліквідатора, останній розглянув та визнав заявлені вимоги кредитора.

При цьому, суд звертає увагу на те, що відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство сторонами у справі про банкрутство є конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів) та боржник (банкрут); кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.

Згідно вимог ст. 23 Закону про банкрутство конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Копії відповідних заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.

До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.

Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.

Господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви.

Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, у тому числі щодо яких є заперечення боржника чи інших кредиторів, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду.

За наслідками розгляду зазначених заяв господарський суд ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.

Виходячи із системного аналізу статей 1, 23 та 95 Закону про банкрутство, звернення до господарського суду з грошовими вимогами до боржника у справі про банкрутство - це право кредитора. Однак, при цьому, статусу сторони кредитор набуває лише після визнання його грошових вимог до боржника ухвалою господарського суду. А господарський суд, у свою чергу, зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви.

У відповідності до положень ч. 1 ст. 24 Закону про банкрутство у разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне повідомити заявника - ПП В«СадкоВ» про недоліки заяви, які підлягають усуненню.

Також суд звертає увагу на п. 8 ч. 1 ст. 83 Закону про банкрутство, згідно якого господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог.

Крім цього, постановою суду від 27.04.2016 призначеного ліквідатора було зобов'язано щомісячно надавати суду документально підтверджений звіт про хід ліквідаційної процедури, а також після виконання своїх повноважень, але не пізніше 27.04.2017, надати суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута з доданими матеріалами щодо проведення ліквідаційної процедури.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 4-5 ГПК України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Рішення і постанови господарських судів приймаються іменем України.

Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 115 ГПК України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України В«Про виконавче провадженняВ» .

Матеріали справи свідчать про те, що за весь час проведення ліквідаційної процедури ОСОБА_1 жодного разу не надавати суду документально підтвердженого щомісячного звіту про хід ліквідаційної процедури.

При цьому, 23.08.2016 ліквідатором було подано до суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута.

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 14.09.2016 (суддя Міщенко В.І.) розгляд справи було призначено на 28.09.2016 о 10 год. 00 хв.

28.09.2016 судове засідання не відбулося в зв'язку з неможливістю здійснення правосуддя головуючим суддею Міщенком В.І., про що було повідомлено учасників у справі про банкрутство.

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 31.10.2016 справу № 915/412/16 до свого провадження суддею Адаховською В.С., розгляд справи призначено на 22 листопада 2016 року о 12 год. 00 хв., призначено розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.

22.11.2016 судове засідання не відбулося в зв'язку з перебуванням судді Адаховської В.С. у відпустці в зв'язку з вагітністю та пологами, про що було повідомлено учасників у справі про банкрутство.

За таких обставин, суд дійшов висновку про необхідність призначення розгляду справи.

Також суд вважає за доцільне звернути увагу на таке.

У відповідності до ч. 1 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.

Частиною 2 названої статті встановлено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює ряд повноважень.

Згідно з ч. ч. 9-12 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор не рідше ніж один раз на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

Ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.

Дії (бездіяльність) ліквідатора (ліквідаційної комісії) можуть бути оскаржені до господарського суду учасниками справи про банкрутство, права яких порушено такими діями (бездіяльністю).

У разі невиконання або неналежного виконання ліквідатором своїх обов'язків господарський суд за клопотанням комітету кредиторів або з власної ініціативи може припинити повноваження ліквідатора і призначити нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 1, 23-24, 38, 40-41, 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , ст. ст. 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти справу №915/412/16 про банкрутство Приватного підприємства В«СОЛЬВЕЙГ-2007В» до свого провадження.

2. Розгляд справи призначити на 19 грудня 2016 року о 10 год. 50 хв.

3. Попередити ОСОБА_1 про наслідки невиконання або неналежного виконання обов'язків ліквідатора, передбачені ч. 12 ст. 41 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .

Суддя В.О.Ржепецький

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення30.11.2016
Оприлюднено02.12.2016
Номер документу63056729
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/412/16

Ухвала від 10.04.2017

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 17.03.2017

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 30.01.2017

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 19.12.2016

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 19.12.2016

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 30.11.2016

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 31.10.2016

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Адаховська В.С.

Ухвала від 14.09.2016

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Міщенко В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні