Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2016 р. Справа №805/4277/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
час прийняття постанови: 12год. 50хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Троянової О.В.
при секретарі Кудрі В.Г.
за участю:
представника позивача Тернинко С.М., за довіреністю,
представника відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області
до Приватної промислово-комерційна фірми «НОВА»
про стягнення коштів у розмірі податкового боргу з єдиного податку з юридичних осіб у сумі 4229,84 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Слов'янська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Приватної промислово-комерційна фірми «НОВА» про стягнення коштів у розмірі податкового боргу з єдиного податку з юридичних осіб у сумі 4229,84 грн./а.с.4-5/.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що за відповідачем обліковується сума податкового боргу з єдиного податку з юридичних осіб у розмірі 4229,84 грн., яка виникла внаслідок нездійснення своєчасної сплати платником податків суми податкових зобов'язань. Посилаючись на вимоги Податкового кодексу України, позивач просив суд стягнути з відповідача суму заборгованості у зазначеному вище розмірі.
Відповідач у судове засідання 30 листопада 2016 року не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, жодних заяв, клопотань, заперечень до суду не надав. Суд зазначає, що кореспонденція, яка була надіслана відповідачу на адресу, вказану у позовній заяві, повернулась до суду з відміткою поштового відділення «за зазначеною адресою не перебуває»/а.с.22/. З цього приводу суд зазначає, що в цьому випадку відповідач є належним чином повідомлений, відповідно до вимог чинного законодавства України, оскілки адреса відправлення судом кореспонденції відповідає адресі, зазначеної у даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та у позовній заяві.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Приватна промислово-комерційна фірми «НОВА» зареєстрована в якості юридичної особи за номером ЄДРПОУ 4055251, про що свідчить ідентифікаційні дані, роздруковані з офіційної комп'ютерної програми позивача, знаходиться на податковому обліку в Слов'янській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області.
Заборгованість, що рахується за відповідачем утворилась внаслідок недотримання платником податків вимог п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, відповідно до якого платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податку або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Судом встановлено, 24 жовтня 2014 року позивачем була проведена камеральна перевірка даних задекларованих у податковій звітності з єдиного податку відповідача, за наслідками якої був складений акт від 24 жовтня 2014 року № 723/05-22/23684426./а.с.10/.
За результатами акту позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення від 27 жовтня 2014 року № 0002441502, яким відповідача було зобов'язано сплатити штрафні (санкції) у сумі 170 грн. за неподання податкової звітності з єдиного податку за 1 квартал 2014 року. Дане податкове повідомлення-рішення було отримане відповідачем 31 жовтня 2014 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення та у судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалось/а.с.11-13/.
Судом також встановлено, 30 червня 2015 року позивачем була проведена камеральна перевірка податкової звітності платника єдиного податку - юридичної особи, за наслідками якої було складено акт від 30 червня 2015 року № 2479/15-02/а.с.14/.
За результатами акту позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення від 18 серпня 2015 року № 0009201502, яким відповідача було зобов'язано сплатити штрафні (санкції) у сумі 4080 грн. за неподання податкової звітності з єдиного податку за 1 пів. 2014 року,9 міс. 2014р. 2014 р., 1 кв.2015 р./а.с.15/. Дане податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачу та у судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалось.
Згідно п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 59.1 ст.59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України визначено,що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
З метою погашення податкового боргу податковим органом було направлено на адресу відповідача податкові вимоги від 2 листопада 2015 року № 455-23 на суму 4229,84 грн./а.с.16/.
Судом також встановлено, що позивачем 4 листопада 2015 року, на підставі рішення про опис майна у податкову заставу, було складено акт опису майна № 263 про опис майна/а.с.17/. 10 листопада 2015 року відповідно до акту опису від 4 листопада 2015 року, майно відповідача було внесено до Державного реєстру обтяжень рухомого майна за № 15571991/а.с.18/.
Прийняті заходи податковим органом не призвели до погашення податкового боргу.
Станом на момент розгляду справи податковий борг з єдиного податку з юридичних осіб у сумі 4229,84 грн. не сплачено.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки та збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до Податкового кодексу України, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.
Відповідно до п.14.1.157 ст. Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.
Податковий борг - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Пунктом 14.1.137 орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п.п.20.1.18. п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України податковий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до довідки позивача, відповідач має відкриті рахунки в установах банку/а.с.7/.
Пунктом 95.3 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, у судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи наявність податкового боргу з єдиного податку з юридичних осіб у розмірі 4229,84 грн., який є несплаченим станом на дату розгляду справи, у в'язку з чим позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254, 257,263, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області до Приватної промислово-комерційна фірми «НОВА» про стягнення коштів у розмірі податкового боргу з єдиного податку з юридичних осіб у сумі 4 229,84 грн. - задовольнити.
Стягнути з рахунків Приватної промислово-комерційна фірми «НОВА» (ЄДРПОУ 23684426) відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків заборгованість перед бюджетом по сплаті єдиного податку з юридичних осіб у розмірі 4229 грн. (чотири тисячі двісті двадцять дев'ять гривень) 84 коп. на користь місцевого бюджету на р/р № 31419698700075, УДКС у м. Слов'янську Донецької області, банк ГУ ДКСУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 37989721, МФО 834016, код платежу 18050300, банк отримувача ГУ ДКСУ у Донецькій області.
Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошенно її вступну та резолютивную частини у судовому засіданні 30 листопада 2016 року.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 30 листопада 2016 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Троянова О.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2016 |
Оприлюднено | 05.12.2016 |
Номер документу | 63088754 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Троянова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні