Справа №560/997/16-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 грудня 2016 року Дубровицький районний суд Рівненської області в складі
головуючого - судді Оборонова І.В.,
за участю секретаря: Волкодав А.А.,
позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Зарічненського об’єднаного управління Пенсійного фонду України про зобов’язання включення в страховий стаж періоду роботи та перерахунку призначеної пенсії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом та просить зобов’язати відповідача включити в його страховий стаж для призначення пенсії період роботи в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Дубровицький завод продтоварів» з 10 липня 2006 року по 20 лютого 2008 року і перерахувати призначену пенсію, починаючи з 28 лютого 2016 року.
В обґрунтування заявлених вимог позивач вказав на те, що з 28 лютого 2016 року йому була призначена пенсія за віком. Проте, як йому стало відомо пізніше, у його страховий стаж не було враховано період за основним місцем роботи з 10 липня 2006 року по 20 лютого 2008 року, на посаді електрика в ТОВ «Дубровицький завод продтоварів». Вказує, що його реєстраційний номер облікової картки платника податків є НОМЕР_1, який зареєстрований у Держреєстрі 27.03.1997 і з того часу не змінювався. В той же час згідно індивідуальних відомостей про нього, як застраховану особу, наданих відповідачем, в період його роботи в ТОВ «Дубровицький завод продтоварів» його облікова картка в базі даних відповідача зареєстрована за номером НОМЕР_2. А тому, вважає, що при наданні посадовою особою страхувальника відповідних даних, відповідачем була допущена помилка та замість наданої цифри «9» була проставлена цифра «2», а тому, можливо, цифра «9« була візуально сприйнята, як цифра «2», що і потягло такі наслідки.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав з підстав зазначених у позові.
В судовому засіданні представник відповідача позов не визнав з підстав, викладених у запереченні проти позову, в якому зазначив, що станом на 02.06.2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомості про перебування в трудових відносинах застрахованої особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) зі страхувальником ВАТ В«Дубровицький ЗПТВ» (код ЄДРПОУ 33660057) за період з 10.07.2006 року по 20.02.2008 року відсутні. З огляду на те, що ВАТ В«Дубровицький ЗПТВ» ліквідовано, подання страхувальником ВАТ В«Дубровицький ЗПТВ» Пенсійному фонду коригуючих форм індивідуальних відомостей є неможливим.
Заслухавши пояснення сторін, допитавши свідків та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задоволити з наступних підстав.
Згідно копії трудової книжки позивача, серії БТ-1 №7282290 встановлено, що 10.07.2006 року позивач був прийнятий на посаду електрика в ТОВ "Дубровицький завод продтоварів" та 20.02.2008 року звільнений по ст.36 п. 1 КЗпП України по згоді сторін (а.с.8).
08.09.2016 року позивач звернувся з письмовою заявою до Зарічненського об'єднаного управління ПФУ Рівненської області про зарахування до страхового стажу період роботи з 10.07.2006 року по 20.02.2008 року в ТОВ "Дубровицький завод продтоварів" (а.с.9). На що отримав відповідь, що станом на 02.06.2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомості про перебування в трудових відносинах застрахованої особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) зі страхувальником ВАТ В«Дубровицький ЗПТВ» (код ЄДРПОУ 33660057) за період з 10.07.2006 по 20.02.2008 року відсутні. З огляду на те, що ВАТ В«Дубровицький ЗПТВ» ліквідовано, подання страхувальником ВАТ В«Дубровицький ЗПТВ» Пенсійному фонду коригуючих форм індивідуальних відомостей є неможливим (а.с.11).
Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.2, 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі, коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків. За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
П.17 вказаного Порядку встановлює, що за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливість їх одержання у зв'язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.
Водночас, відповідно до п . 18 Порядку за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.
В судовому засіданні свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, пояснили, що ОСОБА_1 дійсно в період з 10 липня 2006 року по 20 лютого 2008 року працював з ними на посаді електрика в ТОВ «Дубровицький завод продтоварів», надавши при цьому для огляду свої трудові книжки, з яких судом було встановлено, що вони в зазначений позивачем період теж працювали на вказаному ТОВ «Дубровицький завод продтоварів» (а.с. 31-33).
Як вбачається із архівної довідки №51, виданої трудовим архівом Дубровицького району Рівненської області, ОСОБА_1 працював у ТОВ "Дубровицький завод продтоварів" у 2006-2008 роках і за це йому нараховувалась заробітна плата. Відповідно до даних книг нарахування заробітної плати та особових рахунків ОСОБА_1 за вказані роки проводилось відрахування із заробітної плати (а.с.14).
Таким чином, твердження відповідача про відсутність законних підстав для зарахування позивачеві періоду роботи з 10 липня 2006 року по 20 лютого 2008 року, суд вважає спростованим даними, наведеними вище.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про неправомірність відмови відповідача щодо незарахування вказаного періоду роботи.
Відповідно до ст.83 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім випадку призначення з більш раннього строку, зокрема, пенсії за віком призначаються з дня досягнення пенсійного віку.
Згідно п.1.7. Постанови правління ПФУ № 22-1 від 25.11.2005 року «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви. У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви. Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення.
Отже, позивач належними доказами підтвердив правомірність своїх вимог, натомість наявні в матеріалах справи докази дають суду підстави для висновку про необхідність задоволення вказаного позову.
Керуючись Законом України «Про пенсійне забезпечення», ст.ст.2, 6-12, 69-71, 79, 86, 99, 158, 162, 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Зарічненського об’єднаного управління Пенсійного фонду України про зобов’язання включення в страховий стаж періоду роботи та перерахунку призначеної пенсії - задовольнити.
Зобов’язати Зарічненське об’єднане управління Пенсійного фонду України включити в страховий стаж ОСОБА_1 для призначення пенсії, період роботи в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Дубровицький завод продтоварів» з 10 липня 2006 року по 20 лютого 2008 року і перерахувати призначену пенсію, починаючи з 28 лютого 2016 року.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Дубровицький районний суд, шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк, з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: підпис
З оригіналом згідно
Суддя Дубровицького
районного суду ОСОБА_6
Суд | Дубровицький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2016 |
Оприлюднено | 06.12.2016 |
Номер документу | 63119867 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дубровицький районний суд Рівненської області
Оборонова І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні