Справа № 683/3578/13-ц
2/683/1417/2013
У Х В А Л А
28 листопада 2013 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Цішковський В.А., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 до Григорівської сільської ради Старокостянтинівського району про визнання права власності на спадкове майно,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Григорівської сільської ради Старокостянтинівського району про визнання права власності на спадкове майно.
Однак, подані позивачкою матеріали містять ряд процесуальних недоліків, які унеможливлюють їх подальший розгляд судом.
Відповідно до п.п.5, 6 ч.2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування. На порушення даної статті, позивачкою не зазначені докази, що ОСОБА_2 не встиг отримати державні акти.
Відповідно до роз’яснень, даних в п.23 постанови Пленуму ВСУ №7 від 30 травня 2008 року В«Про судову практику у справах про спадкуванняВ» свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутись до суду за правилами позовного провадження.
У позовній заяві не зазначено жодних доказів на підтвердження того, що при наявності усіх правовстановлюючих документів, копії яких додано до позовної заяви, нотаріус відмовив позивачці в оформленні права на спадщину (дата винесення нотаріусом постанови про відмову у вчиненні нотаріальних дій).
Згідно ч.1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху і надати строк для приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст.119 ЦПК України шляхом подачі нової редакції позовної заяви.
Керуючись ст.ст.119 ч.2, 121 ч.1 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Григорівської сільської ради Старокостянтинівського району про визнання права власності на спадкове майно, залишити без руху, про що повідомити позивачку та надати їй строк у 5 днів, з моменту отримання ухвали, для приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст.119 ЦПК України шляхом подачі нової редакції позовної заяви.
Вказані документи надіслати на адресу Старокостянтинівського районного суду.
У разі невиконання до вказаного терміну вищезазначених вимог закону, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2013 |
Оприлюднено | 08.12.2016 |
Номер документу | 63177011 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Цішковський В. А.
Цивільне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Цішковський В. А.
Цивільне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Цішковський В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні